Reklama

Niedziela Kielecka

Wspólnie modlimy się o pokój

W Kielcach i w diecezji kieleckiej trwają modlitwy o pokój.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Biskup Jan Piotrowski zaleca, aby podczas Mszy św. dodawać odpowiednie wezwanie w modlitwie powszechnej oraz śpiewać suplikacje na zakończenie celebracji, szczególnie w niedzielę. Tak dzieje się w kościołach diecezji. Bp Jan Piotrowski poprzez apel o modlitwę przychyla się do prośby Przewodniczącego KEP arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, aby w tych dniach we wszystkich kościołach i kaplicach modlić się o pokój na Ukrainie.

Dzisiaj, tj. 25 lutego bp Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w intencji pokoju na świecie w kaplicy Matki Bożej Łaskawej – w bazylice kieleckiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Chcemy prosić o pokój dla świata i dla Ukrainy, ale także o pokój dla nas samych w naszych sercach, bo ten globalny pokój jest wypadkową bądź owocem tego, co jest w naszym ludzkim sercu i umysłach. Prośmy również za tych, którzy cierpią z powodu rozpoczętej wojny oraz o mądre rozwiązywanie wyzwań także na polskiej ziemi – mówił biskup kielecki.

Reklama

Z kolei w niedzielę 27 lutego bp Marian Florczyk odprawi Mszę św. w intencji zakończenia wojny na Ukrainie i pokoju na świecie – w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Mieszka tam obecnie 27. Ukraińców. – W większości są to małżeństwa, osoby które pracują w Piekoszowie w różnych instytucjach i firmach. Zapraszamy Ukraińców z powiatu kieleckiego, aby dołączyli do wspólnej modlitwy – mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych, który wczoraj wyruszył ku granicy, aby odebrać rodziny tych osób.

Ukraińska greckokatolicka wspólnota w Kielcach spotyka się z kolei na niedzielnych Mszach św. w kościele akademickim św. Jana Pawła II. Są to także rodziny z dziećmi, mężczyźni pracujący m.in. w branży budowlanej, kobiety – zatrudniane jako opiekunki czy kosmetyczki. Duszpastersko opiekuje się nimi ks. Igor Małysz, proboszcz parafii greckokatolickiej z Radomia, który dojeżdża do z Radomia do Kielc. Ukraińscy grekokatolicy także modlą się o pokój.

W niedzielę, 27 lutego o godzinie 10 będzie tam miała miejsce greckokatolicka Boska Liturgia dla społeczności ukraińskiej. Godzinę później odbędzie się wspólna modlitwa Polaków i Ukraińców. O godzinie 11.30 odprawiona zostanie rzymsko-katolicka Msza św. – także w intencji o pokój.


2022-02-25 21:49

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katecheci szkolą się w zakresie nowej podstawy programowej

CZYTAJ DALEJ

Rozważanie na niedzielę. Wróżka powiedziała jej: "Gdy skończysz budowę domu umrzesz"

2026-05-01 09:46

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

Diecezja Bielsko-Żywiecka

A jeśli największym problemem człowieka nie jest to, że się boi, ale to, że szuka bezpieczeństwa nie tam, gdzie trzeba?

Dzisiejsza Ewangelia zaczyna się od słów, których chyba wszyscy potrzebujemy:
CZYTAJ DALEJ

Katedra żegna swojego wikariusza. Poruszające słowa bp. Ignacego Deca

2026-05-01 15:08

[ TEMATY ]

Świdnica

Msza św. żałobna

ks. Paweł Traczykowski

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Kapłani zgromadzeni w katedrze podczas Mszy świętej żałobnej za śp. ks. Pawła Traczykowskiego.

Kapłani zgromadzeni w katedrze podczas Mszy świętej żałobnej za śp. ks. Pawła Traczykowskiego.

W samo południe 1 maja katedra św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy wypełniła się modlitwą i ciszą. Setki wiernych, dziesiątki kapłanów oraz duchowieństwo diecezji żegnało śp. ks. Pawła Traczykowskiego.

Żałobnej Eucharystii przewodniczył bp Ignacy Dec, który we wstępie do liturgii podkreślił intencję modlitwy zgromadzonego Kościoła. – Chcemy w tej Eucharystii podziękować Bogu za dar tego kapłana, który służył Bogu i Kościołowi w naszej diecezji od siedemnastu lat, w tym od dziewięciu lat w tej katedralnej parafii. Podziękujemy za dobro, które Bóg przekazał ludziom przez jego życiową, szczególnie kapłańską posługę – podkreślił biskup senior.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję