Reklama

Niedziela Świdnicka

Śniadanie u bielawskich seniorów

Czas Wielkanocy, to czas radości. Wiedzą o tym dobrze bielawscy seniorzy, którzy do wspólnego stołu zasiedli z samorządowcami i duchownymi.

[ TEMATY ]

seniorzy

Bielawa

Klub Senior+

FB @zowbielawa

Uśmiechnięte twarze, to dowód udanego spotkania

Uśmiechnięte twarze, to dowód udanego spotkania

Na spotkanie, które odbyło się 21 kwietnia przybyli podopieczni z trzech ośrodków: Dziennego Domu Senior plus, Klubu Senior plus i Środowiskowego Domu Samopomocy. Trwając w oktawie świąt Wielkanocnych przybyli seniorzy, nie tylko ucztowali przy suto zastawionych stołach, ale także podjęli się inscenizacji wydarzeń związanych z męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa.

FB @zowbielawa


Reklama

- Jakże realistyczny był obraz Męki Chrystusowej, gdy rolę Jezusa odgrywał starszy, schorowany człowiek, który sam cierpi, odczuwając fizyczny ból przy każdym wysiłku - relacjonowała Grażyna Smolińska, dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia. - Na spotkaniu gościliśmy także uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie przed wojną na naszym terenie. Dla nich jest to z pewnością także ważne spotkanie - dodała.

FB @zowbielawa

Obecny na śniadaniu bp Marek Mendyk witając gości z Ukrainy, podziękował miejscowej społeczności za piękny gest solidarności i braterskiej miłości otwarcia serc i domów dla potrzebujących, podkreślając swoją radość, że po trudnym czasie pandemii można powrócić do życia i dobrych zwyczajów, które wcześniej udało się wypracować. - Takie spotkania służą integracji seniorów, którzy mają możliwość chociażby porozmawiania o swoich codziennych problemach – mówił obecny na spotkaniu burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj. – Wspólny czas spędzony w miłej atmosferze, dzielenie się swoimi radościami i troskami wśród osób podobnie myślących, daje naprawdę dużo radości, wsparcia i satysfakcji – dodaje seniorka Krystyna.

FB @zowbielawa

2022-04-23 00:17

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maląg: ok. 3,5 tys. seniorów zadzwoniło już na specjalną infolinię dla potrzebujących wsparcia

Około 3,5 tys. seniorów skorzystało już ze specjalnej infolinii dla potrzebujących wsparcia - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Podała też, że około kolejnych 50 organizacji zgłosiło akces do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej na poniedziałkowej konferencji prasowej przypomniała, że z myślą o seniorach, którzy potrzebują pomocy powołano Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Przypomniała też, że w ramach Korpusu od piątku działa specjalna infolinia. Dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 22-505-11-11, osoby starsze mogą poprosić tam o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię.

CZYTAJ DALEJ

Kard. R. Sarah: Kościół musi być dla poszukujących Boga

2022-07-02 09:33

[ TEMATY ]

kard. Robert Sarah

Krzysztof Świertok

Kard. Robert Sarah

Kard. Robert Sarah

Kościół katolicki musi mocniej odpowiedzieć na poszukiwanie Boga przez ludzi – uważa kardynał kurialny Robert Sarah. W wywiadzie dla francuskiej gazety „Le Figaro” z 1 lipca zwrócił uwagę, że pandemia ukazała duchową tęsknotę wielu osób. „Paradoks naszych czasów” polega na tym, że rośnie liczba tych, którzy szukają Boga, ale debata publiczna i scena polityczna coraz bardziej Go wykluczają. „Nadszedł więc czas, by Kościół powrócił do tego, czego się od niego oczekuje: do mówienia o Bogu, duszy, życiu pozagrobowym, śmierci, a przede wszystkim o życiu wiecznym” – powiedział 77-letni purpurat.

Ci, którzy zaprzeczaja życiu duchowemu, odrzucają też to, co nadaje godność mężczyznom i kobietom – stwierdził kardynał, który niedawno wydał „Katechizm życia duchowego”. „Co jest jeszcze wielkiego w naszym życiu bez życia wewnętrznego? Co pozostaje, co wymyka się prawom rynku i materii?” – zapytał retorycznie rozmówca paryskiego dziennika.

CZYTAJ DALEJ

Doświadczenie choroby to też powołanie

2022-07-02 18:14

[ TEMATY ]

choroba

Adobe.Stock.pl

O tym, że doświadczenie choroby, zgoda na cierpienie jest realizacją powołania mówił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki do pielgrzymów zgromadzonych u Matki Bożej Studzieniczańskiej. W pierwszą sobotę lipca do diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej przybyli chorzy i z niepełnosprawnością oraz wspólnota Cichych Pracowników Krzyża na doroczną Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych i Niepełnosprawnych.

Pielgrzymom towarzyszyli ich opiekunowie, kapelani szpitali, pielęgniarki, kapłani z diecezji. Przybyłych diecezjan powitał ks. Szymon Klimaszewski, diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia oraz ks. kan. Wojciech Stokłosa, kustosz sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję