Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Kapłanami są od siedmiu lat

W ostatnich tygodniach księża świętują nie tylko srebrne, koralowe, czy złote jubileusze kapłaństwa. Wielu duchownych spotyka się kursowo ciesząc się z kolejnych rocznic przyjęcia sakramentu święceń.

[ TEMATY ]

Dzierżoniów

rocznica święceń kapłańskich

ks. Mirosław Benedyk

: ks. S. Tomaszewski, ks. J. Kozłowski, ks. K. Pawlik, ks. A. Harbar, ks. J. Piskrzyński, ks. M. Benedyk, ks. W. Bednarczyk

: ks. S. Tomaszewski, ks. J. Kozłowski, ks. K. Pawlik, ks. A. Harbar, ks. J. Piskrzyński, ks. M. Benedyk, ks. W. Bednarczyk

Tak było w parafii Maryi Matki Kościoła, gdzie na wspólnej Eucharystii spotkali się księża wyświęceni w 2015 roku. Liturgii przewodniczył ks. Kamil Pawlik, student teologii fundamentalnej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Homilię wygłosił także rzymski student, ks. Arkadiusz Harbar.

Powracający wkrótce do diecezji kapłan mówił o świadczeniu o Jezusie nie tylko w kościele, przy ołtarzu, w kancelarii czy na katechezie, ale także w innych miejscach, gdzie można spotkać ludzi, na lotnisku, u fryzjera, w sklepie. – Nie boję się przyznać kim jestem i jaki jestem, bo mam być wiarygodnym świadkiem Jezusa, mocą Ducha Świętego – podkreślał. Na zakończenie głos zabrał gospodarz ks. kan. Jarosław Leśniak, komentując wypowiedziane wcześniej zdanie o kapłaństwie, które bez Boga jest pomyłką, a bez ludzi fikcją.

Po Mszy św. ksiądz proboszcz zaprosił kapłanów na wspólną kolację do parafialnego refektarza.

ks. Mirosław Benedyk

Księża przed domem parafialnym

Księża przed domem parafialnym
2022-05-24 09:12

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na młodzieży można polegać

[ TEMATY ]

Dzierżoniów

ks. Piotr Sipiorski

archiwum prywatne

: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie podczas akcji „Opatrunek na ratunek”

: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie podczas akcji „Opatrunek na ratunek”

Dzierżoniowski katecheta i wikariusz ks. dr Piotr Sipiorski wraz ze szkolną młodzieżą wziął udział w akcji zbierania artykułów medycznych, które wspomogą misyjne szpitale i przychodnie.

Wszystko to we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która zajmuje się pomocą chorym w zapomnianych zakątkach świata, a także wspiera misjonarzy ratujących życie. Ksiądz o akcji „Opatrunek na ratunek” dowiedział się dzięki referatowi misyjnemu świdnickiej kurii i od razu zaangażował swoich uczniów należących do szkolnego koła misyjnego.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2022-06-13 14:01

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

diecezja.wloclawek.pl

Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wręczył dekrety księżom neoprezbiterom. Dekrety z rąk biskupa otrzymali także nowo mianowani proboszczowie i wikariusze. Tegoroczne zmiany personalne w diecezji włocławskiej wejdą w życie w dniu 1 lipca.

MIANY PERSONALNE W DIECEZJI

CZYTAJ DALEJ

Światowe Spotkanie Rodzin: chrześcijańskie rodziny mogą sobie pomagać

2022-06-24 19:49

[ TEMATY ]

pomoc

X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie

Adobe Stock

Czas epokowych przemian oraz dominująca dziś kultura narcyzmu to niełatwy kontekst dla chrześcijańskich rodzin. Granice się zacierają, idziemy po omacku, trudno o właściwy wybór. Rodziny muszą się wspierać – mówią Emma Ciccarelli i Pier Marco Trulli, włoskie małżeństwo, które na Światowym Spotkaniu Rodzin reprezentuje diecezję rzymską. Przypominają oni, że choć już Sobór Watykański II mówił o podmiotowej roli świeckich, to jednak w praktyce parafie zbyt często są wyłączną domeną proboszcza.

Rodziny tymczasem wiedzą, że są one współodpowiedzialne za przekaz wiary i ewangelizację. Szukając pomocy, rodziny spontanicznie zacieśniają wzajemne relacje, tworzą nieformalne grupy, choćby po to, by pomóc sobie w chrześcijańskim wychowaniu dzieci. Doświadczeniem takiej nieformalnej grupy rodzin dzielą się na światowym spotkaniu właśnie Emma i Pier Marco.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję