Można dołączyć do wspólnej modlitwy – chodzonej lub biegowej. Akcja polega na chodzeniu lub bieganiu wokół cmentarza aż do odmówienia całego Różańca (czterech części). Do otoczenia modlitewnego są trzy cmentarze – Powązki Wojskowe, Cmentarz Żołnierzy Włoskich i Cmentarz Wawrzyszewski.
Każdy może dołączyć na dowolny etap lub część etapu modlitewnej drogi. Dla bardziej zdeterminowanych i przynaglonych ratowników dusz pozostaje opcja całości drogi.
Miejsca i godziny rozpoczęcia modlitwy:
1 listopada godz. 21:00, Cmentarz Powązki Wojskowe (brama od strony Stacji Paliw Orlen 52.259848, 20.957222).
1 listopada godz. 23:00, Cmentarz Żołnierzy Włoskich (brama główna od ul. Marymonckiej 52°17'53.7"N 20°56'33.2"E).
2 listopada godz. 1:00, Cmentarz Wawrzyszewski (róg ul. Kwitnącej i ul. Wólczyńskiej, parking E. Leclerc 52°16'45.0"N 20°55'49.7"E).
Abp Grzegorz Ryś z modlitwą na grobach biednych i bezdomnych
- Jak nie widzimy w sobie tego, co Boże, jak nie widzimy tego, co Boże w życiu takich ludzi, których świat podpisuje N.N. to, to że nie widzimy, jest miarą naszej nieznajomości Boga. Nie zna Boga ktoś, kto nie widzi boskiego życia w człowieku, który jest oznaczany N.N. To jest miara nie znania Boga! Jak nam się wydaje, że w życiu takich ludzi Boga nie ma, to znaczy, że nie mamy o Bogu bladego pojęcia. – mówił abp Grzegorz Ryś.
Podobnie jak w ubiegłym roku w uroczystość Wszystkich Świętych arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy świętej na łódzkim cmentarzu przy ul. Zakładowej w miejscu, gdzie pochowani są biedni i bezdomni. Na liturgii zgromadzili się duchowni, siostry zakonne oraz wierni, którzy odpowiedzieli na zaproszenie metropolity łódzkiego, by modlić się za tych, którzy odeszli w samotności, a których grobów nikt nie odwiedza.
CZYTAJ DALEJ