Reklama

Album fotograficzny o rodzinie wydawnictwa Michalineum i Grzegorza Gałązki

Rodzina silna wiarą i miłością

Niedziela Ogólnopolska 44/2006, str. 55

Kard. Stanisław Dziwisz nowy album fotograficzny Wydawnictwa Michalineum i Grzegorza Gałązki o rodzinie w wizji oraz nauczaniu Jana Pawła II i Benedykta XVI otwiera słowami:
„W rodzinie przychodzimy na świat. W rodzinach odbieramy pierwsze, a zatem i podstawowe wychowanie. Ku powołaniu rodzinnemu większość z nas w sposób naturalny się skłania. Natomiast wszyscy - moim zdaniem - winni sprawie dobra rodziny służyć”.
Dlaczego taka publikacja pojawia się na polskim rynku wydawniczym? Ponieważ „walka o normalną rodzinę - o czym mówię z pełnym przekonaniem - nieustannie trwa” - stwierdza sam Ksiądz Kardynał. Jesteśmy świadkami tej walki w mediach, które jakże często instytucję rodziny (złożoną z mężczyzny i kobiety oraz dzieci) krytykują i ośmieszają, a jako przykład „postępu” i „wolności” człowieka pokazują związki homoseksualne czy też życie bez odpowiedzialności małżeńskiej i rodzicielskiej.
Nie można milczeć w sprawie rodziny. Każdą rodzinę trzeba pielęgnować, pomagać jej duchowo, prawnie i materialnie oraz nieustannie jej bronić, bo „rodzina jest centrum i sercem cywilizacji miłości” (Jan Paweł II, „List do Rodzin”). Tę misję pełni Kościół, który stoi na straży rodziny. Tę misję pełnią papieże. Również pontyfikat Benedykta XVI ukierunkowany jest na umacnianie rodziny. W swoim nauczaniu Papież podkreśla ścisły związek wiary z miłością. Akcentuje rolę wiary w życiu człowieka i obowiązek przekazywania jej w rodzinie. Potwierdzają to hasła jego pielgrzymek: do Polski - „Trwajcie mocni w wierze”, do Hiszpanii - „Przekazywanie wiary w rodzinie” i do Niemiec - „Kto wierzy, nigdy nie jest sam”.

***

Nowy album Wydawnictwa Michalineum „Rodzina silna wiarą i miłością” - ilustrowany zdjęciami Grzegorza Gałązki - słowem i obrazem przypomina o roli i zadaniach rodziny. Znajdziemy w nim niepublikowane dotąd zdjęcia Jana Pawła II i Benedykta XVI w kontekście spotkań z rodzinami przy różnych okazjach w Watykanie i na całym świecie. Fotografie przeplatają się z najbardziej fundamentalnymi tekstami obu Papieży o roli wiary, nadziei i miłości w rodzinie, o wypełnianiu misji rodzicielskiej, o odpowiedzialności czy o wychowaniu dzieci i kształtowaniu charakterów i powołań.
Kard. Stanisław Dziwisz w słowie wstępnym uznał niniejszą publikację za dobrą inicjatywę i piękne świadectwo o rodzinie oraz wyraził przekonanie, „że osoby, które się z tą książką zapoznają, będą gotowe... rodziny bronić i jej służyć”.
Album może być miłym prezentem z okazji ślubu, jubileuszu małżeństwa, chrztu św., Pierwszej Komunii św. czy innych świąt rodzinnych.

Album „Rodzina silna wiarą i miłością” można zamówić pod adresem:

Wydawnictwo Michalineum
ul. J. Piłsudskiego 248/252
05-270 Marki
tel. (0-22) 781-14-20
fax (0-22) 771-36-15
wydawnictwo@michalineum.pl
www.michalineum.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: „Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo”

2021-09-17 15:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo” – napisał papież Franciszek w liście do sędziwych księży z włoskiego regionu Lombardii. W miejscowości Caravaggio koło Bergamo, wraz ze swymi biskupami, także emerytami, wzięli oni udział w Dniu Braterstwa. Podczas specjalnej Mszy modlili się za kapłanów, którzy zmarli we Włoszech z powodu koronawirusa.

W liście do kapłanów seniorów Franciszek napisał, że „przeżywają fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem”. Wskazał, że jest to przywilej „bycia podobnym do Jezusa, który cierpi, i niesienia krzyża tak jak On”.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będziemy obchodzić 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję