Reklama

Niedziela Wrocławska

“Chrystus naszym pokojem” - 42. PPW na Jasną Górę

Poznaliśmy hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Są to słowa: “Chrystus naszym pokojem”. Pielgrzymka wyruszy 2 sierpnia z katedry wrocławskiej, a to oznacza, że do jej rozpoczęcia pozostało lekko ponad 100 dni.

Michalina Stopka

Hasło nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego: “Posłani w pokoju Chrystusa”, ale także wyraża pragnienie pokoju na świecie, związany z obecną sytuacją wojenną na Ukrainie, a także wyraża potrzebę pokoju serca każdego człowieka, które można osiągnąć, trwając przy Chrystusie.

W tym roku pielgrzymka odbędzie się według starych zasad, które obowiązywały przed pandemią. Zrezygnowano z tzw. sztafety, a na Jasną Górę podążać będą wszystkie grupy pielgrzymkowe. Niewielkim zmianom ulegną także miejsca noclegowe. Zasadniczo do samej Częstochowy pozostają one niezmienne [Trzebnica, Oleśnica, Namysłów, Wierzbica Górna, Kluczbork, Borki Wielkie, Bór Zapilski/Czarna Wieś]. Ostatniego dnia pielgrzymi będą nocować w Częstochowie Kawodrzu, a nie jak do tej pory na Zaciszu.

42. Piesz Pielgrzymka Wrocławska na Jasną górę rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 6:00 - Mszą św. w katedrze wrocławskiej. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 10 sierpnia, a Msza św. zaplanowana jest na godz. 11:00.

Dwa dni wcześniej swoje pielgrzymowanie rozpoczną pątnicy z gr. XIV - części górowskiej. Wyjdą oni na pielgrzymkowy szlak 31 lipca. Początek zaplanowany jest na godz. 7:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze, gdzie odprawiona zostanie Msza św., po której pielgrzymi udadzą się do Głębowic [35 km]. Następnego dnia dołączą do nich pielgrzymi z Głębowic i razem udadzą się w kolejnym etapie do Bagna [21 km]. Trzeciego dnia przejdą trasę z Bagna do Trzebnicy, gdzie połączą się z głównym nurtem PPW.

2022-04-22 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to miejsca, ale nie umniejsza to godności i roli kobiety

2022-11-28 17:54

[ TEMATY ]

kobieta

kapłaństwo

Grzegorz Gałązka

O tym, że teologiczna "zasada Piotrowa" nie dopuszcza możliwości święcenia kobiet i o tym, że nie przekreśla to godności i doniosłej roli kobiety w Kościele, mówi papież Franciszek w rozmowie z jezuickim czasopismem "America", która ukazała się w poniedziałek.

Wśród wielu tematów, poruszonych w wywiadzie, udzielonym amerykańskim jezuitom, pojawia się pytanie to, co Ojciec Święty powiedziałby kobietom, które, posługując w Kościele, czują, że powołane są do kapłaństwa. Papież Franciszek odpowiada krótko, posługując się terminami "zasady Piotrowej" i "zasady maryjnej", znanymi z teologii Hansa Ursa von Balthasara.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Dynia nie tylko do ozdoby

2022-11-29 19:09

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

Tym razem ks. Witold Hyla, proboszcz parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu - Kleicinie proponuje czytelnikom Niedzieli Wrocławskiej potrawy z dyni.

Jesienią w naszych domach bardzo często pojawiają się dynie. Najczęściej wykorzystywane są one do dekoracji, ale przecież dynia jako warzywo jest przede wszystkim najlepsza do jedzenia. - Do naszej dyspozycji są różnego rodzaju dynie. Wśród nich także dynia Hokkaido, piżmowa, makaronowa i muszkatołowa, które możemy sami uprawiać w naszych ogródkach. Dynia jako warzywo ma wiele cennych składników pożytecznych dla naszego organizmu - zaznacza ks. Hyla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję