Reklama

Wiadomości

Cierpienie kobiet po aborcji nie jest "katolickim zabobonem"

Cierpienie kobiet po aborcji nie jest ani katolickim zabobonem, ani pomysłem fanatyków, lecz prawdziwą raną, która nie chce się zagoić. Doświadczają go kobiety, które dokonały aborcji, ale także ojcowie abortowanych dzieci, ich rodzeństwo, lekarze czy położne.

[ TEMATY ]

aborcja

Karol Porwich/Niedziela

Aborcja wydaje się na pozór szybkim załatwieniem „problemu”. Kobiety mogą myśleć, że chwilowy dyskomfort fizyczny za nieduże pieniądze (albo nawet za darmo w szpitalu) jest bardzo małą ceną za ucieczkę przed zmarnowaniem życia, kariery, związku. Tym bardziej, że szukając wsparcia i pomocy, mogły od bliskich usłyszeć: „To dobra decyzja, nie będziesz żałować, poczujesz ulgę. A co pomyślą twoi znajomi, rodzice?”. Z kolei niektóre z nich podejmują decyzję w przerażającej ciszy, w strasznej samotności, będąc ofiarami nieodpowiedzialnych mężczyzn, przemocy, molestowania lub presji społecznej. Potem, po aborcji, czasem faktycznie przychodzi ulga – ale tylko na chwilę. Bo jak zapomnieć…?

Cierpienie kobiet po aborcji nie jest ani katolickim zabobonem, ani pomysłem fanatyków, lecz prawdziwą raną, która nie chce się zagoić. Tego cierpienia doświadczają kobiety młodsze i starsze; te, które na aborcję zdecydowały się rok temu oraz te, które żyją z tym doświadczeniem już kilkadziesiąt lat; katoliczki i ateistki; zamożne i biedne; te zmuszone do zabicia dziecka i te, które wybrały tzw. zabieg w swej wolności.

Zapraszamy na webinar pt. „Prawdziwa cena aborcji”, na którym będziemy gościć s. Małgorzatę Słomkę, szarytkę, która od wielu lat pracuje z kobietami po aborcji, prowadząc dla nich rekolekcje „Winnica Racheli”. „Nie jestem specjalistką od problemu aborcji ani psychologiem. Jestem świadkiem” – mówi o sobie s. Małgorzata, która po raz pierwszy z cierpieniem kobiet po aborcji zetknęła się, będąc w 2005 r. na misji w Magadanie, w Rosji.

Podziel się cytatem

Reklama

Poznała tam starsze kobiety, które przez wiele lat zmagały się z syndromem poaborcyjnym. Aborcji, czasem wielokrotnych, dokonywano u nich w sowieckich łagrach przymusowo i bez znieczulenia po wcześniejszych gwałtach. To właśnie dla tych kobiet s. Małgorzata po raz pierwszy poprowadziła rekolekcje „Winnica Racheli”. Podczas webinaru siostra opowie o towarzyszeniu kobietom (ale też mężczyznom, lekarzom, pielęgniarkom) i o tym, jak przejść drogę uzdrowienia.

Webinar odbędzie się 9 lutego 2022 r. o godz. 19.00. Udział w nim jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są na stronie WEBINARY Wszystkie chętne osoby otrzymają bezpłatnie zaświadczenia uczestnictwa. Chęć ich otrzymania będzie można zgłosić podczas spotkania.

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat skutków psychicznych aborcji zachęcamy do zapoznania się z bezpłatnymi materiałami przygotowanymi przez organizatora spotkania. Badania naukowe na ten temat zebrane zostały w publikacji zatytułowanej „Ekologia prokreacji. Vademecum”. Jest ona dostępna do przeczytania na stronie: EKOLOGIA PROKREACJI Z kolei biblioteczka pt. „Aborcja – podwójny wyrok” opowiada o dwóch ofiarach aborcji: matce i dziecku. W przystępny sposób wyjaśnia syndrom poaborcyjny i psychiczne skutki aborcji. Przywołuje również inne osoby, które mogą cierpieć po aborcji: ojców dzieci, rodzeństwo, personel medyczny, lekarzy i położne. Biblioteczkę można pobrać ze strony Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Reklama

Kolejne webinary z cyklu zatytułowanego „Spotkania o życiu” będą się odbywać w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00 do czerwca włącznie. Zapraszamy na nie osoby, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i które chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji.

Podziel się cytatem

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka działa od 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life oraz pomocą charytatywną dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami oraz dla samotnych mam w nieoczekiwanych ciążach, dla których prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life.

2022-02-03 08:08

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lewandowska: Jestem osobą wierzącą, nie zdecydowałabym się na aborcję

[ TEMATY ]

świadectwo

aborcja

„Na stories zabrałam stanowisko zarówno w sprawie sytuacji rodzin na granicy, jak też Polexitu. Po prostu zrobiłam to delikatnie. Wolę sugerować, jakie mam zdanie niż je wykrzykiwać, albo komuś coś narzucać. Kiedy zdarzało mi się to robić mocniej w przeszłości, to mój głos bywał przeinaczany” - mówi w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Anna Lewandowska, trenerka, businesswoman, żona kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski. W wywiadzie wyznaje m.in., dlaczego nigdy nie dokonałaby aborcji.

W odróżnieniu od wielu polskich celebrytów, Lewandowska rzadko ujawnia swoje poglądy na polityczne czy społeczne tematy, co więcej - robi to zawsze w sposób wyważony i nie do końca jednoznaczny.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Zrozumieć siebie

Czterdzieści osób wzięło udział w adwentowej Akademii Dojrzewania w Rokitnie.

To rekolekcje dla młodzieży połączone z warsztatami. Myśl przewodnia tej edycji brzmiała „Zrozumieć siebie”. Okazuje się, że zrozumienie samego siebie, swoich działań, reakcji, uczuć może być jednym z największych wyzwań, nie tylko dla młodego człowieka. Uczestnicy przyglądali się swoim emocjom, myślom, przeżyciom, słuchali konferencji o sumieniu. Rozmawiali o tym, skąd pochodzą (bycie dzieckiem Boga) oraz dokąd zmierzają (powołanie). Pomagali im w tym animatorzy, ks. Łukasz Malec oraz psycholog Justyna Dziadura. Uczestnicy próbowali zrozumieć siebie nie tylko od strony psychologicznej, ale i z Bożej perspektywy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję