Reklama

Niedziela Świdnicka

Ząbkowice Śląskie. Wizyta arcybiskupa koadiutora

Gościem specjalnym dziesiątego Zebrania Prowincjalnego Palotyńskiej Prowincji Zwiastowania Pańskiego był abp Adrian Galbas.

[ TEMATY ]

pallotyni

Bp Adrian Galbas

Ząbkowice Śląskie

@domzabkowice

Abp Adrian Galbas i delegaci przybyli zebranie pallotyńskiej prowincji

Abp Adrian Galbas i delegaci przybyli zebranie pallotyńskiej prowincji

W dniach 6-12 lutego br. w Pallotyńskim Domu Rekolekcyjnym w Ząbkowicach, odbyło się Zebranie Poznańskiej Prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Wspólnoty z Polski i z zagranicy reprezentowani byli przez 30 współbraci. W ciągu czterech dni, pallotyni podejmowali refleksję i twórczą dyskusję nad obecną kondycją Prowincji, wytyczając nowe drogi posługi w duchu charyzmatu pallotyńskiego w nowej, pocovidowej rzeczywistości i drogi synodalnej, którą obecnie przeżywa Kościół Powszechny.

9 lutego Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił wywodzący się z pallotyńskiej wspólnoty abp Adrian Galbas. Niedawno z hierarchą na swoim kanale „YouTube” rozmawiała pochodząca z diecezji świdnickiej Patrycja Hurlak. W audycji „Biskup też człowiek” abp Galbas opowiada m.in. dlaczego został pallotynem? Czy przyjmując bierzmowanie był wierzący? Jaki wpływ na historię życia arcybiskupa miała babcia? I dlaczego porównał się do Królewny Śnieżki? Wywiad znajduje się pod linkiem.

Przypomnijmy, że abp Galbas w latach 2011-2019 był prowincjałem Prowincji Zwiastowania Pańskiego, a aktualnie decyzją papieża Franciszka jest następcą na urzędzie biskupa diecezjalnego w Katowicach.

2022-02-10 22:35

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święcenia prezbiteratu u pallotynów

[ TEMATY ]

pallotyni

święcenia

Al. Paweł Dremo SAC

Święcenia prezbiteratu przyjęło 8 pallotyńskich diakonów 7 maja 2016 r. Szafarzem święceń był abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, prymas Polski. Liturgia była sprawowana o godz. 11 w kościele seminaryjno-parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: dziś centralne obchody Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce

2023-01-26 06:26

[ TEMATY ]

islam

KULTOURNATOUR/pixabay.com

Musimy wciąż myśleć o tym jak sobie wzajemnie pomagać, niezależnie przynależności narodowej czy religijnej - powiedziała KAI dr hab. Agata Skowron-Nalborczyk, iranistka i arabistka zaangażowana w dialog z islamem. Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki” dziś, 26 stycznia, obchodzony jest XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Podczas centralnych obchodów, które odbędą się w Warszawie, przedstawiciele obydwu religii czytać będą Biblię i Koran, modlić się i dyskutować. Inicjatywa polskiego Episkopatu o ustanowieniu Dnia Islamu jest pionierską w skali światowej.

CZYTAJ DALEJ

Byli więźniowie Auschwitz zaapelowali: nigdy więcej wojny!

2023-01-26 19:29

[ TEMATY ]

Auschwitz

wojna

więźniowie

PAP/Zbigniew Meissner

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Zwracamy się do wszystkich narodów świata: nigdy więcej wojny, nigdy więcej faszyzmu, który niesie za sobą śmierć, ludobójstwo, zbrodnie, rzezie i zatracenie godności człowieka – zaapelowała była więźniarka Auschwitz Stefania Wernik.

Byli więźniowie w czwartek, w przeddzień 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, uczestniczyli w spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Dzieli się swoimi świadectwami. Mówili też o traumie, która w nich tkwi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję