Reklama

Niedziela Kielecka

Czy wierzysz?

Świadectwa, pełen uwielbienia śpiew, występy gości – ewangelizatorów oraz pokazy taneczne złożyły się na X jubileuszowe Uwielbienie 12 czerwca Parku Miejskim w Kielcach. Wydarzenie, którego centralnym punktem była adoracja Jezusa Eucharystycznego, zgromadziło setki osób.

[ TEMATY ]

uwielbienie

diecezja kielecka

Katarzyna Dobrowolska

Wieczór uwielbienia poprowadził ks. Marcin Boryń – diecezjalny duszpasterz młodzieży i współtwórca inicjatywy oraz Magdalena Rogula. Kanwą rozważań stały się hasła, które towarzyszyły dziesięcioletniej historii kieleckich uwielbień. A w poszczególnych latach brzmiały one m.in. „Do pełna proszę”. „Mam alibi”, „Od wieków na wieki”.

Ze sceny Muszli Koncertowej w Parku Miejskim płynęły pełne chwały pieśni, które animował Zespół ToON. Gościnnie wystąpiła z artystami Marta Madej – wokalistka i trener muzyczny, wykonując pieśń przewodnią X Uwielbienia - „Jezus ten sam”. W przerwie prezentowała się dziecięco-młodzieżowa grupa taneczna z Daleszyc „Kryształki”. O poczęstunek zadbali podopieczni ZAZ Pietraszki.

Potem żywiołowym występem porwał uczestników do uwielbienia „Arkadio” czyli Arkadiusz Zbozień. Jako artysta wykonując rap i freestyle opowiedział w swoim stylu słowem i muzyką o własnym doświadczeniu wiary, cierpieniu w dzieciństwie, samotności i uzależnieniach. Podzielił się historią nawrócenia i odnalezienia Boga. Arcadio jest mężem i ojcem czwórki dzieci, realizuje wiele projektów muzycznych i ewangelizacyjnych. Podkreślał, że „każdy ma ziemskiego anioła stróża, dla niego był nim starszy brat, który walczył o niego, kiedy żył bez żadnych zasad”.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 26.06.2022

2022-06-20 08:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Straty Kościoła kieleckiego podczas II wojny światowej

[ TEMATY ]

II wojna światowa

diecezja kielecka

Agnieszka Dziarmaga

Poważne straty podczas wojny poniósł kościół w Szydłowie

Poważne straty podczas wojny poniósł kościół w Szydłowie

Kościół katolicki poniósł ogromne straty podczas II wojny światowej – 7 kościołów diecezji kieleckiej zostało całkowicie zniszczonych, 145 – częściowo uszkodzonych, podobnie degradacji uległy zasoby parafialne, np. biblioteczne i archiwalne. Wkrótce możemy się spodziewać wystawy i wydawnictwa na ten temat.

Skalę strat rzeczowych, jakie poniósł Kościół katolicki w naszym regionie podczas II wojny światowej bada Muzeum Wsi Kieleckiej, które realizuje projekt zatytułowany: „Straty w obiektach sakralnych diecezji kieleckiej w czasie II wojny światowej – zasoby Archiwum Diecezjalnego w Kielcach”. Dofinansowanie całego projektu Muzeum Wsi Kieleckiej otrzymało w większości z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Kijów: nuncjusz spotka się z obrońcami życia

2022-11-28 12:12

[ TEMATY ]

Ukraina

Adobe Stock

Nuncjusz apostolski na Ukrainie, abp Visvaldas Klubokas zapowiedział, że po Świętach Bożego Narodzenia (zarówno według kalendarza gregoriańskiego jak i juliańskiego) chętnie spotka się ze środowiskami obrońców życia, które wyraziły swoje zastrzeżenia wobec nominacji do Papieskiej Akademii Życia osób znanych z poglądów proaborcyjnych – podaje portal CREDO.

17 listopada 2022 roku ukraińscy obrońcy życia wystosowali list otwarty adresowany do nuncjusza apostolskiego na Ukrainie, zwierzchnika UKGK, arcybiskupa metropolity lwowskiego, a także Synodu Biskupów UKGK i Konferencji Biskupów Katolickich. Pytano w nim dlaczego do Papieskiej Akademii Życia zostali powołani proaborcjoniści. Otrzymali odpowiedź od nuncjusza apostolskiego na Ukrainie, arcybiskupa Visvaldasa Kulbokasa, który stwierdził, że: „Naszym obowiązkiem i prawem jest również wyrażanie naszych obaw wobec hierarchii kościelnej”. Przedstawiciel Ojca Świętego zgadza się z autorami apelu, że „ochrona życia ludzkiego jest naszą wspólną odpowiedzialnością”. Zaznaczył również, że chętnie przedyskutuje te ważne kwestie z autorami listu. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie po świętach (według obu kalendarzy). We wspomnianym liście obrońców życia padło pytanie, dlaczego członkami Papieskiej Akademii Życia są osoby, które otwarcie popierają aborcję, i nie ma oficjalnego stanowiska Watykanu w sprawie proaborcyjnego stanowiska wpływowych polityków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję