Reklama

Niedziela Świdnicka

Wielkanocy Jarmark w Strzegomiu

Nie tylko prezentacja palm wielkanocnych, ale rekordowa liczba wystawców i odwiedzających zaskoczyła organizatorów.

[ TEMATY ]

Strzegom

Krystyna Smerd

Jarmarkowe stoły uginały się pod ciężarem ciast wielkanocnych

Jarmarkowe stoły uginały się pod ciężarem ciast wielkanocnych

Dziedziniec zabytkowego Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” stał się miejscem wystaw i pokazów tegorocznych strzegomskich palm wielkanocnych, które przygotowali mieszkańcy Strzegomia oraz delegacje wsi wchodzących w skład gminy. Wcześniej tradycyjne gałązki wierzby, które w symbolice Kościoła są znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zostały poświęcone w pobliskiej bazylice św. Piotra i Pawła.

Wśród wielu stoisk XXII Strzegomskiego Jarmarku Wielkanocnego można było podziwiać także pisanki, stroiki świąteczne oraz posmakować wielkanocnych ciast, szynek, sałatek i barszczów, a także większość z tych produktów zakupić. Jarmarkowi towarzyszyły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Kostrzanie”.

Radość z jarmarku była ogromna. Dość powiedzieć, że udział wzięło ponad dwudziestu wystawców, to było ich nawet więcej niż przed pandemią, o czym z radością informowali organizatorzy z centrum kultury. Do miejsc odwiedzanych ze szczególnym zainteresowaniem należało stoisko klasztoru sióstr elżbietanek, gdzie swoje wielkanocne stroiki i ciasta sprzedawały kobiety z Ukrainy, którym miejscowy klasztor udziela schronienia i pomocy. Wielu wystawców i gości wsparło swoimi datkami kwesty na rzecz pomocy ciężko chorym dzieciom z gminy oraz dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

2022-04-10 14:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzegom. Trzy okrągłe rocznice

W bieżącym roku miasto Strzegom świętuje trzy rocznice: 780-lecie nadania praw miejskich, 20-lecie nadania miejscowemu kościołowi tytułu Bazyliki Mniejszej oraz 10-lecie ogłoszenia św. Apostołów Piotra i Pawła patronami miasta.

Z tej okazji w niedzielę 3 kwietnia w intencji mieszkańców Mszę św. sprawował bp Marek Mendyk.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Generał pallotynów ks. dr Hanas: największym wyzwaniem dla pallotynów jest wołanie o pojednanie

2022-10-04 07:22

[ TEMATY ]

pallotyni

ks. Łukasz Gołaś SAC

Ks. Zenon Hanas

Ks. Zenon Hanas

Większa współpraca ze świeckimi, budowanie mostów między ludźmi i wołanie o pojednanie – to największe wyzwania stojące przed pallotynami – powiedział PAP nowy generał Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotynów) ks. dr Zenon Hanas.

Delegaci XXII Zebrania Generalnego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, które obradowało w Polsce, w sobotę wybrali ks. Zenona Hanasa, dotychczasowego przełożonego warszawskiej prowincji pallotynów, na generała Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotynów). Jest drugim w historii pallotynów Polakiem na tym urzędzie. Zastąpił ks. Jacoba Nampudakama, który był generałem tej wspólnoty od 2010 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję