Reklama

Niedziela Wrocławska

Na tobie zbuduje mój Kościół

Przedstawiciele Koordynacji Odnowy w Duchu Świętym, wspólnota Jezusa Miłosiernego, Płomień Pański i Miłość Pańska odbyli kurs Szymon Piotr – formacja skały powadzony przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji w Lublinie pod przewodnictwem Księdza Krzysztofa Kralki SAC.

mat. organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczestnicy kursu przez 5 dni mieli okazję odkrywać, jak Jezus formował Szymona na głowę swojego Kościoła. Pomogło to przypomnieć sobie o indywidualnym powołaniu do ewangelizacji. Bóg wybiera człowieka z konkretnej rodziny, z jego zaletami i wadami. Tożsamość człowieka jest ukształtowana przez wiele doświadczeń.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Piotr był rybakiem, który natychmiast porzucił wszystko, gdyż był tak bardzo zainspirowany przez Jezusa, który sprawił, że stał się rybakiem ludzi. Można stwierdzić, że życie Szymona to również życie każdego człowieka. Przechodzimy przez pasmo sukcesów i porażek. Nie da się tego wyrzucić z naszego życia. Człowiek ma pragnienie być dla Boga idealnym, ale On chce człowieka takiego, jakim jestem – w prawdzie bez czarowania i udawania. Czasami niczym Szymon Piotr jesteśmy naprawdę blisko Boga i odkrywamy Jego miłość. Często naiwnie się łudzimy, że nigdy nie popełnimy błędu, a po chwili się okazuje, że tak łatwo się nam zaprzeć się tego czego jeszcze przed chwilą byliśmy pewni. W naszym życiu duchowym są momenty, w których chodzimy po wodzie, ale za chwile zaczynamy obracać się na boki i wpadamy do wody, bo oderwaliśmy wzrok od Jego wzroku pełnego miłości. Wydawać by się mogło, że Bóg wybiera na swoich współpracowników osoby, które są moce i silne… historia Piotra pokazuje, że Jezus przygotowuje nas do swojej misji poprzez wyciąganie nas z naszych porażek i upadków. Nie ma takiej sytuacji, która sprawia, że człowiek jest zupełnie skreślony i potępiony. Nawet zdrada okazała się możliwa do przebaczenia. Miłosierne serce jest większe od mojego grzechu. Jezu – nasz formator nieustannie daje człowiekowi kolejną szansę, aby odkrył, że musi stracić siebie po to, by móc na nowo narodzić się jako ten, który jest gotowy do pójścia za Jezusem, oddając Mu całe życie, uznając wszystko za „śmieci”. Bycie skałą jest możliwe dla każdego. Bóg może wykorzystać zranienia i słabości, aby budować na konkretnym człowieku swój Kościół. Potrzebuje decyzji pełnych wiary, które będą potwierdzać oddanie Chrystusowi i chęć, aby to On sam formował…

Dlaczego polecam ten kurs? Bo pokazuje, że nasze trudności zawsze są szansą na to, aby Jezus zbudował coś nowego i byś to właśnie ty mógł budować Jego Kościół. Dla kogo? Dla wszystkich, którzy są już jakiś czas we wspólnotach lub zajmują się formacja innych.

2022-01-10 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

2024-03-01 06:27

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

W dzisiejszym fragmencie Księgi Rodzaju (37, 3-4. 12-13a. 17b-28) poznajemy historię Józefa, którego bracia sprzedają w niewolę. Chcą się pozbyć tego, kto ich denerwuje, mając na uwadze tylko swoją złość, może nienawiść, a ta jest zawsze ślepa. Psalm responsoryjny (105) pokazuje, że i w takiej sytuacji Pan Bóg czuwa nad wszystkim. Dopiero po latach Józef będzie mógł powiedzieć, że to Boża opatrzność nad wszystkim czuwała, choć zanim się to stanie, z ciężkim sercem przeżywa wiele trudnych doświadczeń. Piłat chciał uwolnić Jezusa, a kiedy tłum wołał o śmierć krzyżową dla Niego, umył ręce, mówiąc: „«Nie ponoszę winy za tę krew. To wasza sprawa». A cały lud odparł: «Niech Jego krew spadnie na nas i na nasze dzieci!»” (Mt 27, 24n). I można powiedzieć, że spadła, ale inaczej, niż mogli to sobie wyobrazić. Tu też czuwała Opatrzność. Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

CZYTAJ DALEJ

Jezus zwraca naszą uwagę i przypomina nam, że istnieje inne życie po śmierci

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 16, 19-31.

Czwartek, 29 lutego. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z abp Depo: Trzecia niedziela Wielkiego Postu

2024-03-02 18:44

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

abp Wacłaaw Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję