Reklama

„LifeNews”

Co zrobić z politykami?

Co zrobić z politykiem, który manifestując ostentacyjnie swoją wiarę, podejmuje decyzje, które rozmijają się zupełnie z tym, co deklaruje? Takie sytuacje widać najwyraźniej w przypadku głosowań i enuncjacji w sprawie zabijania dzieci nienarodzonych. Szkocki kardynał Keith O’Brien w kazaniu podczas Eucharystii sprawowanej w Narodowym Dniu dla Życia 31 maja w Edynburgu powiedział dobitnie: - Tacy nie powinni przystępować do Komunii Świętej, bo nie są w pełnej wspólnocie z Kościołem. Mówiąc jaśniej: popełniają grzech ciężki. O homilii szeroko informuje serwis: „LifeNews”.
Stanowisko kard. O’Briena wpisuje się w coraz powszechniejszą postawę biskupów amerykańskich, którzy rezygnują z uczestnictwa w uroczystościach, kiedy tylko dowiedzą się, że obok nich mają występować zwolennicy tzw. prawa do wyboru, pod którym to stwierdzeniem ukrywa się najzwyklejsze zabójstwo. Jeszcze dalej poszedł abp Norberto Rivera Carrera z Meksyku, ekskomunikując parlamentarzystów, którzy głosowali za ustawą dającą przyzwolenie na aborcję.
Jej zwolennicy żerują na naturalnej dla człowieka litości dla pokrzywdzonych. „40 lat temu - mówił w homilii kard. O’Brien (właśnie 40 lat temu wprowadzono w Szkocji ustawę dopuszczającą zabijanie nienarodzonych) - informowano nas, że podziemie aborcyjne zabija kobiety (…). Mówiono nam, że aborcja będzie dostępna tylko w ekstremalnych przypadkach (...), że medyczna analiza poszczególnych przypadków będzie rygorystyczna. Zasypano nas kłamstwami - kłamstwami i dezinformacją, maskując je współczuciem i prawdą. (…) Skala zabijania jest ponad naszym pojęciem. Każdego dnia w Szkocji zabija się całą klasę dzieci. Dla wielu kobiet aborcja stała się metodą planowania rodziny”.
Co na to politycy? Oczywiście, oskarżają kardynała o brutalizację debaty publicznej. Znany argument. Także z naszego podwórka.

(pr)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jak sobie radzić z duchową depresją?

2021-07-26 14:02

[ TEMATY ]

duchowość

depresja

o. Leon Knabit

Karol Porwich

Jest takie złośliwe powiedzenie, że ludzie dzisiejsi to się dzielą na tych, co siedzą w zakładach zamkniętych i na nieprzebadanych. To bardzo złośliwe i pesymistyczne spojrzenie na rzeczywistość. Tym niemniej faktem jest, że takich ludzi w 100% normalnych psychicznie to za dużo nie ma.

Bardzo wielu ludzi się skarży, że nie potrafią sobie ze sobą poradzić, że stresy, jakie są, problemy, kłopoty są czynnikiem, który potrafi zachwiać ich równowagę psychiczną i w takich skrajnych przypadkach mówi się, że popadają w depresję.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI krytycznie o niemieckim Kościele

2021-07-26 11:43

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Przed "Kościołem i doktryną bez wiary" przestrzegł swych rodaków papież-senior Benedykt XVI. Na łamach „Herder Korrespondenz” ukazał się artykuł, który powstał w rozmowie z publicystą Tobiasem Winstelem. Papież-senior zaznacza w nim, że jedynie wiara wyzwala ludzi z ograniczeń i ciasnoty ich czasów. „Doktryna musi rozwijać się w wierze i z wiary, a nie stać obok niej” – stwierdza Benedykt XVI.

Papież-senior podkreśla, że „Kościół składa się z pszenicy i plew, dobrych i złych ryb. Nie chodzi zatem o oddzielenie dobrych od złych, ale oddzielenie wierzących od niewierzących". Odnosząc się do roli niemieckich biskupów zaznacza: „Dopóki w oficjalnych tekstach kościelnych przemawiać będzie tylko urząd, a nie serce i duch, dopóty trwać będzie exodus ze świata wiary", powiedział Benedykt XVI. Oczekuje on od ludzi Kościoła „prawdziwego, osobistego świadectwa wiary".

CZYTAJ DALEJ

Czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe

2021-07-27 16:38

Adobe Stock

Czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe - ocenił ks. Marek Dziewiecki, psycholog i członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, komentując dane Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomiu. Wynika z nich, że w 2020 roku radomianie na alkohol wydali rekordową ilość pieniędzy, bo aż 237 mln złotych. Wzrost wydatków odnotowano również w całym kraju.

Z danych wynika również, że na przestrzeni ostatnich trzech lat w Radomiu ponad 10 tys. osób leczyło się z powodu zaburzeń spowodowanych przez nadmiernie spożywanie alkoholu. Większość z nich korzysta z terapii i leczenia specjalistycznego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję