Reklama

Polska

W sprawie gender potrzebny jest dialog

[ TEMATY ]

list

gender

abp Józef Kupny

Tomasz Lewandowski

Fragment listu abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, do pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowskiej - Rajewicz. List jest odpowiedzią na pismo pani minister w sprawie gender.

"Chciałbym podkreślić, że Kościół zawsze stał na straży właściwego postrzegania godności człowieka, stworzonego na obraz i podobieństwo Boga, jako mężczyzna i kobieta. Zawsze bronił także przestrzegania podstawowych praw człowieka, jak również stawał w obronie małżeństwa i rodziny, starając się chronić je przed grożącymi jej niebezpieczeństwami.

(...) Najlepszą drogą rozwiązywania sporów czy niejasności jest zawsze dialog. Kościół nigdy nie unikał dialogu, nawet dotyczącego trudnych kwestii i wierzę, że tym razem będzie podobnie. Ufam, że wspólna troska o prawdziwe dobro osoby ludzkiej i uczciwe starania podejmowane w celu zapewnienia jej właściwego wzrostu i rozwoju, przyniosą oczekiwane owoce".

2014-01-21 14:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: ruszyła akcja „Talent Miłosierdzia”

[ TEMATY ]

abp Józef Kupny

Tomasz Lewandowski

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny wspólnie z rektorami dolnośląskich uczelni wyższych zainaugurowali akcję „Talent Miłosierdzia”. W ramach inicjatywy do instytucji, parafii, korporacji oraz osób prywatnych trafi 6,5 tys. papierowych toreb, z których można będzie zrobić przedświąteczne paczki dla potrzebujących.

- Torby miłosierdzia zabieramy do domu i napełniamy je najbardziej potrzebnymi produktami, takimi jak: mąka, cukier, kasze czy konserwy – mówił Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Małujowicach oficjalnie uhonorowany

2023-02-03 22:29

Archiwum parafii św. Jakuba Apostoła w Małujowicach

Uroczystość wpisania nowych obiektów na listę Pomników Historii odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył dokumenty opiekunom i zarządcom dziewięciu nowych obiektów, które zostały wpisane na listę Pomników Historii. Wśród nich znalazł się kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła w Małujowicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję