Reklama

Nowe rozmaitości

Wyszedł

Eseldowski Balcerowicz - Jerzy Hausner wyszedł z SLD (Rzeczpospolita, 8 lutego). Później tłumaczył, że gdyby nie wyszedł z partii, to musiałby wyjść z siebie. Dziwimy się tylko, że tak późno doszedł do tego przekonania.

Jęki Dyducha

U postkomunistów żałoba po Hausnerze. Najbardziej zawodzi sekretarz generalny Marek Dyduch. Wzdycha, gorzkie łzy wylewa, że żal serce ściska. On tylko sprawiedliwości się dopomina i tu nie może jej znaleźć ani za grosz. To może spróbuje na Kubie?

UL pełen planktonu

Unia Lewicy (UL) - to taki powstały niedawno twór, wbrew nazwie nie mający nic wspólnego z pracowitymi pszczołami, za to skupiający polityczny, lewicowy plankton - zaapelowała do ministra edukacji, aby lekcje religii były tylko na pierwszej lub ostatniej godzinie. Apel wywołała zatrważająca bezproduktywność dzieci niechodzących na religię, które - gdy ta jest pośrodku planu - szwędają się bez celu po korytarzach. W UL-u wyliczono, że chodzi o ponad 800 roboczogodzin (Gazeta Wyborcza, 7 lutego). Według naszych wyliczeń - w wyniku stachanowskiej produktywności UL-u, ilość bzdur i megabzdur na centymetr kwadratowy papieru przeszła wszelkie normy, o dopuszczalnych nie mówiąc. Czytając to okropieństwo, mamy nieodparte wrażenie, że jesteśmy w innym świecie. Już same opary wywołują delikatne halucynacje.

Reklama

Niewidzialna ręka

Najciemniej jest zawsze pod latarnią i to powiedzenie się sprawdza w przypadku MSWiA. Dzięki ministerstwu, w którego gestii jest także nadzorowanie bezpieczeństwa na drogach, na jezdniach jest mniej bezpiecznie. Tylko w ubiegłym roku z 65 samochodów, które posiadało ministerstwo, zniszczono 27. Jeszcze trochę i byłaby połowa (Życie Warszawy, 10 lutego). Sprawcy wypadków tłumaczą, że był lód, dziura w jezdni, nieznani sprawcy, nieostrożna jazda, usterki mechaniczne, no i oczywiście... niewidzialna ręka.

Proste recepty

Ponieważ do tej pory posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione i karalne, a problem uzależnień się zwiększa, Ministerstwo Zdrowia wpadło na pomysł, żeby posiadanie małych ilości narkotyków - na własny użytek - było zabronione, ale niekaralne. Jak się domyślamy, ma to zastopować problem. Genialne recepty ponoć są zawsze proste. Proponujemy pójść za ciosem. Ponieważ gwałty też są zabronione i karalne, a ich liczba wzrasta, to zmienić ich klasyfikacje prawną i potraktować jako zabronione i niekaralne. Może spadnie. Oczywiście, chodzi tylko o gwałty na własny użytek.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Paweł Rytel - Andrianik kończy pracę na stanowisku rzecznika Episkopatu Polski

2020-06-03 09:42

[ TEMATY ]

rzecznik

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

episkopat.pl

Po zakończeniu pięcioletniej kadencji rzecznika KEP, czyli od 1 lipca br., ks. Paweł Rytel-Andrianik zostanie dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej, ponieważ Kościół w Polsce potrzebuje stałej i nowoczesnej komunikacji na płaszczyźnie międzynarodowej – poinformował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił: „Kościół w Polsce ma wiele treści do przekazania za granicę. Wiele osób chce być na bieżąco z tym, czym żyje Kościół w Polsce, my zaś chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w Kościele w innych krajach. Cieszę się z tego, że dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej będzie ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który jest osobą kompetentną do podjęcia tego zadania. Ukończył studia w Rzymie, Jerozolimie i Oksfordzie, zna języki obce, ma doświadczenie rzecznika Episkopatu i jest w bieżącym kontakcie z Watykanem i z największymi agencjami informacyjnymi na świecie” – zaznaczył abp Stanisław Gądecki.

W związku z nową nominacją ks. Paweł Rytel-Andrianik powiedział: „Dziękuję abp. Stanisławowi Gądeckiemu, Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski za zaufanie i powierzenie mi zadania, które jest czymś nowym, co trzeba zbudować. Bardzo się cieszę z tej nowej posługi w Sekretariacie Episkopatu pod kierunkiem biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego KEP. Jestem wdzięczny za stałą życzliwość dziennikarzom oraz wszystkim, z którymi pracuję i się spotykam. Z Bożą pomocą i opieką Matki Najświętszej oraz we współpracy z wieloma osobami będę starał się jak najlepiej pełnić nową misję, która jest służbą” – zaznaczył.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik ma 43 lata, jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej. Po święceniach kapłańskich w 2001 roku był przez dwa lata wikariuszem w parafii Ostrożany. Następnie został wysłany na studia zagraniczne, podczas których uzyskał następujące stopnie naukowe: licencjat z teologii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie (2003); licencjat (2008) a następnie doktorat (2012) z nauk biblijnych i archeologii na Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie; master (2011) a następnie doktorat (2015) na Uniwersytecie w Oksfordzie. Ponadto studiował w Jerozolimie na Uniwersytecie Hebrajskim, Hebrew Union College i na École biblique et archéologique française. W 2012 został profesorem Pisma Świętego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie i wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a w 2014 r. wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. W latach 2013-2015 był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika katolickiego „Niedziela” ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu. Odznaczony Medalem Powstania w Getcie Warszawskim. Od 2015 r. jest rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski. W swej pracy w środkach społecznego przekazu i w duszpasterstwie posługuje się kilkunastoma językami obcymi.

CZYTAJ DALEJ

Papież: współczucie lekarstwem na obojętność

2020-06-04 20:21

[ TEMATY ]

cierpienie

papież Franciszek

pandemia

PAP

W miesiącu czerwcu Papież prosi, aby szczególną modlitwą otoczyć ludzi cierpiących z powodu różnych pandemii, w tym takich jak wojny czy głód. Intencja został przekazana przez Światową Sieć Modlitwy Papieża.

Co możemy zrobić? Jak możemy nie popaść w obojętność? – pyta Franciszek. Wskazuje na drogę wyjścia: jest nią współczucie. To jest najlepsza pomoc, jaką możemy zaoferować naszą modlitwą i życiem, tym, którzy cierpią przybliżając do Serca Jezusa, aby On mógł przemienić ich życie.

Papież – Serce Jezusa przygarnia wszystkich

„Wiele osób cierpi z powodu poważnych trudności, których doświadczają. Możemy im pomóc, towarzysząc im w drodze z pełnym współczuciem, które zmienia życie osób. I przybliża ich do Serca Chrystusa, który przyjmuje nas wszystkich w rewolucji czułości. Módlmy się, aby ci, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, pozwalające dotknąć się Sercu Jezusa.“

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję