Reklama

Niedziela Częstochowska

Modlitwa i jałmużna dla Ukrainy

4 marca o godz. 15 na odrestaurowanych fundamentach wieluńskiej fary, w geście solidarności z cierpiącą Ukrainą, odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia.

[ TEMATY ]

Wieluń

pomoc dla Ukrainy

Zofia Białas

Wspólna modlitwa wiernych z czterech wieluńskich parafii odbyła się przy symbolicznym krzyżu upamiętniającym zbombardowaną w 1939 r. i wysadzoną w powietrze rok później największą wieluńską świątynię, i przy dzwonie „Pamięć i Przestroga”, darze Andrzeja Dudy, prezydenta RP.

W tle o tym, czym w życiu powinni się kierować ludzie wobec siebie, przypominał nieśmiało pomnik autorstwa Wojciecha Siudmaka „Wieczna miłość”.

Wspólnie z wiernymi modlili się kapłani: Jarosław Boral, Adam Sołtysiak, Janusz Parkitny i Konrad Cygan. Modlitwie przewodniczył ks. dziekan Jarosław Boral. Koronkę rozpoczęło uderzenie w dzwon „Pamięć i przestroga”.

Na wspólną modlitwę zaprosiła parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu. Po jej zakończeniu parafialna Caritas zbierała ofiary pieniężne na rzecz Ukrainy.

2022-03-05 00:49

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tarnobrzeg: wyruszył transport darów dla Czernihowa

Dwa samochody z przyczepami wypełnione darami od mieszkańców m.in. artykułami medycznymi, spożywczymi i higienicznymi wyruszyły dziś w południe z Tarnobrzega do bohatersko broniącego się ukraińskiego miasta Czernihowa.

Jak informuje prezydent Dariusz Bożek, samochody z darami najpierw mają dotrzeć do Przemyśla, skąd zostaną odebrane i przewiezione do Lwowa. Stamtąd zaś będą dostarczone do Czernihowa.

CZYTAJ DALEJ

Leon Knabit OSB: Są ludzie, którzy wszystko wiedzą lepiej…

2023-02-06 08:35

[ TEMATY ]

o. Leon Knabit

Robert Krawczyk

Wciąż musimy się uczyć. Od małego dziecka. Najpierw uczymy się chodzić i podstawowych zasad higieny. Uczymy się mówić, nazywać rzeczy i wyrażać swoje stany uczuciowe. Przedszkole uczy kontaktów w grupie i wprowadza w wiedzę, którą otrzymuje się na kolejnych stopniach nauczania. Dochodzą jeszcze języki obce i nauka zawodu.

Ile to ludzi pracowało, aby nas czegokolwiek nauczyć. Począwszy od rodziców aż po wychowawców i nauczycieli różnych stopni. Nie zawsze o wszystkich pamiętamy i okazujemy im należną wdzięczność… Natomiast trzeba zdecydowanie mówić NIE wszystkim, którzy uczą złych rzeczy, jak kłamstwa, kradzieży czy niezgodnych z etyką zachowań seksualnych. A potem już i my sami, niezależnie od tego co robimy, stajemy się nauczycielami w szerszym tego słowa znaczeniu. Wokoło nas jest tyle ludzi, którzy czegoś nie umieją. Obowiązkiem wdzięczności względem tych, którzy nas uczyli, jest pouczyć ich, przez co pomagamy im w życiu. Trzeba jednak unikać wtrącania się zawsze i we wszystko. Są ludzie, którzy wszystko wiedzą lepiej i dlatego czują się upoważnieni do poprawiania każdego i zwracania mu uwagi. Tacy są utrapieniem otoczenia. Druga skrajność to obojętność względem tych, którzy czegoś nie potrafią, a czasem wręcz irytacja: „powinien to wiedzieć!”. Powinien, ale nie wie, więc poucz go cierpliwie. W ten sposób wnosi się w otoczenie pokój i dobro, którego tak dziś brakuje. A Pan Jezus, który widzi nasze uczynki, powie nam kiedyś: „byłem nieumiejętnym, a pouczyliście Mnie”.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję