Reklama

Niedziela Częstochowska

Odwiedzili naszą redakcję

Cieszę się ze spotkania w redakcji – powiedziała „Niedzieli” Kasia Palacz, uczestniczka półkolonii zorganizowanych przez parafię św. Zygmunta w Częstochowie.

Dzieci z półkolonii parafialnych odwiedzili 11 sierpnia redakcję Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Dzieciom towarzyszyły opiekunki: Ewa Jakubczak i Agnieszka Borkowska – Palacz.

– Uważam, że takie półkolonie parafialne to bardzo dobry pomysł. Cieszę się, że nasz proboszcz wpadł na taki pomysł. Są na nich oczywiści także elementy religijne, jak modlitwa przed posiłkiem. Jednak większość czasu to miło spędzony wspólnie czas – powiedziała „Niedzieli” Agnieszka Borkowska – Palacz. Przyznała również, że zaskoczyło ją to, iż w pracy dziennikarza, obok komputera, ważną rolę spełnia ołówek.

W tajniki pracy dziennikarskiej uczestników półkolonii wprowadził ks. red. Mariusz Frukacz. Dzieci mogły z bliska zobaczyć kamerę, mikrofon telewizyjny. – Podczas spotkania dowiedziałam się tego jak ważna jest nauka w szkole i tego, że dziennikarz musi dużo czytać – powiedziała nam Kasia Palacz. Zapytana o to, czy może w przyszłości chciałaby zostać dziennikarką wyznała, że w tej chwili bliski jest jej świat zwierząt i być może w przyszłości chciałaby zostać weterynarzem.

Reklama

– W czasie spotkania usłyszałem dużo ciekawostek – powiedział Piotr Szymczyk. Zdradził nam, że interesuje się sportem i w tej chwili śledzi poczynania klubu piłkarskiego Raków Częstochowa. Podkreślił, że w półkoloniach dla niego bardzo ważne są wspólne spotkania z kolegami i koleżankami.

Dzieci otrzymały redakcyjne „krówki” i modlitewniki.

2022-08-11 14:20

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katechezy dla młodzieży i dorosłych

[ TEMATY ]

Częstochowa

katecheza

parafia św. Zygmunta

Archiwum Drogi Neokatechumenalnej

W poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kościele św. Zygmunta w Częstochowie będą głoszone katechezy ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych.

W poniedziałek 22 lutego br. o godz. 19.00 w kościele św. Zygmunta w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 1, rozpoczynają się katechezy ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych. Będą głoszone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej przez cały Wielki Post w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Nie obowiązują żadne zapisy. Można dołączyć na dowolnym etapie ewangelizacji. "Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych" (Mt 4,4).

CZYTAJ DALEJ

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana Rupnika

2022-12-05 13:06

[ TEMATY ]

jezuici

Monika Książek

Pomimo stwierdzenia przez Dykasterię Nauki Wiary przedawnienia zarzutów stawianych wobec znanego słoweńskiego jezuity o. Marko Ivana Rupnika SJ nadal toczy się przeciw niemu postępowanie administracyjne i nie może on prowadzić działalności publicznej – poinformowała Kuria Generalna Towarzystwa Jezusowego w Rzymie.

Do Dykasterii Nauki Wiary wpłynęła w 2021 r. skarga na o. Marko Ivana Rupnika SJ, dotycząca jego sposobu sprawowania posługi. Nie dotyczyła ona osób niepełnoletnich. Dykasteria Nauki Wiary zwróciła się do Towarzystwa Jezusowego z prośbą o wszczęcie dochodzenia wstępnego w tej sprawie. Towarzystwo Jezusowe natychmiast wyznaczyło zewnętrznego śledczego (zakonnika z innego instytutu) do przeprowadzenia dochodzenia. Różne osoby zostały zaproszone do złożenia zeznań. Raport końcowy został złożony w Dykasterii Nauki Wiary. Po przestudiowaniu wyników tego dochodzenia, Dykasteria Nauki Wiary stwierdziła, że fakty, o których mowa, uległy przedawnieniu i dlatego zamknęła sprawę na początku października bieżącego roku.

CZYTAJ DALEJ

Austria: Nagroda Capax Dei dla Katolickiego Uniwersytetu, którego pragnął Jan Paweł II

2022-12-05 12:52

[ TEMATY ]

nagroda

Joanna Łukaszuk-Ritter

Podczas uroczystości, która odbyła się 3 grudnia br. w auli Uniwersytetu Katolickiego ITI w Trumau w Dolnej Austrii, Wielki Kanclerz tej uczelni, arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schönborn, odebrał nagrodę specjalną za działalność ewangelizacyjną uniwersytetu – Capax Dei Award – ufundowaną przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Katolickich „Mirabile Dictu”.

Corocznie oprócz wyróżnień festiwalowych przewodnicząca Festiwalu Filmowego „Mirabile Dictu”, Liana Marabini, przyznaje nagrodę specjalną za działalność ewangelizacyjną, dedykowaną instytucji lub osobie, która swoją postawą, działaniem czy słowem przyczynia się do poprawy świata, a żyjąc Ewangelią rozpowszechnia jej przesłanie i tym samym daje jej świadectwo. W tym roku wybrana została katolicka instytucja oświatowa w Austrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję