Reklama

Związki Fatimy i Rzymu

Gdy 13 maja 1981 r. Jan Paweł II ugodzony został kulą zamachowca, zaczęto ten fakt kojarzyć z nieujawnioną jeszcze wówczas trzecią częścią Tajemnicy Fatimskiej. Będąc jeszcze w szpitalu Papież zapoznał się z kompletem dokumentów związanych z objawieniami. Powiedział potem: "Zrozumiałem, że jedyną drogą do uniknięcia wojny, uratowania świata przed ateizmem, jest nawrócenie Rosji zgodnie z Orędziem Fatimskim".
Do tych wydarzeń nawiązuje niewielka książeczka Huberta J. Kaczmarskiego Fatima a papieże. Związki Orędzia Fatimskiego z biskupami Rzymu ukazane na tle dziejów świata, która ukazała się w Wydawnictwie FORMICA. W zwięzły sposób przekazuje ona informacje uporządkowane wedle zadziwiającej zbieżności wielu faktów historycznych z proroczym tekstem Objawień Fatimskich. Skłania też do sięgnięcia po szczegółowe opracowania poświęcone nie tylko samym Objawieniom, lecz także dziejom XX wieku, wieku masowego ludobójstwa, ateizacji i demoralizacji. Skłania też do refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II, nad jego orędziem, które nam przekazał podczas ostatniej pielgrzymki do Polski.
Autor, wieloletni dziennikarz, obecnie wykładowca i rzecznik prasowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zarysowuje stosunek kolejnych papieży (Benedykta XV, Piusa XI, Piusa XII, bł. Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I i Jana Pawła II) do orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Przytacza też fragmenty Objawień napisane przez s. Łucję, a także tekst słynnej trzeciej części Tajemnicy Fatimskiej.
Warto przypomnieć, że po Akcie ofiarowania świata i Rosji Matce Bożej, w Europie i w świecie rozpoczęły się zmiany. W 1988 r. Gorbaczow uczestniczy w religijnych obchodach tysiąclecia chrześcijaństwa na Rusi, rok później zaczyna się rozpadać sowiecki system, a październiku 1992 r. spełnia się proroctwo św. Maksymiliana i na Kremlu staje figura Matki Bożej Fatimskiej. Natomiast w 1996 r., dokładnie w 79. rocznicę bolszewickiego przewrotu, Matka Boża Fatimska jest w Piotrogrodzie! Hubert J. Kaczmarski nie komentuje faktów, lecz jedynie je relacjonuje.

Hubert Jerzy Kaczmarski, "Fatima a papieże. Związki Orędzia Fatimskiego z biskupami Rzymu ukazane na tle dziejów świata". Wydawnictwo FORMICA, Warszawa 2002, wyd. II uzupełnione.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rusza całonocna adoracja na krakowskim Rynku

2022-10-03 11:17

ks. Łukasz Romańczuk

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie od niemal roku Pan Jezus adorowany jest w Najświętszym Sakramencie w godz. 7-21.30. W czwartek 6 października odbędzie się pierwsza całonocna adoracja.

Jak informuje rektor kościoła ks. Dariusz Talik, w rocznicę adoracji całodziennej kapłanów z wiernymi Duch Święty poprowadził w kierunku decyzji, by w pierwsze czwartki miesiąca adoracja Chleba Życia trwała całą noc.

CZYTAJ DALEJ

Nie jak paniska i uzurpatorzy!

2022-09-27 13:11

Niedziela Ogólnopolska 40/2022, str. 18

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich /Niedziela

Panie, wszystko podlega Twojej władzy i nikt nie może sprzeciwić się Twej woli. Ty bowiem stworzyłeś wszystko: niebo i ziemię, i cokolwiek istnieje w przestworzach niebios. Ty jesteś Panem wszechświata” (Est 13). Te słowa antyfony otwierają niedzielną liturgię. W każdej Eucharystii pada wiele słów, a każde jest brzemienne... To niemożliwe, by je wszystkie przetrawić i wprowadzić w krwiobieg duszy. Zatrzymała mnie i dotknęła treść tej antyfony. Oto wszystko, bez najmniejszego wyjątku, podlega władzy Boga Stwórcy. Ja i ty, wszyscy. Całe moje życie. Każdy oddech, każde uderzenie serca. Nic nie jest absolutną własnością człowieka. Wszystko mamy z daru – taka wieczysta dzierżawa. Kto myśli o tym i „czuje” to co dzień? Spontanicznie czujemy się jak paniska na swoim, ba, jakbyśmy to wszystko (i siebie samych) powołali do bytu i w istnieniu utrzymywali. A przecież to nieprawda!

CZYTAJ DALEJ

Sprawiedliwa wśród pisarzy świata

2022-10-03 17:24

[ TEMATY ]

Zofia Kossak

Wikipedia.com

Zofia Kossak, 1933 r.

Zofia Kossak, 1933 r.

W 2022 roku przypada setna rocznica debiutu literackiego Zofii Kossak. Losy pisarki mocno były związane z historią Polski zmagającej się z okrutnymi totalitaryzmami: sowieckim bolszewizmem i komunizmem oraz niemieckim nazizmem. Przez Niemców pisarka została skazana na śmierć, a przez komunistów - na zapomnienie.

SŁUŻBA

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję