Reklama

Kościół

Papież już w czerwcu w Libanie?

12 czerwca to jedna z możliwych dat wizyty papieża Franciszka w Libanie. To, że jest ona rozważana potwierdził dziennikarzom dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

[ TEMATY ]

papież

PAP

Jak informuje agencja SIR, dyrektor watykańskiego Biura Prasowego potwierdził w rozmowach z dziennikarzami, że 12 czerwca jest jedną z możliwych dat wizyty Ojca Świętego w Libanie. O tym, że ta podróż apostolska ma dojść do skutku w czerwcu, poinformował we wtorek prezydent Libanu Michel Aoun, powołując się na informacje otrzymane od nuncjusza apostolskiego i zastrzegając, że szczegółowa data i program wizyty zostaną ustalone w porozumieniu między Libanem a Stolicą Apostolską.

Wolę odwiedzenia Libanu papież Franciszek wyraził podczas audiencji, udzielonej prezydentowi tego kraju

21 marca. "Libańczycy od dawna czekają na tę wizytę, aby wyrazić wdzięczność za uwagę, jaką Jego Świątobliwość poświęca Libanowi, i podziękować mu za inicjatywy, które podjął na rzecz tego kraju oraz za modlitwy, które ofiarował w intencji jego pokoju i stabilności" - zapewnił wczoraj za pośrednictwem Twittera Michel Aoun.

2022-04-06 09:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek: ubodzy płacą za szkody wyrządzane przez korupcję

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

W ostateczności za korupcję możnych płacą ubodzy - powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Wskazał, że jedynym sposobem przezwyciężenia grzechu korupcji jest służba innym, oczyszczająca serce. Ojciec Święty odniósł się do fragmentu z 21 rozdziału 1 Księgi Królewskiej, opisującego dzieje Nabota, którego winnicę pragnął nabyć król Achab. Nie chciał on jednak sprzedać ojcowizny. W tej sytuacji żona monarchy, Izebel za pomocą fałszywych świadków doprowadziła do zbrodni sądowej i ukamienowania Nabota. Izebel przekazała winnicę Nabota mężowi, który objął ją, jakby nic się nie stało. Franciszek zaznaczył, że historia ta powtarza się nieustannie wśród tych którzy posiadają władzę materialną, polityczną lub duchową.

Ojciec Święty zauważył, że nieustannie docierają do nas informacje o korupcji w różnych wymiarach. Zauważył, że korupcja jest grzechem w zasięgu ręki ludzi posiadających władzę nad innymi - ekonomiczną, polityczną czy też kościelną. Wszyscy jesteśmy kuszeni przez korupcję, czując się niemal bogami. W grę wchodzą kwestie dobrobytu, pieniądze, próżność, pycha. Czasami może dojść wręcz do zbrodni. Papież postawił pytanie, kto płaci za korupcję? Zauważył, że nie tyle ci, którzy dają łapówkę, ile ludzie ubodzy.

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej płockiej

2022-11-26 12:32

[ TEMATY ]

ingres

Płock

bp Szymon Stułkowski

PAP/Rafał Guz

W Płocku rozpoczęła się uroczysta Msza św. połączona z ingresem bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, mianowany 22 października przez Ojca Świętego Franciszka biskupem płockim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 31 października.

Dzisiejsza uroczystość jest dniem liturgicznej inauguracji posługi nowego biskupa płockiego. Mszę św. transmituje TVP 3 Warszawa, Telewizja Trwam, Katolickie Radio Diecezji Płockiej na kanale YouTube (KRDP TV), na facebooku KRDP i na antenie radiowej.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller krytykuje aberracje znacznej części niemieckiego Kościoła katolickiego

2022-11-26 18:17

[ TEMATY ]

Niemcy

kard. Gerhard Müller

Monika Książek/Niedziela

Na sprzeczność postulatów niemieckiej tzw. drogi synodalnej z prawdami wiary katolickiej wyznawanej w sakramencie chrztu św. wskazuje w swoim komentarzu zamieszczonym na łamach portalu kath.net emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Ludwig Müller.

Dobrze, że opublikowano już oficjalne oświadczenia kardynałów Luisa Ladarii i Marca Ouelleta z okazji wizyty ad limina biskupów niemieckich. Dojrzali katolicy mają bowiem prawo wiedzieć, czy i jakie zaniepokojenie wyraził Urząd Nauczycielski Kościoła wobec jawnie heretyckich i schizmatyckich tekstów niemieckiej drogi synodalnej. Słowo obydwu kardynałów ma wagę nie tylko z racji ich urzędu, ale także dlatego, że są to zróżnicowane wypowiedzi uznanych teologów. W przeciwieństwie bowiem do nagłaśnianej większości partnerów synodalnych, wiedzą oni, o co chodzi w wierze katolickiej i jak należy w teologii katolickiej odróżniać prawdę od błędu. Nie przypadkiem Sobór Watykański II cytuje fundamentalne spostrzeżenie, że samoobjawienie się Boga w Jezusie Chrystusie jest dane w całej swej pełni i uobecnia się w Duchu Świętym przez Kościół za pośrednictwem Pisma Świętego, Tradycji Apostolskiej i magisterium Kościoła w formie integralnej i niezafałszowanej (por. Dei verbum 1-10).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję