Reklama

Kościół

Wielkopostna sztafeta modlitewna

Wielki Post to dobra okazja do tego, by szczególnie zastanowić się nad swoim postępowaniem i nad tym, czy moje życie przybliża się do Pana Boga, czy systematycznie oddala. Dlatego zachęcamy do włączenia się w „Wielkopostną sztafetę modlitewną”. Czy jesteś na tyle odważny, by zaryzykować i zrobić coś bezinteresownie dla innych?

[ TEMATY ]

modlitwa

Wielki Post

sztafeta

Adobe.Stock/Red

Nieraz słyszeliśmy, że w Wielkim Poście warto skupić się na trzech aspektach, jakimi są: post, modlitwa i jałmużna. Kiedy słyszymy hasło modlitwa, to przychodzą nam na myśl słowa z Ewangelii: „Gdzie dwóch lub trzech modli się w moje imię, tam ja jestem pośród nich”. Dlatego nasza akcja ma charakter wspólnotowy, nieważne jest Twoje pochodzenie, stan majątkowy, położenie geograficzne, ale chęci i dobre serce.

To od Ciebie zależy, czy znajdziesz chwilę na modlitwę, bo przecież świat w Wielkim Poście nie zatrzyma się i nie podaruje specjalnego bonu z dodatkowym czasem na to, byś wygodnie usiadł i miał specjalnie wyznaczony czas na dialog z Bogiem.


Podziel się cytatem

Świat będzie ten sam, ale Ty możesz stać się dzięki modlitwie nowym człowiekiem, o wiele bardziej wyrozumiałym, czułym, cierpliwym, a przede wszystkim uświadomisz sobie, że masz za co dziękować, przepraszać i o co prosić. A może uda Ci się nawet odkryć, że modlitwa to nie narzucona z góry zasada, ale rozmowa z Najlepszym Przyjacielem, bez którego trudno wyobrazić sobie dotychczasowe życie.

Reklama

Na czym polega wielkopostna sztafeta?

Chodzi o to, by każdego dnia modlić się podaną intencją na ten dzień. Dziesiątka Różańca, a może cały Różaniec – to zależy już tylko od Ciebie! Świat potrzebuje armii ludzi bezinteresownych, odważnych, ryzykownych i Bożych, którzy włączą się w naszą akcję.

Co przyda mi się podczas sztafety?

Tym razem nie sportowe ubranie, wcześniejsze długotrwałe treningi czy baton energetyczny. Przyda Ci się tylko wolna chwila, szczypta odwagi, szklanka ciekawości, odrobina dobrej woli, Twój ulubiony różaniec i Twoje otwarte serce, by Bóg mógł działać przez Ciebie i dla Ciebie.

Codziennie na www.niedziela.pl znajdziesz intencję na dany dzień. Jeśli chcesz podaj imię i miejscowość z której pochodzisz i dopisz swoją intencję.

Podziel się cytatem

Zaryzykujesz?

Napisz nam swoją intencję

Najnowsze wpisy

2022-04-13 19:33
Marcin
O pracę nad sobą, o czystość serca, o pokonanie swoich zniewoleń, o pracowitość. O większą życzliwość między nami Polakami. O zbliżenie się do Ciebie Panie i do Ciebie Matko Najświętsza Cioci Joli i Ani.

2022-04-12 19:28
Piotr (Kraków)
O większą Chwałę Bożą i miłość do Najświętszego Sakramentu

2022-04-12 08:25
Ania (Białystok)
Proszę o modlitwę w intencji dobrego męża oraz w intencji dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana.

2022-04-11 11:22
Adrian (Warszawa)
O zdrowie dla mojej siostry i wszystkich chorych, przebaczenie naszych grzechów, pokój na świecie, umocnienie naszej Wiary.

2022-04-10 21:14
Iza
Chciałabym Boże aby spotkało mnie coś dobrego w życiu… a najbardziej to chciałabym być matka.

2022-04-10 14:29
Iwona
O pojednanie w rodzinie i wsparcie Bożego Milosierdzia w chorobie dla Bogumiły. Aby Dobry Bóg błogosławił naszej rodzinie w chwilach próby.

2022-04-10 11:46
Teresa (Krakow)
O łaskę nawrócenia i przemiany życia dla moich dzieci I opiekę dla całej naszej rodziny.

2022-04-10 07:12
Halina (Lębork)
Jezu Ty się tym zajmij abyśmy Krzyż swój z godnością nosili i Boga w Nim Uwielbiali

2022-04-09 14:16
Olga (Gliwice)
Błagam o zdrowie Najbliższych i moje. Chroń nas Boże przed Złem. Uczyń nas silnymi.qciq

2022-04-09 08:49
Zosia (Lublin)
Dziękuję Ci Boże za ogrom łask. Bądź z nami zawsze, a zwłaszcza teraz w czasie żałoby. Obdarz Rysia łaską oglądania Twojego Oblicza w Niebie, a nas nieustannie do Siebie nawracaj.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#SztafetaWielkopostna
<a href="https://www.niedziela.pl/sztafetawielkopostna"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-sztafetawielkopostna-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #SztafetaWielkopostna" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#SztafetaWielkopostna
<a href="https://www.niedziela.pl/sztafetawielkopostna"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-sztafetawielkopostna-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #SztafetaWielkopostna" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2021-03-01 21:45

Ocena: +87 -17

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pobiegną, aby wynagrodzić za profanacje kościołów

W duchu pokuty i wynagrodzenia za akty profanacji świątyń w Warszawie odbędzie się jutro ekspiacyjna sztafeta biegowa. Biegacze pokonają w sumie 150 kilometrów, biegnąc wzdłuż granic stolicy.

- Każdy fragment drogi, zmagania i modlitwy ofiarujemy w intencji wynagradzającej za akty profanacji kościołów w stolicy – mówi ks. Krystian Strycharski, wikariusz parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Czaja przebywa w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

2023-01-31 15:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Czaja

Karol Porwich /Niedziela

Ordynariusz diecezji opolskiej od kilku dni temu skarżył się na gorsze samopoczucie. Przewieziono go do szpitala na badania. Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinforomwa, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: w ramach przygotowań do ŚDM biskup i młodzież z Porto zasadzili 150 drzew

2023-02-02 18:28

[ TEMATY ]

ŚDM Lizbona

facebook.com/sandomierzSDM

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży ordynariusz diecezji Porto biskup Manuel Linda oraz portugalska młodzież zasadzili w aglomeracji tego miasta 150 drzew. Większość uczestników wydarzenia stanowili harcerze oraz członkowie komitetu przygotowań do ŚDM w tej diecezji. Podczas prowadzonych na terenie lokalnych parków zasadzeń drzew obecni byli też przedstawiciele ratusza miasta Porto, w tym m.in. zastępca burmistrza Filipe Araújo.

Organizatorzy akcji wyjaśnili, że służy ona upamiętnieniu zaplanowanych na 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie Światowych Dni Młodzieży. Sprecyzowali, że w akcji sadzenia drzew wzięli udział nastolatkowie z ośmiu gmin północno-zachodniej Portugalii. - Inicjatywa prowadzona jest w czasie przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia w życiu wspólnoty chrześcijańskiej, w której również widoczne jest coraz większe zainteresowanie bioróżnorodnością oraz ochroną środowiska – sprecyzowali w komunikacie organizatorzy wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję