Reklama

Niedziela Kielecka

Napełnić swoje serce miłością

- Jezus dzielił się swoim sercem z cierpiącymi, głodnymi, chorymi, pogardzanymi. Dzielił się jak chlebem, pragnął by ci, co mieli zatwardziałe serca uczynili swoje serca z ciała czyli, by przemienili swoje serce na dobre serce, by wypędzili z serca nienawiść, a napełnili serce miłością – mówił bp Marian Florczyk podczas Mszy św. sprawowanej 3 czerwca w kolejną, 31 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II na ziemi kieleckiej w Masłowie.

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Władysław Burzawa

XV Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Papieża Polaka. Następnie niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył bp Marian Florczyk. W homilii mówił o potrzebie przemiany ludzkich serc, aby je napełnić miłością. Nawiązał do wizyty Ojca Świętego – Tu Jan Paweł II mówił w 1991 roku o krzyżu. „Wszak ta ziemia, to Ziemia Świętego Krzyża. Została ona zaszczycona relikwią Krzyża Chrystusowego już za czasów Bolesława Chrobrego. Krzyż jest wam drogi i o ten Krzyż walczyliście przez lata. Czyniliście wszystko, aby był on obecny w waszych domach, szkołach i zakładach pracy, aby był obecny we wszystkich waszych sercach. Patrząc na krzyż i kontemplując go uczmy się miłości – tej społecznej, rodzinnej i tej małżeńskiej”. Jan Paweł II poświęcił tej miłości najwięcej słów, bo przecież rodzina i małżeństwo ma mieć jedno serce – mówił Biskup. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w pikniku integracyjnym.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 19.06.2022

2022-06-13 08:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Okno ratujące życie

[ TEMATY ]

okno życia

diecezja kielecka

Władysław Burzawa

Pod koniec lutego, w środku dnia, u sióstr nazaretanek w Kielcach przy placu Najświętszej Maryi Panny zadzwonił dzwonek. Siostry szybko podeszły do okna, Okna Życia. Znalazły tam małe, zdrowe, zadbane dziecko.

Zgodnie z procedurami siostry zawiadomiły pracowników pogotowia i policję. Niemowlę zabrano do szpitala, aby tam zbadać jego stan zdrowia, a następnie trafiło do rodzinnego pogotowia opiekuńczego. To już trzecie dziecko pozostawione w Oknie Życia w Kielcach. Po uregulowaniu stanu prawnego dziecka, trafi ono do rodziny zastępczej, a później do adopcji. Może jednak stać się inaczej. Zdarza się, że mama po pierwszym szoku wraca, aby swoje dziecko odzyskać. Tak było kilkanaście lat temu, kiedy to matka dziecka, wraz z babcią wróciły po noworodka. Dziecko wróciło do matki. Odkąd w Polsce utworzono pierwsze Okno Życia, a było to w 2006 r. u sióstr nazaretanek w Krakowie, we wszystkich oknach znalazło się ponad 100 dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz w 90. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie: prosimy Boga, żeby to nigdy się nie powtórzyło

2022-11-26 08:36

[ TEMATY ]

ekumenizm

Wielki Głód

kard. Kazimierz Nycz

Family News Service

Wspominamy Wielki Głód na Ukrainie w latach 1932-34 po to, aby prosić Boga, żeby takie wydarzenia nigdy więcej się nie powtórzyły – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, przewodnicząc modlitwie w kościele św. Barbary w Warszawie. Wieczorem 25 listopada upamiętniono ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie i modlono się o pokój.

„Nie zapominamy o uchodźcach. Bracia z Ukrainy czekają na naszą pomoc. Módlmy się za nich, za naród ukraiński, ale módlmy się także za nas, żebyśmy zdali egzamin, żebyśmy w tym pomaganiu, w tym pełnieniu miłości bliźniego, po prostu wytrwali” – powiedział kard. Nycz do zgromadzonych w warszawskim kościele.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Polska - Arabia Saudyjska 2:0

2022-11-26 16:11

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

PAP/EPA/Ronald Wittek

W porównaniu ze zremisowanym we wtorek 0:0 spotkaniem z Meksykiem w pierwszym składzie trener Czesław Michniewicz nie wystawił Jakuba Kamińskiego, Sebastiana Szymańskiego i Nicoli Zalewskiego. W ich miejsce wybiegli Arkadiusz Milik, Przemysław Frankowski i Krystian Bielik (cała trójka weszła z ławki rezerwowych w inauguracyjnym spotkaniu).

Po raz 136. w reprezentacji wystąpił jej kapitan Robert Lewandowski, a po raz 101. - Kamil Glik. Natomiast dla Grzegorza Krychowiaka był to 96. mecz w kadrze narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję