Reklama

Łękawa

Niedziela łódzka 41/2002

Tegoroczny odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łękawie, obchodzony 8 września, zapisał się na trwałe w pamięci wspólnoty parafialnej. Do przewodniczenia podniosłej Liturgii zaproszony został ks. Leopold Kotwicki, obchodzący 60. rocznicę święceń kapłańskich. Ksiądz Jubilat dziękował Bogu i ludziom za dar powołania do służby Bogu. Homilię wygłosił ks. Jan z Bełchatowa, neoprezbiter ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.
"Czym jest kapłaństwo? - rozważał Kaznodzieja. - To dar i tajemnica. Dar Boga skierowany do człowieka i tajemnica, z którą łączy się łaska uświęcająca". Podkreślając godność posługi kapłańskiej, przypomniał: "Żeby świadczyć o Bogu, należy samemu mieć Go w sercu i naśladować w wielkiej pokorze. Kapłan jako świadek cudu, trzymając w dłoniach Ciało i Krew Chrystusa, ma całkowicie upodobnić się do Zbawiciela. I tylko wtedy będzie autentycznie spełniał posługę duszpasterską, jeśli posiada głęboką wiarę, jest człowiekiem modlitwy, a centralne miejsce w jego życiu zajmuje Jezus Chrystus. Stąd też mottem życia dla kapłanów mogą być słowa św. br. Alberta Chmielowskiego: "Chciałbym być tak dobry dla człowieka, jak ten Chleb Eucharystyczny".
Proboszcz parafii w Łękawie - ks. dr Grzegorz Kruszewski podziękował całej wspólnocie parafialnej za zorganizowanie uroczystości, a gościom za życzliwą obecność. Z pobliskiego Bełchatowa przybyli także: ks. Władysław Staśkiewicz - proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego oraz ks. Daniel Rylski - wikariusz z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
Na zakończenie dziękczynnej Liturgii jubilat - ks. Leopold Kotwicki udzielił zgromadzonym uroczystego błogosławieństwa.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mszą świętą rozpoczęli nowy rok akademicki

2022-10-03 08:53

[ TEMATY ]

Zielona Góra

UZ

Uniwersytet Zielonogórski

Katarzyna Krawcewicz

W kościele pw. św. Józefa w Zielonej Górze 2 października odprawiona została Msza święta inaugurująca nowy rok akademicki na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Z wykładowcami i studentami modlił się bp Adrian Put. - Wszystkim pracownikom nauki, wszystkim studentom życzę odwagi w poszukiwaniu prawdy, w poszukiwaniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące naszej kondycji, naszej przeszłości i przyszłości – podkreśla biskup.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Sasin: w planach kolejne wsparcie dla odbiorców mające wpłynąć na obniżenie ceny węgla

2022-10-03 13:36

[ TEMATY ]

Węgiel

Adobe Stock

Niedługo będziemy komunikować o kolejnym wsparciu dla odbiorców indywidualnych mającym wpłynąć na dalsze obniżenie ceny węgla – zapowiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Otwocku wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

„Cena węgla dla odbiorców indywidualnych, jaką oferujemy, zależy od cen, po jakich możemy kupić węgiel, a te są wysokie. Podjęliśmy działania, które mają rekompensować te wysokie ceny, dopłacamy 1 tys. zł do każdej tony, do limitu 3 ton, ale niedługo będziemy komunikować o kolejnym wsparciu dla odbiorców mającym wpłynąć na dalsze obniżenie ceny węgla” - powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Otwocku wicepremier Jacek Sasin.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję