Reklama

Niedziela Wrocławska

Neoprezbiterzy 2022

W archikatedrze wrocławskiej odbędą się dziś święcenia prezbiteratu. Diakoni [8 diecezjalnych i 2 zakonnych] przyjmą święcenia kapłańskie z rąk abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Przedstawiamy naszym czytelnikom sylwetki neoprezbiterów, jednocześnie prosząc o modlitwę za nich oraz o nowe powołania do kapłaństwa.

ks. Łukasz Romańczuk

Neoprezbiterzy 2022

Neoprezbiterzy 2022

ks. Tomasz Grabiński Parafia pw. Bożego Ciała we Wrocławiu "Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka" Ps 34,9

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Tomasz Grabiński

ks. Tomasz Grabiński

Ks. Wiesław Mąkosa Parafia św. Maurycego Wrocław "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Wiesław Mąkosa

ks. Wiesław Mąkosa

Ks. Wojciech Porzuczek Parafia Narodzenia NMP w Piekoszowie (diecezja kielecka) "Panie, Ty wszystko wiesz. Ty wiesz, że Cię kocham" (J 21,17)

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Wojciech Porzuczek

ks. Wojciech Porzuczek

Reklama

Ks. Cyryl Zieliński Parafia pw. Jana Chrzciciela w Jaroszowie (diecezja świdnicka) Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś Jr 20,7

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Cyryl Zieliński

ks. Cyryl Zieliński

Ks. Wojciech Selak Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. (J 15,12-13)

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Wojciech Selak

ks. Wojciech Selak

Ks. Piotr Spaliński Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Oławie "Ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi". Flp 2, 7

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Piotr Spaliński

ks. Piotr Spaliński

Ks. Marcin Kamieniak Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Namysłowie "Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy" Mt 7,12

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Marcin Kamieniak

ks. Marcin Kamieniak

Ks. Marek Stępkowski Parafia NMP Różańcowej we Wrocławiu-Złotnikach "Już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus" (Ga 2, 20)

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Marek Stępkowski

ks. Marek Stępkowski

Ks. Michał Ochnik CMF Parafia sw. Wawrzyńca we Wrocławiu, "Ku Tobie, Panie, wznoszę moją duszę, mój Boże, Tobie ufam; niech zawód mnie nie spotka" Ps 25,1-2

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Michał Ochnik CMF

ks. Michał Ochnik CMF

Ks. Marek Szczepański CMF, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Narodzenia NMP w Kuropatniku, "Miłosierdzia chcę, a nie ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników" - Mt 9, 13

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Marek Szczepański CMF

ks. Marek Szczepański CMF
2022-05-28 00:00

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chłopak z wielkim krzyżem znów wyruszył w Polskę

2022-06-27 13:31

[ TEMATY ]

Cudowny Medalik

#świadectwo

Materiał prasowy

Doskonale pamiętamy słynną pielgrzymkę 27-letniego Michała, który w 2020 r. przeszedł Polskę wzdłuż i wszerz, czyniąc tym samym na niej znak krzyża. Modlił się w ten sposób o nawrócenie narodu. W tym roku Michał pielgrzymuje z równie imponującym przesłaniem.

Cel pielgrzymowania związany jest z Cudownym Medalikiem.

CZYTAJ DALEJ

Dzięki Jezusowi człowiek nabiera większego przeświadczenia o własnej godności

2022-06-27 10:46

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich

Bardzo często spotykam się z takim pytaniem: „Co ja mam robić?”, stawianym przez ludzi, którzy znajdują się w trudnej, czasem wprost beznadziejnej sytuacji. Odpowiedź nie jest łatwa, zwłaszcza gdy samemu jest się aktualnie wolnym od większych trosk i kłopotów osobistych.

W takim układzie próba jakiejkolwiek rady czy pociechy wydaje się wprost nieprzyzwoita. Tak, mówią, tobie to dobrze…. A jak tu zrobić, by każdemu było dobrze, jeśli nawet aktualnie tego dobra brakuje.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał ustawę w sprawie czternastej emerytury

2022-06-28 14:01

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

PAP/Rafał Guz

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, tzw. czternastej emeryturze – poinformowało biuro prasowe KPRP. Dodatkowe świadczenie otrzyma w tym roku ok. 9 mln osób. Wypłaty ruszą pod koniec sierpnia.

Zgodnie z ustawą świadczenie w wysokości najniższej emerytury (1338,44 zł brutto) otrzymają emeryci i renciści, których wysokość świadczeń nie przekracza 2,9 tys. zł.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję