Reklama

Niedziela w Warszawie

Artyści, wspólnoty, duchowni młodzieży...

​ Uwaga! Już 17 września odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Qulturalne Bierzmowanie.

[ TEMATY ]

Dobre Miejsce

QB

Archiwum Organizatorów

Wydarzenie odbędzie się w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na Bielanach. Rozpocznie je Msza św. o godz. 9:00.

Qulturalne Bierzmowanie to spotkania ewangelizacyjne artystów z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie QB jest uzupełnieniem katechez przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania poprzez zorganizowanie koncertu muzyki chrześcijańskiej ze świadectwami w lokalnym Domu Kultury przy współpracy z lokalnymi wspólnotami. Dodatkowymi elementami wydarzenia są inscenizacje teatralne, wywiady oraz prezentacje multimedialne. Ponadto spotkanie poza świątynią jest okazją do pokazania młodzieży, że życie i wiara to dwa uzupełniające się światy.

Do tej pory w całej Polsce odbyło się w sumie ponad kilkanaście spotkań QB, w których uczestniczyło ponad 2000 młodych. - Naszym marzeniem jest by pewnego dnia inicjatywa QB mogła objąć wszystkie diecezje w Polsce - mówi Emil Niedziński autor i lider projektu.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają duchownych i świeckich liderów wspólnot. A także osoby którym bliska jest formacja młodych oraz organizatorów wydarzeń dla młodzieży do podsumowania dotychczasowych osiągnięć QB.

Program spotkania w „Dobrym Miejscu”:

​ 9:00 - 10:00 Eucharystia

​ 10:00 - 11:00 Blok 1: Świeccy i Artyści

• Wprowadzenie, Wyzwania i owoce QB -Emil Niedziński, koordynator krajowy QB

• Skąd pozyskać nowe zespoły do QB? Fundacja Chrześcijańskie Granie - Michał Guzek

• Czy można organizować wydarzenia kulturalno-religijne w objektach samorządowych? Przepisy, które umożliwiają taką aktywność. Rola muzyki chrześcijańskiej w przestrzeni publicznej - Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa

• Warszawa równa dla wszystkich - Stanisław Dratkiewicz, radny m.st. Warszawy

• Dyskusja panelowa, pytania, odpowiedzi

• Paneliści: Bogusław Łopuszański, dyrektor Domu Kultury "Arsus", Barbara Galicz, burmistrz Tarczyna, Karol Nowacki, zespół Rock and Fire, koordynator QB w diecezjach (kaliskiej, włocławskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, bydgoskiej),  Urszula Bednarczyk, zespół BeU, koordynator QB w diecezjach (lubelskiej, sandomierskiej, zamojsko- lubaczowskiej),

Reklama

Przerwa kawowa (15 min)

​ 11:15 - 12:15 Blok 2: Wspólnoty

• Aby działać potrzebujemy się poznać i komunikować - o networkingu w Kościele opowie Weronika Romanik, liderka MIM (Międzywspólnotowej Integracji Młodych)

• Postcresima- Ewangelizacja oczami artysty - Artur Decyk, perkusista, wychowawca, ewangelizator

• Skauci Europy -charakterystyka -Stanisław Tabisz

• Ruchu Światło-Życie -charakterystyka, jak założyć nową wspólnotę?

• Inne wspólnoty

Przerwa kawowa (15 min)

​ 12:30-13:30 Blok 3: Duchowni

• QB oczami Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Kryteria eklezjalności wspólnot (dynamika ad intra, ad extra) - ks. Łukasz Przybylski

• Rola kleryków w moderowaniu inicjatyw ewangelizacyjnych. QB, muzyka chrześcijańska jako narzędzie ewangelizacji - ks. Aleksander Michalak, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie

• Rola katechety w aranżowaniu duszpasterstwa młodzieży oraz w organizacji QB- Mikołaj Grudziński- muzyk, katecheta

• Rola muzyki chrześcijańskiej w duszpasterstwie młodzieży. Czy artyści powinni pobierać honorarium? - ks Bogusław Jankowski Fundacja Chrześcijańskie Granie.

Paneliści: ks. dziekan ursuski Zbigniew Sajnóg, ks. dziekan lasecki Grzegorz Jankowski, ks. dziekan tarchomiński,

​ 14:00 - 15:00 Koncert zespołu Rock and Fire

2022-09-14 09:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Filmowe walentynki

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce zaprasza na pokaz filmu „Duma i uprzedzenie”, która odbędzie się w Dniu Św. Walentego.

Walentynki w Dobrym Miejscu to już tradycja. Podczas tegorocznego święta zakochanych na Bielanach zostanie wyświetlimy film „Duma i uprzedzenie” w reżyserii Joe Wright’a.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: prawdziwe pocieszenie potwierdza, że pełnimy wolę Boga

2022-11-30 09:43

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Franciszek zna młodych, bo lubi ich słuchać. Na zdjęciu spotkanie podczas audiencji generalnej, czerwiec 2021 r.

Franciszek zna młodych, bo lubi ich słuchać. Na zdjęciu spotkanie podczas
audiencji generalnej, czerwiec 2021 r.

„Prawdziwe pocieszenie jest swoistym potwierdzeniem, że czynimy to, czego chce od nas Bóg” – stwierdził Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież kontynuując cykl katechez na temat rozeznania poruszył dzisiaj kwestię autentycznego pocieszenia.

Szukając odpowiedzi na pytanie o kryteria prawdziwego pocieszenia Franciszek odwołał się do św. Ignacego z Loyoli, który stwierdza, że „Jeśli w naszych myślach początek, środek i koniec jest całkowicie dobry, zmierzający do tego, co jest w pełni dobre, jest to znak dobrego anioła”.

CZYTAJ DALEJ

Atak hakerski w Watykanie?

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Watykan

Pixabay.com

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

We wtorek po południu kolejny raz w tym roku przerwany został dostęp do większości watykańskich strony internetowych. Jak poinformowała agencja I.Media, prawdopodobnie doszło do ataku hakerskiego.

We wczesnych godzinach popołudniowych, zablokowany został dostęp m.in. do głównej strony vatican.va, a także do strony mediów watykańskich Vatican News oraz Muzeów Watykańskich i większości witryn internetowych dykasterii Kurii Rzymskiej. O tym, że w tym czasie wykryto "anormalną aktywność" związaną z próbami dostępu do stron, poinformował w rozmowie z francuską agencją I.Media szef Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Jak dowiaduje się KAI, problem nie dotyczył jednak wszystkich internetowych zasobów Watykanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję