Reklama

Europa

Niech Maryja oświeca was w mówieniu "tak" łasce Pana

„Maryja Niepokalana jest najwspanialszym dziełem sztuki samego Boga poprzez swoją pokorę, oddanie oraz przejrzystość wobec Niego” – powiedział Papież w przesłaniu z okazji instalacji gwiazdy na wieży Matki Bożej w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie. Franciszek zachęcił, aby wznosząc oczy ku tej gwieździe kontemplować Maryję, która jest „Gwiazdą nowej ewangelizacji”. Patrząc na nią powracamy do wiary w przemieniającą moc czułości i serdeczności.

[ TEMATY ]

Hiszpania

papież Franciszek

Sagrada Família

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że marzeniem wielkiego architekta Antonia Gaudíego było, aby tajemnica Niepokalanej wieńczyła portal wiary, pierwszy, który zbudował, byśmy recytując modlitwę do Trójcy Świętej, która naznacza całą bazylikę, nauczyli się być jak Maryja, świątynią tej tajemnicy i oddawali cześć Bogu w duchu i prawdzie. Ona jest pełna obecności Boga, który stał się ciałem w jej łonie, dlatego Gaudí umieszcza ją również w centrum portalu miłosierdzia, gdzie ofiarowuje nam Dzieciątko Jezus pod uważnym spojrzeniem św. Józefa, abyśmy mogli wejść do jego Kościoła, płonąc miłością do Boga i do ludzi.

„Zachęcam was do naśladowania przykładu Dziewicy Maryi poprzez codzienne gesty miłości i służby. Nieskazitelne piękno naszej Matki jest niepowtarzalne. I jednocześnie przyciąga nas. Niech ta gwiazda, która świeci od dzisiaj, oświeci was, abyście wraz z paciorkami różańca mogli raz na zawsze powiedzieć «tak» łasce Pana i zdecydowane «nie» grzechowi – stwierdził Papież. - Modląc się z Maryją rozważamy tajemnice życia Jezusa, ale także rozeznajemy drogę, którą On nam wskazuje i otrzymujemy siłę, by odrzucić pokusy przemocy lub doraźnych korzyści.“

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Franciszek zapewnił, że przyłącza się do modlitw, które są jak niezliczone róże przedstawione u stóp Maryi w tej pięknej bazylice oraz zachęcił, aby Barcelona była przyjazna i gościnna dla wszystkich. Ojciec Święty stwierdził, że wyprasza także mądrość, gotowość służby oraz szerokie spojrzenie dla pełniących ważne funkcje publiczne. Modlitwą obejmuje rodziny, aby Maryja, ze swoją jasną gwiazdą, czuwała nad nimi, szczególnie kiedy doświadczają przeciwności i trudów.

Reklama

„Gaudí ukazał ją w portalu nadziei, wyrażając twarzami robotników cierpienia i trudności, które stawiają ich w jedności z tymi, jakich doświadczała Święta Rodzina: wygnanie w Egipcie tak wielu biednych ludzi szukających lepszej przyszłości i uciekających przed złem; śmierć tak wielu niewinnych, którzy dołączyli do tych z Betlejem. Niech Maryja Panna czuwa nad waszymi domami, szkołami, uniwersytetami, biurami, sklepami, szpitalami oraz więzieniami. Modląc się koronką boleści Dziewicy, nie przestawajcie polecać ubogich, wykluczonych, ponieważ oni są w sercu Boga – podkreślił Papież. Tyle razy my sami jesteśmy odpowiedzialni za ich biedę i wykluczenie. Skorzystajmy z okazji, aby dokonać rachunku sumienia, na ile ciąży na nas odpowiedzialność za to wszystko.“

Ojciec Święty zachęcił mieszkańców Barcelony, aby wzrastali w braterstwie, w głoszeniu młodym Dobrej Nowiny Ewangelii, w przyjmowaniu ubogich i zmarginalizowanych. Na zakończenie Franciszek wezwał, aby nie zapominać o korzeniach, czyli o starszych. „Drzewo bez korzeni nie rośnie, nie kwitnie. Nie wykluczajmy osób starszych, to nie są odrzuty, ale żywa pamięć. Od nich przepływają żywotne soki, które pozwalają wszystkiemu wzrastać. Pomagajmy w dialogu między starszymi i młodymi, aby była przekazywana mądrość, która pozwoli im wzrastać i rozwijać się” – zaznaczył Papież.

2021-12-09 20:13

Ocena: +3 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież pozostanie w szpitalu prawdopodobnie przez cały przyszły tydzień

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Papież Franciszek pozostanie w klinice Gemelli prawdopodobnie przez cały przyszły tydzień - wynika z informacji przekazanych w sobotę przez profesora chirurgii Sergio Alfieriego, go operował. Podkreślił on, że papież zaplanował termin operacji, dostosowując go do swoich planów podróży.

"Poprosiliśmy papieża, by spędził część rekonwalescencji w szpitalu" - wyjaśnił profesor Alfieri, zaznaczając, że to decyzja "podyktowana przez ostrożność", której celem jest ułatwienie powrotu do zdrowia po operacji jamy brzusznej.

CZYTAJ DALEJ

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

„Wychowywanie ciebie jest moją pasją” – mówiła mi moja mama. Choć nie rozumiałam do końca tych słów, wywoływały na mojej twarzy uśmiech. Czułam się potrzebna.

Od dziecka chodziliśmy z rodzicami do muzeów, na wernisaże i wieczory literackie, do kina i teatru. Nie wiem, kiedy to się wydarzyło, ale mama stała się moją najbliższą przyjaciółką. I tak zostało do dziś. Zawsze pomagała mi w spełnianiu marzeń, miała dla mnie czas i cierpliwość, motywowała, żebym wszystko próbowała zrobić sama. Pokonywanie trudności dawało mi poczucie, że jeśli podejmę jakieś wyzwanie, to na pewno mu podołam. Mama prowadziła mnie na wszystkie zajęcia, które sobie wymarzyłam. Nigdy na mnie nie krzyczała, nigdy mnie nie uderzyła. Starała się mnie wychować, pokazując konsekwencje błędnych zachowań. Nie okłamywałam mamy, bo mówiła, że ma do mnie zaufanie...

CZYTAJ DALEJ

Wąwolnica. Zapraszamy na święto rodzin

2024-05-26 07:06

Paweł Wysoki

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

W pierwszą wakacyjną niedzielę, 23 czerwca, w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję