Reklama

Franciszek

Watykan: Papież wzywa do modlitwy za osoby cierpiące na depresję i wypalenie

Papież Franciszek zachęcił wierzących do modlitwy za osoby cierpiące na depresję i wypalenie. Zwrócił uwagę na konieczność ich wspierania i okazywania bliskości. Przesłanie to zawarł w ogłoszonym w środę w Watykanie nagraniu wideo z intencjami modlitw na listopad.

[ TEMATY ]

depresja

Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Franciszek powiedział: “Przeciążenie pracą i stres sprawiają, że wiele osób doświadcza skrajnego wyczerpania psychicznego, emocjonalnego, uczuciowego i fizycznego. Smutek, apatia, zmęczenie duchowe zaczynają dominować w życiu osób, które są przytłoczone przez rytm obecnego życia”.

Podziel się cytatem

“Starajmy się być blisko tych, którzy są wyczerpani, zrozpaczeni, bez nadziei, po prostu słuchając w milczeniu, bo nie możemy iść i powiedzieć komuś: +Nie, życie takie nie jest. Posłuchaj mnie, dam ci receptę+”- dodał papież. Jak zaznaczył, recepty nie ma.

“I nie zapominajmy, że oprócz niezbędnego wsparcia psychologicznego, potrzebnego i skutecznego, pomagają także słowa Jezusa. Przychodzi mi na myśl i do serca zdanie: +Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię+”.

Franciszek zachęcił wierzących: “Módlmy się o to, aby osoby dotknięte depresją czy wypaleniem znalazły we wszystkich wsparcie i światło, które otworzy je na życie”.

Reklama

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ tebe/

2021-11-03 16:22

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: nie dajmy sobie odjąć radości bycia uczniami Jezusa

[ TEMATY ]

audiencja

Franciszek

Artur Stelmasiak

„Nie dajmy sobie odjąć radości bycia uczniami Pana. Nie pozwólmy, aby nas okradziono z nadziei przeżywania tego życia wraz z Nim i z mocą Jego pocieszenia” – zachęcił papież wiernych podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie Ojciec Święty nawiązał do obietnicy Pana Jezusa zawartej w 11 rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza (ww.28-30), by utrudzeni i obciążeni w Nim znaleźli pokrzepienie. Słów Franciszka na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. wiernych.

Oto tekst papieskiej katechezy w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję