Reklama

Propozycje

Kalendarz-Poradnik 2006

Niedziela Ogólnopolska 45/2005

Jesienią, z myślą o roku następnym, zaopatrujemy się w różnego rodzaju kalendarze, poradniki, almanachy... Z potrzeby więc, ale i z zawodowego obowiązku, przeszedłem się po kilku księgarniach. Wśród kalendarzy przeważa tematyka maryjna oraz związana z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, chociaż trafiają się już kalendarze z Papieżem Benedyktem XVI. Moją uwagę przyciąga, nie tylko z uwagi na cenę (3 zł), kalendarz ścienny zatytułowany: Ojciec Święty na tle ojczystej przyrody. W słowie od wydawcy, którym jest Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku - „Humana Divinis” z Torunia, czytam m.in.: „Jan Paweł II kochał tę (ojczystą) przyrodę, chętnie wśród niej przebywał. Wystarczy przypomnieć Jego kajakowe wyprawy, Jego górskie wędrówki w umiłowanych Tatrach czy potem wakacje w Dolomitach... Odlatując z Polski po ostatniej pielgrzymce, powiedział m.in.: «Żegnam Polskę, żegnam moją Ojczyznę. Na odchodnym całuję tę ziemię, z którą nigdy nie może się rozstać moje serce...». Fundacja, ukazując Ojca Świętego na tle ojczystej przyrody, pragnie zachęcić użytkowników kalendarza do tego samego...”. Dodam, że kalendarz jest ładnie wydany. Cyfry oznaczające dni miesiąca są duże, czytelne z daleka. Kolorami wyróżnione zostały dni świąteczne, w które istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy św., i tzw. półświąteczne.
Za zaliczeniem pocztowym Fundacja wysyła również książkowy Kalendarz-Poradnik 2006 (format A-4), z przyciągającym wzrok zdjęciem sokoła wędrownego na okładce oraz z pięknymi ilustracjami wewnątrz kalendarza. Warto wydać 15 zł na tę ciekawą, kolorową, liczącą ponad 200 stron książkę. Kalendarz-Poradnik 2006 podzielony jest na VI rozdziałów: (I) Kalendarium najobszerniejsze i najbogatsze, (II) Zatrzymaj się na chwilę, (III) Szlachetne zdrowie, (IV) Cudze chwalicie..., (V) Warto wiedzieć, (VI) To się może przydać. Rozdział II zawiera treści refleksyjne, a więc dotyczące naszego ducha. Znajdziemy tu m.in. takie tematy, jak: Niech zstąpi Duch Twój ks. Grzegorza Kalwarczyka, organizatora i świadka pierwszej, pamiętnej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski, dziś kanclerza warszawskiej Kurii Metropolitalnej; Będziemy szukali Jego śladów - poetyckie ujęcie postaci i fragmentów nauczania Jana Pawła II pióra bp. Józefa Zawitkowskiego; Otworzyć zamkniętą księgę - refleksje i wnioski dla czytelników nad śmiercią i pogrzebem Jana Pawła II autorstwa bp. Józefa Wysockiego. Zamieszczono również bardzo ciekawy artykuł znanego publicysty i pisarza Czesława Ryszki o nieprawdopodobnej wręcz historii powstania słynącego cudami obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku oraz wiele innych interesujących tekstów.
Poza tym mnóstwo praktycznych porad z zakresu rolnictwa, zdrowia, urody i spraw domowych, a więc wszystkiego, z czym na co dzień mamy do czynienia, m.in. informacje o jubileuszach (np. srebrny, perłowy, koralowy...), znaczeniu kolorów, mowie kwiatów, patronach zawodów... Poradnik zawiera zestaw jednostek miar i wag, długości i pojemności, międzynarodowe skróty samochodowe, odległości między miastami itd.

Pytajcie o Kalendarz-Poradnik 2006 w księgarniach. Gdyby pojawiły się kłopoty z jego nabyciem, piszcie lub telefonujcie do Fundacji: Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku - „Humana Divinis”, ul. Łazienna 30, 87-100 Toruń, tel. 0-694-475-693 lub 0-694-475-695 (czynny całą dobę). Najpóźniej w ciągu tygodnia, za zaliczeniem pocztowym, otrzymacie zamówiony Kalendarz-Poradnik 2006 lub kalendarz ścienny Ojciec Święty na tle ojczystej przyrody.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję