Reklama

Kościół

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" podsumowała "Wakacje z uśmiechem"

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" podsumowała obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które odbyły się w Opolu, Warszawie i Radomiu. Największy z nich odbywał się w dniach 25 lipca - 1 sierpnia w Radomiu. W konferencji podsumowującej "Wakacje z uśmiechem" udział wzięli m.in. bp Marek Solarczyk i ks. Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu fundacji DNT.

[ TEMATY ]

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karol Wiecheć

Dzieci i młodzież z Ukrainy przebywają od kilku miesięcy w Polsce. W okresie wakacji wzięły udział w obozach organizowanych przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Największy obóz odbył się w Radomiu. Uczestniczyło w nich 140 osób wraz z kadrą. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W programie było zwiedzanie miasta i wycieczki terenowe, zajęcia edukacyjne z historii i kultury polskiej, zawody sportowe, zajęcia taneczne i integracyjne czy zajęcia muzyczne.

- Ten tegoroczny obóz wakacyjny jest takim wyjątkowym dopełnieniem i połączeniem, tych dwóch rzeczywistości. Tej odpowiedzi na pomoc, troskę, dla dzieci i młodzieży którzy przybyli do nas z Ukrainy, a jednocześnie takiej naturalnej troski Fundacji o młodych po to, aby ich wspierać i pomagać w ich rozwoju - mówił biskup Marek Solarczyk.

Partnerami Fundacji w realizacji tego przedsięwzięcia byli: Diecezji Radomska, Miasto Radom, Muzeum Wsi Radomskiej, Wyższe Seminarium Duchowne, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny oraz inne instytucje.

Reklama

- Bardzo się cieszymy, że choć odrobinę mogliśmy się przyczynić do tego, że na twarzach dzieci z Ukrainy mógł zagościć uśmiech - powiedziała Katarzyna Piechota-Kaim z Urzędu Miasta.

Całodobową opiekę nad uczestnikami obozu zapewniali stypendyści Fundacji oraz wolontariusze. - To była heroiczna praca. Często wolontariusze spali zaledwie po 3 godziny na dobę - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W niedzielę w Radomiu odbył się koncert odbył się w muszli w parku Kościuszki z udziałem zespołu "Tylko Ty", który tworzą byli stypendyści fundacji z profesjonalnym muzycznym przygotowaniem.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od ponad dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem. Przez lata działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.

2022-08-01 15:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyli się w ogólnopolskie obchody XVI Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej racji, 6 października prowadzili na ulicach miasta kwestę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dwudziestu wolontariuszy z Katolickiego Liceum, posiadających identyfikatory oraz specjalne puszki, zbierało pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Z Niepokalaną – dla ciała i ducha

2022-12-01 19:55

[ TEMATY ]

Nocny Trail dla Niepokalanej

Dorota i Wojciech Szota/maratonczyk.pl

Ofiarują Matce Bożej swój wysiłek i trud, aby polecać przez Jej wstawiennictwo sprawy Kościoła, Ojczyzny i swoje osobiste. Jeszcze tylko do jutra (2 grudnia) można zapisać się na VI Nocny Trailowy Bieg dla Niepokalanej, który wystartuje już 3 grudnia.

Do wyboru są 4 trasy o różnej długości i poziomie trudności. Konieczne jest ściągnięcie trasy na telefon przez każdego uczestnika marszu/biegu. Organizatorzy sugerują używanie aplikacji TRASEO (Android / iOS) ponieważ zawiera jednocześnie tryb nawigacji. W przypadku korzystania z Traseo nie trzeba importować śladu, ponieważ znajduje się już na platformie aplikacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję