Reklama

Medale "Mater Verbi"

Niedziela łódzka 41/2002

Już po raz szósty w Sanktuarium Jasnogórskim zgromadzili się redaktorzy, dziennikarze, czytelnicy i przyjaciele tygodnika Niedziela. W sobotę 21 września br. przybyli z całej Polski wszyscy, którym bliskie jest to najpopularniejsze w kraju czasopismo katolickie. Najliczniejsze grupy stanowili pielgrzymi z 18 diecezji, które współpracują z Niedzielą ogólnopolską, opracowując swoje własne edycje lokalne.
O godz. 10.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski. Do koncelebry zaproszono księży redaktorów edycji diecezjalnych. Po Mszy św. w auli o. Augustyna Kordeckiego odbyło się spotkanie z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem, redaktorem naczelnym Niedzieli. Tradycją pielgrzymek jest przyznawanie medali "Mater Verbi" osobom zaangażowanym w szczególną współpracę i propagowanie Tygodnika. W tym roku nasza archidiecezja jako jedyna została wyróżniona podwójnie; medale i dyplomy otrzymali ks. kan. Grzegorz Jędraszek, proboszcz parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi, oraz red. Elżbieta Adamczyk, od pięciu lat pracująca w Niedzieli Łódzkiej.
"To dla mnie prawdziwy zaszczyt. Dzięki temu wyróżnieniu znalazłam się w gronie wybitnych osobistości - dotychczasowych laureatów nagrody Mater Verbi. Jednocześnie jest to zobowiązanie do większego jeszcze zaangażowania i poszukiwania nowych form pracy. Mimo że jest to moje zajęcie etatowe, od początku traktuję pracę w redakcji przede wszystkim jako służbę Słowu i Kościołowi łódzkiemu" - powiedziała Elżbieta Adamczyk.
Kolejnym łódzkim akcentem pielgrzymkowego spotkania był występ dzieci z Koła Charytatywnego działającego przy parafii bł. Urszuli Ledóchowskiej. Dzieci przybyły z siostrą Aleksandrą, aby podziękować Redaktorowi Naczelnemu i Czytelnikom Niedzieli za pomoc w powstaniu i wyposażeniu placówki, w której odbywają się ich spotkania.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego mnie bijesz?

2022-09-27 13:12

Niedziela świdnicka 40/2022, str. VI

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Biskup Marek Mendyk zapowiedział, że będzie walczył o dobre imię zarówno swoje, jak i Kościoła świdnickiego

Biskup Marek Mendyk zapowiedział, że będzie walczył o dobre imię zarówno swoje, jak i Kościoła świdnickiego

Do pytania Jezusa skierowanego do sługi arcykapłana odniósł się bp Marek Mendyk w liście do wiernych. Odpowiada w nim na medialne zarzuty sprzed miesiąca.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy oskarżeń o niestosowne zachowanie wobec nieletniego, które rzekomo miało miejsce 30 lat temu w głuszyckim szpitalu.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: dlaczego zdrowaś Maryjo?

2022-09-30 22:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Kiedy w majowych rozważaniach wędrowaliśmy szlakiem maryjnych sanktuariów rozsianych na umęczonej rosyjską agresją ziemi ukraińskiej, nie przypuszczaliśmy, że w październiku będziemy kontynuować nasze wołanie o dar pokoju. Skoro konflikt militarny wciąż trwa a ofiarą rosyjskich działań padają niewinni ludzie, pójdziemy przez październikowe rozważania „z różańcem w ręku po dar pokoju”.

Tematem naszych rozważań będą tytuły, jakie przez wieki mądrość Kościoła nadała Najświętszej Maryi Pannie w różnych modlitwach. Rozpoczniemy od Pozdrowienia Anielskiego.

CZYTAJ DALEJ

Młodzież diecezji kieleckiej otrzyma relikwie bł. Carla Acutisa

2022-10-03 18:36

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

facebook.com/cristianitoday

Relikwie I stopnia bł. Carla Acutisa otrzyma młodzież diecezji kieleckiej w środę 5 sierpnia, które to wydarzenie ma na celu rozbudzenie duchowości eucharystycznej w parafiach diecezji kieleckiej, i nie tylko wśród młodych ludzi. Mszy św. sprawowanej z tej okazji w kaplicy kieleckiej kurii będzie przewodniczył w najbliższą środę bp Jan Piotrowski.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej otrzyma z rąk biskupa relikwie „błogosławionego internauty”. Na stałe będą one przebywały w kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach, ale już po nowym roku mają rozpocząć peregrynację po parafiach diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję