Reklama

Wiadomości

Maląg: programy społeczne będą realizowane mimo trudności związanych z pandemią

Programy społeczne, takie jak "Rodzina 500 plus", "Dobry start" i "Maluch plus", będą realizowane w pełnym zakresie mimo trudności związanych z pandemią i miliardów złotych zainwestowanych w ochronę miejsc pracy – powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej we wtorek odbył się briefing, podczas którego mówiono o najważniejszych zmianach dla pracowników i pracodawców, przewidzianych w Polskim Ładzie.

Minister Maląg przypomniała, że Polski Ład wprowadził zmiany w polityce podatkowej. Mówiła też o programach społecznych, takich jak uruchomiony niedawno Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz o programach działających już od kilku lat, np. "Rodzina 500 plus", "Dobry start", "Mama 4 plus" i "Maluch plus".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Szefowa MRiPS zapewniła, że "te wszystkie programy w pełnym zakresie będą realizowane pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, pomimo miliardów złotych zainwestowanych w ochronę miejsc pracy i polskiej gospodarki". "Te miliardy, które na te świadczenia są zarezerwowane, dalej będą realizowane" – zapewniła.

Resort rodziny wskazuje, że na Polskim Ładzie zyskają rodziny, w tym wielodzietne z co najmniej czworgiem dzieci, które od tego roku mogą skorzystać z nowego instrumentu, jakim jest "PIT-0 dla Rodzin 4 plus". Zgodnie z nim każdy rodzic co najmniej czworga dzieci, którego dochód wynosi do 85 528 zł, nie będzie płacił PIT. W przypadku obojga rodziców będzie to 171 056 zł.

Podziel się cytatem

Reklama

MRiPS wskazuje, że podatki przestaną płacić pracownicy, przedsiębiorcy, emeryci i renciści, których roczne dochody nie przekraczają 30 tys. zł. Podatnicy z wyższymi dochodami odprowadzą podatek dochodowy dopiero od nadwyżki ponad 30 tys. zł. W sumie – jak podaje resort – niższe podatki zapłaci 17 mln osób.

Reklama

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska przypomniała, że dłuższy okres pracy wpływa na wysokość świadczenia emerytalnego. "Wprowadzone w Polskim Ładzie zwolnienie z podatku dla emerytów zachęca osoby, które osiągnęły już wymagany wiek emerytalny, do pozostania na rynku pracy" – mówiła.

Główny inspektor pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko podkreśliła, że Polski Ład służy również ochronie i poprawie sytuacji pracowników. "Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje i nadzoruje także wysokość wypłacanych wynagrodzeń, w tym także w przypadku umów cywilnoprawnych" – mówiła Łażewska-Hrycko.(PAP)

Autorki: Olga Zakolska, Karolina Kropiwiec

ozk/ kkr/ joz/

2022-01-04 16:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maląg: pomimo trudnej sytuacji gospodarczej tarcza antykryzysowa zadziałała

Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej mechanizmy tarczy antykryzysowej zadziałały; udało się ochronić wiele miejsc pracy - powiedziała w poniedziałek minister rodziny Marlena Maląg. Zaznaczyła, że rząd pamięta także o wsparciu osób, które zostały bez pracy.

Szefowa MRPiPS podczas wspólnej konferencji z prezes ZUS prof. Gertrudą Uścińską podsumowała dotychczasową realizację tzw. tarczy antykryzysowej oraz przypomniała o możliwości uzyskania dodatku solidarnościowego.

CZYTAJ DALEJ

W Austrii zmarł polski ksiądz. Miał 58 lat

2024-07-17 10:18

[ TEMATY ]

śmierć

śmierć kapłana

Didgeman/pixabay.com

Archidiecezja lubelska informuje, że zmarł ks. Mirosław Prokop (l. 58) – proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny w Szczebrzeszynie, Wicedziekan Dekanatu Szczebrzeszyn.

Ks. Mirosław Prokop urodził się 12 lipca 1966 r. w Grabowcu.

CZYTAJ DALEJ

Wizyty dusz czyśćcowych u ojca Pio: wielokrotnie przychodziły do niego, szukając pomocy

2024-07-17 21:27

[ TEMATY ]

czyściec

św. o. Pio

Krzysztof Tadej

Niezmienione ciało św. Ojca Pio spoczywa w szklanym sarkofagu w San Giovanni Rotondo

Niezmienione ciało św. Ojca Pio spoczywa w szklanym sarkofagu w San Giovanni Rotondo

Ojciec Pio mocno wierzył w świat nadprzyrodzony i w Kościół składający się zarówno z żyjących, jak i ze zmarłych, którzy dostąpili chwały nieba albo w czyśćcu doznają bolesnego oczyszczenia po śmierci. Był głęboko przekonany, że te trzy stany wzajemnie się komunikują, wspierają i na siebie oddziałują - czytamy w książce "Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia".

Niebo to doskonała wspólnota ze Stwórcą i wszystkimi zbawionymi. Czyściec jest „przedsionkiem” nieba, miejscem oczyszczania dusz tych, którzy wymagają jeszcze pracy nad sobą, aby dojrzeć do doskonałej miłości, koniecznej do osiągnięcia nieba.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję