Reklama

Kościół

LGBT a Kościół

Kościół zakazuje błogosławieństwa par homoseksualnych. Mam takich znajomych i są to tacy sami ludzie jak wszyscy! Czy osoby LGBT są przez Kościół wykluczone?

[ TEMATY ]

LGBT

Adobe Stock

Bardzo wiele osób próbuje oddzielić nauczanie Kościoła od nauczania Chrystusa, stąd też pojawia się wielkie niezrozumienie przekazu, który zostawił nam Jezus. Obraz Syna Bożego jako miłosiernego, kochającego każdego człowieka, troszczącego się o bezbronnych jest właściwy. Oderwanie go jednak od całego Chrystusowego nauczania powoduje załamanie właściwego patrzenia na przekaz, który pozostawił nam Jezus. Zadaniem Kościoła jest stanie na straży zdrowego Bożego nauczania. Co za tym idzie, nikt będący w Kościele nie może zmienić tego, co pozostawił nam Pan Jezus.

Krótko mówiąc – Kościół nie ma władzy, aby błogosławić związki tej samej płci.

Podziel się cytatem

Nawet gdyby przez nacisk opinii publicznej doszło do takiej sytuacji – co widzieliśmy na przykładzie Niemiec, gdzie kapłani mówili, że udzieliliby takiego błogosławieństwa (i tak pewnie będzie) – to byłby to tylko pusty gest, a dana para jednopłciowa nie otrzymałaby błogosławieństwa, gdyż taki model życia jest sprzeczny z Bożą wizją małżeństwa i rodziny.

Reklama

Warto więc, zanim oskarży się Kościół o staroświeckość, brak pójścia z duchem czasu i nieżyciowość, popatrzeć na to, co pozostawił nam Bóg. Kościół nie zmieni nic w swoim

nauczaniu i nie pójdzie w kierunku sprzecznym z zamysłem Bożym. Boży przekaz jest jasny, dlatego błogosławi się związek mężczyzny i kobiety.

Brak błogosławieństwa dla par homoseksualnych nie oznacza ich wykluczenia.

Podziel się cytatem

Kościół do takich osób podchodzi „z szacunkiem, współczuciem i delikatnością”, co zaznacza się w dokumentach wydawanych przez Magisterium Kościoła. Kościół może pobłogosławić każdą osobę, ale nie może błogosławić związków tej samej płci. Niezależnie od okoliczności, które spotykają nas w życiu, nie możemy patrzeć na Bożą naukę ogólnikowo i „newsowo”, tak jak ją ukazują mainstreamowe media. Zrozumienie zamysłu Bożego wymaga od nas wysiłku poznania, dlaczego Bóg stworzył świat, jakie zadania powierzył ludziom i czego od nich oczekuje. Stąd też mówimy o konkretnym powołaniu człowieka. Kluczem jest właściwe rozeznanie, a nie działanie emocjonalne. Dzięki temu dostrzeżemy, że są różne drogi do zbawienia.

Tekst pochodzi z "Niedzieli Młodych" nr 3/2021. ZOBACZ PDF: PDF

2022-01-24 08:51

Ocena: +11 -4

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Tęczowy Piątek” – element szerokiej strategii środowisk LGBT+

[ TEMATY ]

LGBT

torbakhopper/ Foter CC-BY ND

Jutro, 25 października organizacje LGBT+ po raz czwarty inicjują w szkołach „Tęczowy Piątek”, którego generalnym celem jest promocja postaw homoseksualnych. Akcja ma odbywać się tym razem pod hasłem „wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT” – czytamy na stronie Kampanii Przeciw Homofobii, która jest inicjatorem przedsięwzięcia. Wpisuje się ono w szeroką strategię środowisk LGBT+, która ma na celu dokonanie głębokich zmian w sferze prawnej, kulturowej i obyczajowej polskiego społeczeństwa.

Tam gdzie dyrekcja się na to zgodzi, na szkolnych korytarzach zawisnąć mają tęczowe plakaty, nauczyciele i uczniowie mają przypiąć tęczowe wstążki, a głównym tematem lekcji ma być akceptacja oraz otwartość na osoby LGBT+. W ramach akcji Kampania Przeciw Homofobii przygotowała specjalny spot, w którym m.in. Jacek Poniedziałek, Majka Jeżowska oraz Małgorzata Rozenek odczytują przed kamerą fragmenty listów nastoletnich gejów i lesbijek. Działacze KPH podkreślają, że udział w akcji jest zgodny z prawem oświatowym.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Święcenia prezbiteratu w Zakonie Paulinów

2022-05-28 13:08

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

święcenia

Karol Porwich/Niedziela

Zakon Św. Pawła Pierwszego Pustelnika ma nowych kapłanów. Święcenia prezbiteratu przez posługę metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo przyjęło dziś na Jasnej Górze czterech diakonów.

O. Mariusz Tabulski, rektor paulińskiego seminarium zwrócił uwagę, że moment święceń prezbiteratu przypadł w dniu, kiedy Kościół w Polsce liturgicznie przyzywa wstawiennictwa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, paulińskiego konfratra, który całe swoje życie, osobiste, duchowe, służbę Kościołowi związał z Jasną Górą. Powierzył też i jego opiece neoprezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Wyjątkowy relikwiarz bł. Prymasa Wyszyńskiego

2022-05-28 18:16

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Jasna Góra

relikwiarz

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Był w ogniu i w wodzie, rzeźbiony, wytaczany, szlifowany. Choć nie jest dużych rozmiarów, proces jego tworzenia trwał kilka miesięcy i przeszedł długą drogę. Nowy relikwiarz z płynem otrzewnowym z elementami krwi bł. Prymasa Wyszyńskiego jest już gotowy.

Ma kształt jego kardynalskiego herbu. Przedstawia tarczę, na której widnieją: wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej, srebrne lilie (herb kapituły gnieźnieńskiej - od 1948 r. Stefan Wyszyński był metropolitą gnieźnieńskim) i misa z głową św. Jana Chrzciciela (symbolizuje patrona archikatedry warszawskiej). Nad tarczą znajduje się kapelusz kardynalski z 30 frędzlami (chwostami) po 15 z każdej strony i podwójny krzyż o dwóch poprzecznych ramionach, będący oznaką godności metropolity. Pod tarczą umieszczona jest wstęga z zawołaniem Soli Deo (Samemu Bogu).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję