Reklama

Kościół

Mężczyzna w Kościele

Ostatnie lata to czas zmian w Kościele. Jesteśmy w kryzysie, który mimo swej problematyczności jest twórczy. Zwiększa się zaangażowanie świeckich, powstają nowe grupy i uaktywniają się mężczyźni. W to wszystko wpisuje się Synod o synodalności.

[ TEMATY ]

synod

mężczyźni

Mat.prasowy

Zaangażujmy się w niego jako mężczyźni w Kościele!

Zapraszamy na spotkanie synodalne “Mężczyzna w Kościele” dla męskich wspólnot, grup, duszpasterstw oraz zgromadzeń zakonnych, na których podzielimy się przemyśleniami naszych środowisk. Będzie to okazja, by się poznać, wspólnie pomodlić i wymienić naszymi doświadczeniami.

Zaangażujmy się w niego:

Reklama

Zgłośmy nasz udział w wydarzeniu na stronie: Mężczyzna w Kościele

Przekażmy informacje o Synodzie wewnątrz naszych grup.

Wypełnijmy ankiety synodalne odpowiadając wspólnotowo lub indywidualnie na pytania z dołączonego kwestionariusza.

Podsumujmy prace wewnątrz naszych wspólnot.

Spotkajmy się, by podzielić się naszym przemyśleniami.

Stwórzmy dokument, który będzie owocem naszego spotkania.

Spotkanie odbędzie się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie (Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101) 2.04.2022 r. Zapraszamy na nie liderów wspólnot i grup oraz przełożonych zakonów, zgromadzeń i stowarzyszeń apostolskich. Swój udział należy zgłosić przez formularz – zapisy do 13.02 – który znajduje się na stronie www.mezczyznawkosciele.pl. Tam znajdują się szczegółowe informacje o spotkaniu.

Spotkanie “Mężczyzna w Kościele” organizowane jest przez Drogę Odważnych. Naszym charyzmatem jest formacja mężczyzn zgodnie z ideałem: miłość, służba, formacja celem rozwoju wśród mężczyzn Bożych przywódców biorących odpowiedzialność za życie swoje, swojej rodziny i środowiska.

2022-01-31 12:13

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki, abp Ryś i bp Solarczyk będą reprezentować Episkopat Polski na październikowym Synodzie Biskupów

Ojciec Święty Franciszek potwierdził wybór reprezentantów Konferencji Episkopatu Polski i ich zastępców na XV zgromadzenie ogólne synodu biskupów w Rzymie. Wybór został dokonany przez polskich biskupów podczas zebrania plenarnego w dniach 13-14 marca 2018 roku.

Reprezentantami Konferencji Episkopatu Polski na Synodzie będą:

CZYTAJ DALEJ

Śladami św. Jana Bosko

2023-01-30 18:47

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

Włodzimierz Rędzioch

W ostatni dzień stycznia przypada liturgiczne święto najbardziej znanego XIX-wiecznego „świętego społecznego” Piemontu, św. Jana Bosko. Ten włoski kapłan uważany jest za jednego z największych wychowawców młodzieży, której poświęcił całe swoje życie, a jego praca z młodymi zaczęła się w Turynie, w dzielnicy Valdocco. I to właśnie do Turynu duchowi synowie, salezjanie, zaprosili grupę dziennikarzy akredytowanych w Biurze Prasowym Watykanu na krótką pielgrzymkę śladami ks. Bosko, którą zorganizował ks. Giuseppe Costa. Na spotkanie przyjechał dziesiąty następca św. Jana Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, obecny przełożony generalny salezjanów.

Ks. Ángel wyjaśnił na początku spotkania, że uczynił wszystko, aby zachować to wielkie dziedzictwo jakim jest Valdocco. „Tutaj wszystko zrodziło się z inicjatywy tego młodego kapłana, jakim był ks. Bosko. Chciał być przyjacielem wszystkich. A Valdocco w Turynie musi pozostać dziedzictwem historycznym i charyzmatycznym, szkołą świętości, tak jak chciał tego Ksiądz Bosko. Stąd wyszło 13 świętych” – podkreślił przełożony generalny.

CZYTAJ DALEJ

Szwecja: Pożar w rafinerii pod Sztokholmem

2023-01-31 12:03

[ TEMATY ]

Szwecja

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W rafinerii Nynas pod Sztokholmem wybuchł we wtorek pożar, pali się ropa naftowa. Trwa akcja gaśnicza, kilka osób odniosło lekkie obrażenia, zostały opatrzone na miejscu - poinformowała lokalna policja.

Nad zakładem znajdującym się nad Bałtykiem w pobliżu portu Nynashamn, dokąd przypływają promy z Gdańska Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, unoszą się kłęby czarnego dymu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję