Reklama

Niedziela Wrocławska

Centrum pielgrzymkowe w gotowości

Zajrzeliśmy dziś do budynku Duszpasterstwa Akademickiego “Wawrzyny”, gdzie mieści się Centralny Punkt Informacyjny Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

ks. Łukasz Romańczuk

Wiesław "Kuzyn" Wowk prezentuje tablicę pielgrzymkową

Wiesław

Trwają przygotowania do 42. PPW, która już 2 sierpnia wyruszy z katedry wrocławskiej pod hasłem: “Chrystus naszym pokojem”. Zanim jednak pielgrzymi wyruszą na szlak, m.in. Mariusz Kłak wraz z synami przygotowują materiały dla pielgrzymów. - Najmłodszy mój syn przybija pamiątkowe pieczątki do kart pielgrzyma i grupuje je, aby można je było podzielić pomiędzy poszczególne grupy. Z kolei moi pozostali synowie segregują pielgrzymkowe rzeczy oraz dbają o stronę techniczną pielgrzymki - zaznacza M. Kłak.

Na Bujwida nie mogło zabraknąć także Wiesława Wowka. Znany jako “Kuzyn”, koordynator pielgrzymki zawsze ma pełne ręce roboty. Tym razem prezentuje nam tablicę, która będzie niesiona na czele kolumny pielgrzymkowej, tuż za krzyżem”. - Już wiele rzeczy udało się zrobić, jeszcze wiele przed nami. Dziś dogrywaliśmy sprawy związane z karetką pogotowia, a także podjęliśmy podstawowe prace dotyczące sprzętów pielgrzymkowych - podkreśla “Kuzyn i dodaje: - Mam nadzieję, że w tym roku pielgrzymi nie zawiodą i licznie będą chcieli iść na Jasną Górę. Mamy sygnały o wielu nowych pielgrzymach, którzy mają pragnienie po raz pierwszy udać się pieszo do Częstochowy. Liczę też na to, że starzy pielgrzymi nie zawiodą.

W tym roku każdy z pielgrzymów otrzyma specjalną plakietkę pielgrzymkową, a także kartę pielgrzyma, w której znajduje się regulamin, mapka z trasą oraz rozpiska kilometrażowa.Oprócz tego znalazły się tam teksty Godzinek oraz inne modlitwy. 

Reklama

Na pielgrzymkę można się zapisać od 30.07 do 01.08.2022 r. w godz. od 11.00 do 17.00:– w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51

2022-07-27 16:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W hospicjum walczymy o godność i dobrostan pacjenta

2022-11-30 15:59

[ TEMATY ]

hospicjum

Materiał prasowy

Jest taka znana piosenka Wojciecha Młynarskiego z refrenem „Nie ma jak u mamy”. Prowadzimy hospicjum domowe dla dzieci, bo głęboko wierzymy, że te słowa są prawdziwe. Nieuleczalnie chore dziecko powinno być w domu, z bliskimi i nie powinno cierpieć. A my jesteśmy od tego, by mu to umożliwić.

Niedziela: Warszawskie Hospicjum dla Dzieci powstało blisko trzydzieści lat temu. Kiedy je państwo zakładali, w Polsce nie było w ogóle takich placówek. Skąd się wziął pomysł na stworzenie hospicjum dla dzieci w formule hospicjum domowego?

CZYTAJ DALEJ

Reguły żywej wiary

Niedziela Ogólnopolska 16/2007, str. 24

Karol Porwich/Niedziela

Jestem tzw. przeciętnym katolikiem. Nigdy nie odszedłem daleko od Kościoła i staram się żyć w miarę poprawnie. Często jednak zazdroszczę niektórym wierzącym, że ich wiara jest bardzo żywa, że mają w sobie tak dużo radości i entuzjazmu. Ożywiam się duchowo przy okazji wielkich świąt czy wydarzeń religijnych, ale wystarczy kilka dni, aby moja wiara stała się znowu taka nijaka. Czy mógłby mi Ksiądz podać jakieś reguły, które pomogą ożywić moją wiarę? Męczy mnie czasem taka przeciętność w wierze.
Michał

CZYTAJ DALEJ

Prof. Grabowska: "Sekularyzacja w Europie. Teoria i rzeczywistość" - wykład na Angelicum

2022-12-01 07:25

[ TEMATY ]

sekularyzm

O procesach sekularyzacyjnych w Polsce oraz o tym, że sekularyzacja nie jest procesem przebiegającym według ściśle określonego schematu mówiła prof. Mirosława Grabowska, socjolog i dyrektor Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS). Prelekcja zatytułowana „Sekularyzacja w Europie: teoria i rzeczywistość” wygłoszona została w ramach cyklu wykładów Janopawłowych organizowanych przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na uniwersytecie Angelicum w Rzymie.

Prof. Grabowska na początku wykładu mówiła o teorii sekularyzacji, formułowanej przede wszystkim w latach 60 i 70 ub. wieku i wiążącej procesy modernizacyjne społeczeństw , rozwój ekonomiczny, wzrost dobrobytu i bezpieczeństwa socjalnego - z sekularyzacją. W myśl tej teorii zasadniczo modernizacja wiąże się z sekularyzacją, choć w różnych krajach proces ten może się rozpoczynać w różnym momencie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję