Reklama

Aspekty

Żukowice pomagają

W dniu 25 kwietnia w ramach doradztwa zawodowego mieszkańcy schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach koło Głogowa mieli spotkanie z p. Moniką (pracowni socjalny – doradca zarodowy). W spotkaniu brały osoby, które są w wieku produkcyjnym i mają możliwość znalezienia pracy. Zostały omówione podstawowe zasady pisania CV. Panowie będą umawiać się indywidualnie na pisanie swojego życiorysu, a później rozsyłania CV i aktywnego poszukiwania pracy.

Panowie przede wszystkim mają problem z określeniem i nazwaniem swoich możliwości. Niektórzy z Nich przez lata nie podejmowali pracy zawodowej, obawiają się, że umiejętności, które posiadają, nie są wystarczające. Podczas spotkań indywidualnych zainteresowani Mieszkańcy mają możliwość ze wsparcia oraz pomocy w szukaniu pracy. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

2022-04-27 23:59

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żukowice Pomagają! Konferencja Caritas

[ TEMATY ]

Caritas

Żukowice

Sylwia Grzyb

Briefing prasowy z udziałem ks. Stanisława Podfigórnego, dyrektora diecezjalnej Caritas, w schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach

Briefing prasowy z udziałem ks. Stanisława Podfigórnego, dyrektora diecezjalnej Caritas, w schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach

W Schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach pod Głogowem trwa briefing prasowy zorganizowany przez diecezjalną Caritas. Tematem briefingu jest realizowany tam przez Caritas projekt Żukowice Pomagają!

Schronisko od lat pomaga bezdomnym mężczyznom z terenu powiatu głogowskiego. Historia tego miejsca rozpoczęła się przed ponad 20 laty. Założył je ks. Janusz Idzik, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego. Początkowo mieściło się ono w baraku na placu budowy powstającego wówczas kościoła na os. Piastów Śląskich w Głogowie. Pierwsi bezdomni pojawili się tu w 1999 r., a już w kolejnym – wobec wzrastającej liczby mieszkańców – udało się je przenieść do budynku po dawnym PGR w położonych niedaleko Głogowa Żukowicach, gdzie każdego roku schronienie znajdowało wielu bezdomnych mężczyzn. Od kilku lat gruntowny remont tego miejsca prowadzi diecezjalna Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję