Reklama

Aspekty

Wielkanocne życzenia

Spotkanie ze Zmartwychwstałym budziło w ludzkich sercach radość i pokój. Wszelkie zło, niewiara, krzywdy okazywały się niczym w porównaniu z potęgą dobra, które przyniosło Dzieło Odkupienia. Ciało Chrystusa było odmienione, ale piękne było również to, w jaki sposób odmieniały się wówczas serca uczniów. Choć świat dla wielu ciągle pozostawał taki sam, to jednak rodzący się Kościół szedł do niego odmieniony, bo przepełniony miłością, która „wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma”. Ta miłość otwierała wówczas wiele grobów ludzkich serc i pragnie to czynić także dziś, w świecie naznaczonym cierpieniem, śmiercią i utratą nadziei…

[ TEMATY ]

życzenia

Wielkanoc

bp Tadeusz Lityński

Archiwum Aspektów

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Drodzy Diecezjanie,

niech czas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, wypełniony niestety tak bardzo cierpieniem niewinnych ludzi, będzie doświadczeniem miłości zmartwychwstałej, która pokonała wszelkie zło

i grzech. Niech ona wprowadza Was silniejszymi i odważniejszymi w wyzwania codzienności. Niech Zmartwychwstały pozwoli doświadczyć swojej czułej obecności i obdarzy swoim błogosławieństwem, łaską zdrowia i siłami do realizacji zadań, płynących z Bożego powołania.

Reklama

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

2022-04-18 18:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: list rektora UPJPII na Boże Narodzenie

[ TEMATY ]

list

życzenia

Boże Narodzenie

Maria Szulikowska

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym przedziwnie splatają się rozważania o życiu i śmierci – pisze w swym liście na drugi dzień Bożego Narodzenia ks. prof. Wojciech Zyzak rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. List w dużej mierze poświęcony jest zmarłym podczas II wojny światowej profesorom i pracownikom Uniwersytetu Jagiellońskiego, z których większość została wywieziona w 1939 r. do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen, gdzie wielu z nich straciło życie. W szczególności rektor UPJPII wspomina znakomitego teologa, ks. prof. Konstantego Michalskiego.

Oto pełna treść listu:

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Solidarni z Kościołem na Wschodzie. Świadectwo z Ukrainy

2022-12-04 17:09

Marzena Cyfert

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

II Niedziela Adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w sposób szczególny Kościołowi na Ukrainie.

Wpieramy modlitwą i pomocą materialną wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. W parafiach goszczą misjonarze, którzy dzielą się świadectwem swojej posługi na tych terenach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję