Reklama

Niedziela Świdnicka

Kaczorów. Szkoła odkrywców i podróżników

Na zaproszenie proboszcza parafii Św. Mikołaja - ks. Tomasza Michalskiego oraz dyrekcji szkoły, biskup świdnicki wziął udział w uroczystości nadania imienia miejscowej Szkole Podstawowej.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Kaczorów

ks. Mirosław Benedyk

Po poświęceniu, bp Marek Mendyk ucałował sztandar szkoły

Po poświęceniu, bp Marek Mendyk ucałował sztandar szkoły

Wcześniej cała społeczność szkolna przybyła do kościoła, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. W czasie Mszy św. bp Marek Mendyk poświęcił sztandar szkoły, której patronują Odkrywcy i Podróżnicy. Do nich też nawiązał w wygłoszonej homilii, zachęcając dzieci i wszystkich obecnych, aby byli odkrywcami Jezusa w swoim życiu, w swoim sercu. - W każdym z nas mieszka Jezus. Pomagajcie innym, uśmiechajcie się do innych, wspierajcie się nawzajem. Niech to dzisiejsze święto w waszej szkole będzie takim przypomnieniem, aby odkrywać w sobie gen dobroci – mówił.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, dyrektorzy szkół, byli pracownicy, absolwenci, rodzice, reprezentanci lokalnej i szkolnej społeczności. - To jeden z najważniejszych dni w historii szkoły, który zapisze się w pamięci nas wszystkich. To wielki zaszczyt móc być częścią tego wydarzenia. Gratuluję Pani Dyrektor Annie Szymańskiej oraz składam wyrazy uznania dla wszystkich pracowników szkoły. Życzę, aby patroni szkoły, Podróżnicy i Odkrywcy, inspirowali was drodzy uczniowie do śmiałych wyzwań i twórczych inicjatyw – pisał w mediach społecznościowych Grzegorz Kucab, burmistrz Bolkowa.

2022-06-01 16:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Piotr Mycan, miał 47 lat

[ TEMATY ]

śmierć księdza

Kaczorów

par. Wojcieszów

ś.p. ks. Piotr Mycan

ś.p. ks. Piotr Mycan

Świdnicka Kuria Biskupia poinformowała, że dziś 4 listopada br. zmarł ks. Piotr Mycan dotychczasowy administrator parafii pw. św. Mikołaja w Kaczorowie (dekanat Bolków).

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że 4 XI br. odszedł do wieczności śp. ks. Piotr Mycan, administrator parafii pw. św. Mikołaja w Kaczorowie (dekanat Bolków). Zmarłego Kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu! Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie - brzmi komunikat kurialny.

CZYTAJ DALEJ

Śląskie: 11 marca święcenia biskupie i ingres biskupa gliwickiego Sławomira Odera

2023-02-03 15:11

[ TEMATY ]

ks. Sławomir Oder

Włodzimierz Rędzioch

Ks. Sławomi Oder

Ks. Sławomi Oder

11 marca odbędą się święcenia biskupie i ingres biskupa nominata diecezji gliwickiej ks. prał Sławomira Odera – poinformowały w piątek służby prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystości odbędą się w gliwickiej katedrze.

"Mianowany przez Ojca Świętego Franciszka 28 stycznia 2023 roku Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie przez posługę nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, metropolity seniora krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, dotychczasowego biskupa gliwickiego bp. Jana Kopca, biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz abp. Giuseppe Mani, metropolity seniora Cagliari” - podał episkopat.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Małujowicach oficjalnie uhonorowany

2023-02-03 22:29

Archiwum parafii św. Jakuba Apostoła w Małujowicach

Uroczystość wpisania nowych obiektów na listę Pomników Historii odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył dokumenty opiekunom i zarządcom dziewięciu nowych obiektów, które zostały wpisane na listę Pomników Historii. Wśród nich znalazł się kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła w Małujowicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję