Reklama

Karmelitańska głębia

Niedziela Ogólnopolska 12/2004

Pośród ciszy i samotności klasztornych murów mieszka Bóg.

Pośród ciszy i samotności klasztornych murów mieszka Bóg.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Modlitwa jest to - zdaniem moim - nic innego, jak tylko poufne i przyjacielskie z Bogiem obcowanie i wylana, po wiele razy powtarzana rozmowa z Tym, o którym wiem, że nas miłuje.
(św. Teresa od Jezusa)

Nasza karmelitańska wspólnota z Piotrkowic z radością pragnie podzielić się z Czytelnikami Niedzieli nowym doświadczeniem. 15 października 2003 r., w dzień św. Teresy od Jezusa, inaugurowaliśmy w naszym klasztorze Karmelitański Dom Modlitwy Trójcy Przenajświętszej. Jest on wyrazem szczególnego umiłowania modlitewnego charakteru naszego zakonu i odpowiedzią na papieskie Duc in altum! - Wypłyń na głębię! Wspólnota przez pielęgnowanie modlitwy liturgicznej (brewiarzowej) i myślnej (2 godz. medytacji) oraz troskę o środki wspomagające modlitwę, a więc milczenie i samotność, pragnie poznawać Trójjedynego Boga i być wyrazem Jego obecności w świecie.
Jednocześnie Dom Modlitwy jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą zaczerpnąć z naszego ducha w drodze do Boga: pogłębić doświadczenie modlitwy przez włączenie się w rytm życia wspólnoty, a także skorzystać z duchowego towarzyszenia tworzących ją braci. Dajemy możliwość pobytu w formie rekolekcji indywidualnych, dni wyciszenia - skupienia. Przybywający zostają zakwaterowani w jednoosobowych pokojach z kompletnym węzłem sanitarnym. Posiadają swobodny dostęp do kaplicy i minibiblioteki dla gości.
Przybywający określają wraz z posługującym w Domu Modlitwy charakter i cel pobytu. Mogą też poprosić o codzienną rozmowę z kapłanem lub indywidualne prowadzenie. Udział w modlitwach i posiłkach naszej zakonnej wspólnoty jest wpisany w charakterystykę domu. Istnieje jednak możliwość modyfikacji uczestnictwa w tych momentach wspólnotowych.
Zgłoszenia przyjmujemy przynajmniej tydzień przed przyjazdem. Aby pełniej przeżyć czas w naszej wspólnocie, pobyt nie może być krótszy niż trzy dni.
Więcej informacji na temat domu naszego zakonu i duchowości można znaleźć, odwiedzając stronę internetową: www.karmel.pl/dom-modlitwy/index.html lub pisząc pod adresem: Karmelitański Dom Modlitwy Trójcy Przenajświętszej, Piotrkowice, ul. Kościelna 1, 26-020 Chmielnik, e-mail: Dom.Modlitwy@karmel.pl lub telefonując pod numerem (0-41) 354-90-09: od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 17.00. Ze względu na modlitewny charakter domu, prosimy dzwonić tylko w wyznaczonych godzinach.
Zapraszamy do wspólnej przygody z Bogiem w Szkole Świętych Karmelu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Najstarszy biskup w Polsce obchodzi 99. urodziny

2026-01-31 14:47

[ TEMATY ]

Bp Julian Wojtkowski

Archidiecezja Warmińska

Bp Julian Wojtkowski

Bp Julian Wojtkowski

„Te 99 lat pozostawia niezwykłe świadectwo Bożego działania w życiu tak wielu pokoleń, które miały szczęście spotkania z księdzem biskupem. Trzeba Bogu za ten dar dziękować” - powiedział abp Józef Górzyński podczas Mszy św. sprawowanej w intencji bp. Juliana Wojtkowskiego. Duchowny obchodzi 99. rocznicę urodzin i od lat pozostaje ważnym świadkiem historii oraz życia Kościoła na Warmii.

Uroczysta Msza św. w intencji jubilata została odprawiona w Konwikcie Kapłanów Warmińskich w Olsztynie. Przewodniczył jej abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. W homilii podkreślił, że 99 lat życia bp. Juliana Wojtkowskiego jest „niezwykłym świadectwem Bożego działania”, które dotknęło wielu pokoleń duchownych i wiernych. Te słowa metropolita warmiński powtórzył, dziękując Bogu za dar długiego życia jubilata i jego nieustanne świadectwo w Kościele.
CZYTAJ DALEJ

Papież: Jezus rozjaśnia sens historii

2026-02-01 12:16

[ TEMATY ]

Jezus

Papież Leon XIV

rozjaśnia sens

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

O tym, że „Bóg daje nadzieję przede wszystkim tym, których świat odrzuca jako beznadziejnych” mówił Leon XIV podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański. Rozważając niedzielą Ewangelię, Ojciec Święty wskazał, iż Syn Boży „patrzy na świat realizmem miłości”.

Nawiązując do Ewangelii Błogosławieństw (Mt 5, 1-12), Leon XIV powiedział, że
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję