Reklama

Czekają na naszą pomoc

Karolina
Mama dziewczynki pisze: „Moja dziesięcioletnia córka Karolina choruje na zespół Retta (schorzenie mające cechy porażenia mózgowego i autyzmu). Dzięki intensywnej rehabilitacji nauczyła się samodzielnie siadać. Mam nadzieję i głęboko wierze, że dzięki ciężkiej pracy, kiedyś samodzielnie stanie na nogach. W tym celu musi brać udział w turnusach rehabilitacyjnych i codziennej rehabilitacji. Niestety, moje skromne środki finansowe, nie pozwalają na pokrycie kosztów leczenia Karolinki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Będę wdzięczna za każdą kwotę.”
Wpłaty na rzecz Kasi można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, PKO BP XV O/Warszawa 93 10201156 123112454, z dopiskiem: „Na leczenie Karoliny Wierzchowskiej”.

Monika
Rodzice dziewczynki piszą: „Prosimy o pomoc w finansowaniu leczenia naszej 6-letniej córki. Monika urodziła się z wylewem krwi do mózgu, skutkiem czego powstał niedowład czterokończynowy z przewagą prawej strony. Konieczna jest rehabilitacja prowadzona w specjalistycznych ośrodkach. Monika uczestniczy w turnusach w ośrodku w Stawnicy. Widoczne są postępy w rozwoju psychoruchowym, dziewczynka ma szanse na samodzielne chodzenie. Ponieważ opłacanie turnusów rehabilitacyjnych przekracza nasze możliwości finansowe, prosimy o pomoc”.
Wpłaty na rzecz Moniki można przekazywać na konto: Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji „Zabajka”, Stawnica 33, 77-400 Złotów BGŻ SA o/Piła, f/Złotów 11 2030 1693 0013 1052 2000 0010, z dopiskiem: „Monika Miłek”.

Zofia
Chora kobieta pisze w liście do redakcji: „Jestem bardzo chora. Choroba, na którą cierpię, to nowotwór krwi. Jedynym sposobem wyleczenia jest przeszczep szpiku kostnego. Niestety, zabieg wiąże się z dużymi kosztami. Jestem matką dwójki dzieci: 9-letniego Dawida i rocznej Zuzi. Dzieci bardzo mnie potrzebują. Ani mnie, ani mojej rodziny nie stać na tak kosztowną operację, a przeszczep jest jedyną szansą na uratowanie mi życia. Dlatego proszę o pomoc finansową i wsparcie”.
Wpłaty można kierować na konto: Fundacja Urszuli Smok „Podaruj życie” Rejestr Dawców Szpiku Kostnego, PKO BP SA II O/Kraków nr konta: 84 1020 2906 0000 1702 0085 9694, z dopiskiem: „Pomoc dla Zofii”.

Mirek
Mama chłopca pisze: „Zwracam się z prośbą o pomoc dla mojego synka Mirka. Jestem matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Mój trzynastoletni syn urodził się jako wcześniak i choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Bardzo pogarsza się jego wzrok, nie widzi na jedno oko, ubytek wzroku w drugim oku wynosi 80 proc. Dzięki ciężkiej pracy i intensywnej rehabilitacji zaczął raczkować. Mam nadzieję, że kiedyś stanie na własnych nogach. Bardzo proszę o pomoc finansową, która umożliwi mu udział w turnusie rehabilitacyjnym”.
Wpłaty dla Mirka można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, nr konta: PKO BP XV/O Warszawa 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248, dla wpłat zagranicznych: BPKOPLPW XV O/Warszawa 93 10201156 123112454, z dopiskiem: „Darowizna na leczenie Mirosława Prokopa”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

2021-09-17 17:10

[ TEMATY ]

Warszawa

profanacja

figura

wPolityce

W nocy z czwartku na piątek w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. Brak ponad metrowej figury dostrzegły siostry wracające z Mszy św.

W rozmowie z Radiem Warszawa proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko wskazał, że na intencjonalne działanie sprawców wskazuje kabel telefoniczny owinięty wokół szyi figury Maryi. Na szczęście figura wylądowała ona na miękkiej ziemi i liściach, nie uległa więc poważnemu zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Święta Hildegarda na nowo odkrywana

2021-09-18 10:07

ks. Łukasz Romańczuk

o. Antoni Rachmajda

o. Antoni Rachmajda

Dziś przy parafii pw. św. Rodziny rozpoczęła się konferencja"Medycyna św. Hildegardy, w której nie ma chorób nieuleczalnych".

Zanim rozpoczęła się cześć wykładowa, uczestnicy sympozjum mieli możliwość uczestnictwa w Eucharystii, której przewodniczył ks. Przemysław Vogt, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, a homilię wygłosił o. Antoni Rachmajda, karmelita. Natomiast wszystkich obecnych na Mszy św. przywitał ks. Piotr Jakubuś, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję