Reklama

Chcą korespondować

Informujemy, że w naszej rubryce „Chcą korespondować” nie zamieszczamy ogłoszeń o charakterze matrymonialnym. Korespondencję należy przysyłać pod adresem „Niedzieli”, z dopiskiem: „Chcą korespondować”.

3598. Anna z Mazowsza
Jestem osobą samotną, niezależną, praktykującą katoliczką, mam 53 lata, wykształcenie średnie. Za pośrednictwem „Niedzieli” bardzo chciałabym poznać ludzi, którzy są także samotni. Pragnę szczerej, przyjaznej korespondencji.

3599. Ewa z woj. świętokrzyskiego
Mam 52 lata, i choć jestem mężatką, to czuję się samotna. Chciałabym korespondować z osobami z zagranicy, liczę na wielu przyjaciół.

Reklama

3600. Maria
Mąż odszedł do młodszej kobiety, gdy ja przeszłam na rentę. Jestem wierzącą katoliczką, mam 68 lat i bardzo bym chciała korespondować z kimś, kto w życiu doświadczył czegoś podobnego. Lubię muzykę, kwiaty, kuchnię oraz historię.

3601. Andrzej z Kartuz
Jestem z 1956 r. Moim pragnieniem zawsze była pomoc starszym i samotnym. Chciałbym poznać kogoś w Trójmieście czy okolicy, komu mógłbym pomóc usunąć jakąś usterkę, posprzątać, zrobić, zakupy, podwieźć np. do lekarza czy na grób itp., z kim mógłbym porozmawiać, wypić kawę czy odwiedzić. Mnie też kiedyś pomagano, teraz pozostały po tych osobach groby, nawet nie mam do kogo pójść.

3602. Jurek-Ryszard z Konina
Mam 40 lat, jestem katolikiem, bardzo samotnym i trochę nieśmiałym kawalerem. Interesuje mnie wszystko, co dobre i szlachetne. Lubię słuchać muzyki, czytać i pisać listy, słuchać Radia Maryja, a jak jest ładna pogoda - wyjść na spacer. Mogę udostępnić połowę mieszkania osobie będącej w trudnej sytuacji. Pracuję jako stolarz-handlowiec. Chciałbym też poznać osoby, z którymi mógłbym zwiedzać ciekawe miejsca np. sanktuaria, oraz zabytki. Pragnę nawiązać szczerą i szlachetną przyjaźń na dobre i na złe z osobą o podobnych zainteresowaniach, w zbliżonym wieku.

Reklama

3603. Samotna
Mam 62 lata. Jestem wdową na emeryturze, z zawodu nauczycielką. Cieszę się dość dobrym zdrowiem, coraz bardziej natomiast dokucza mi samotność (a trwa już od 5 lat). Bardzo lubię zwierzęta i wszystko, co naturalne. Radość sprawi mi każdy list, także z zagranicy.

3604. Małgorzata z Krakowa
Jestem panną, mam 42 lata, wykształcenie policealne. Pracuję. Cenię to, co wypływa z prawdy, wiary, dobra, przyjaźni i miłości. Moim najgłębszym pragnieniem jest założenie rodzinnego domu dziecka, najchętniej będę korespondowała z osobami, które też się tym interesują, choć niekoniecznie tylko tym.

3605. Czytelniczka z Podkarpacia
Jestem panną po trzydziestce. Ważne są dla mnie takie wartości, jak: rodzina, miłość, przyjaźń. Chcę nawiązać kontakt z osobą, która podzieli moje wartości, aby szarą samotność odsunąć w cień.

3606. Dorota z Łodzi
Mam 35 lat, jestem po rozwodzie. Pragnę nawiązać kontakt z ludźmi cierpiącymi na depresję. Może jest ktoś taki jak ja, komu dokucza samotność. Piszę wiersze i interesuję się literaturą oraz poezją. Czekam na poważne listy od osób niepijących i niepalących,

3607. Maria
Mam 62 lata, jestem bezdzietną i bardzo samotną wdową (od 10 lat). Mimo że optymistycznie patrzę na świat, to jednak samotność mnie przygnębia. Jestem osobą wierzącą i praktykującą, o pogodnym usposobieniu. Bardzo bym chciała, by ktoś do mnie napisał.

3608. Czytelnik z woj. małopolskiego
Jestem młodym człowiekiem, który od kilku lat jest świadomym katolikiem, kochającym Jezusa i Jego Kościół. Ale przecież nikt nie jest samotną wyspą (T. Merton). Dlatego szczerze pragnę nawiązać kontakt z osobami w wieku 20-35 lat, kochającymi Boga i Kościół, lubiącymi muzykę chrześcijańską (2 Tm 2,3, Armia itp.) oraz rozmowy na tematy wiary i życia Kościoła. Jestem szczególnym czcicielem Serca Pana Jezusa i tą duchowością pragnę dzielić się z innymi. Chciałbym poznać ludzi z Małopolski, o takim samym sercu.

3609. Anna z Krakowa-Nowej Huty
Od dawna jestem osobą samotną, mam 55 lat i łagodny charakter. Interesuję się wiarą katolicką, Radiem Maryja. Jestem osobą głęboko wierzącą. Lubię muzykę, dobry film i spacery. Bardzo proszę, by napisały do mnie osoby w podobnym wieku, o podobnych zainteresowaniach, najchętniej z Małopolski i okolic, a zwłaszcza osoby samotne, uczciwe i prawdomówne.

3610. Elżbieta ze Szczecina, lat 54
Pragnę nawiązać korespondencję, gdyż jestem bardzo samotna, przeżyłam wiele przykrych chwil i wiele wycierpiałam. Od prawie 20 lat jestem osobą wolną, jeszcze pracuję na pół etatu, mam różne zainteresowania. Lubię czytać książki religijne, słucham Radia Maryja, kocham przyrodę i wycieczki rowerowe po lesie. Cenię ludzi uczciwych, szczerych i wrażliwych na drugiego człowieka, a wiara w Boga jest dla mnie najważniejsza. Potrzebuję szczerej, pomocnej dłoni, najchętniej ze Szczecina i okolic, z Warszawy, Częstochowy i z zagranicy (ale niekoniecznie); sama też mogę wiele pomóc innym.

3611. Anna z Częstochowy
Jestem osobą spokojną, nieśmiałą. Mam 38 lat. Lubię jeździć na pielgrzymki. W życiu kieruję się wartościami chrześcijańskimi. Interesuje mnie muzyka, taniec, dobra książka (szczególnie o tematyce religijnej), sport. Niestety, nie mam dobrego zdrowia, czuję się samotna i chciałabym nawiązać przyjacielski kontakt.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent RP spotkał się z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem

2021-09-23 19:09

[ TEMATY ]

prezydent

Andrzej Duda

Holokaust

PAP

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z ocalałym z Holocaustu Edwardem Mosbergiem w Nowym Jorku

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z ocalałym z Holocaustu Edwardem Mosbergiem w Nowym Jorku

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Nowym Jorku z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem. To jeden z punktów podróży prezydenta związanej z 76. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Urodzony w Krakowie Mosberg był więźniem niemieckich obozów koncentracyjnych w Płaszowie i Mauthausen. W momencie wybuchu II wojny światowej miał 13 lat. Większość jego najbliższych została zgładzona w Holokauście. W 1951 r. wraz z narzeczoną przybył do Nowego Jorku; obecnie mieszka w New Jersey. Jego imię nosi odznaczenie, przyznawane przez Fundację From The Depths, za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej. Edward Mosberg został odznaczony przez tę fundację za "budowanie dialogu w duchu pamięci o Holocauście".

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie branży sakralnej po raz 22. w Targach Kielce!

2021-09-24 13:32

[ TEMATY ]

książka

targi

Kielce

SacroExpo

T.D.

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Ofiaromaty, bezdotykowe kropielnice i szeroki wachlarz stuł i ornatów od najlepszych polskich producentów. To wszystko czekać będzie na gości XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Od 27 do 29 września hale Targów Kielce wypełni wszystko to, co niezbędne w życiu kościoła.

Hale wystawiennicze Targów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję