Reklama

Niedziela Kielecka

Swoje życie zawierzyli św. Józefowi

- Nasze chrześcijańskie zadanie na współczesne czasy, niełatwe z różnych względów, to świadectwo wiary wynikające z łaski Chrztu Świętego, otulone codzienną świętością, która nikogo nie czyni bezużytecznym w świecie, jak podkreśla ojciec święty Franciszek – mówił bp Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej wieńczącej Nowennę Młodych pod hasłem „PoDARuj MIŁOŚĆ jak ŚWIĘTY JÓZEF".

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Duszpasterstwo Młodzieży

Władysław Burzawa

W sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach spotkała się młodzież z diecezji kieleckiej, aby dziękować za przeżyty czas nowenny. W Eucharystii wzięli udział między innymi młodzi ludzie z Ruchu Czystych Serc, Wspólnoty Duszpasterstwa Akademickiego, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, a także Centrum Przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Wraz z nimi modlili się alumni Wyższego Seminarium Duchownego z Kielc, którzy wspólnie z wykładowcami i ks. rektorem Pawłem Tamborem pieszo pielgrzymowali do sanktuarium św. Józefa.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej 10.04.2022.

2022-04-04 09:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Zielona Góra

młodzież

Duszpasterstwo Młodzieży

Katarzyna Krawcewicz

Z duszpasterzami młodzieży spotkał się bp Tadeusz Lityński

Z duszpasterzami młodzieży spotkał się bp Tadeusz Lityński

W parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze 20 września odbyło się spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży.

Spotkanie miało na celu podsumowanie dotychczasowych działań, zwłaszcza inicjatyw wakacyjnych, a także nakreślenie nowej perspektywy pracy z młodymi ludźmi. Szczególny akcent w tym roku formacyjnym kładziony będzie na przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Msza św. miesiąc po śmierci Benedykta XVI

2023-01-31 15:58

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

We wtorek rano, dokładnie miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii w Grotach Watykańskich ku czci zmarłego papieża seniora. Poinformowała o tym Fundacja Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.

Abp Gänswein przywołał w swojej homilii postać św. Benedykta Józefa Labre. Ten święty, z którym papież senior dzielił imię chrzcielne Józef i którego imię przyjął później jako papież Benedykt, zmarł w Rzymie 16 kwietnia 1783 roku (16 kwietnia to także data urodzenia Josepha Ratzingera).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję