Reklama

Jeden procent cudów

Zostali uzdrowieni, nawrócili się, zmienili swoje życie. Wierzą, że dzięki Janowi Pawłowi II. Teraz można przeczytać ich świadectwa

Niedziela Ogólnopolska 12/2008, str. 14-15

Artur Stelmasiak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drżenie, sztywnienie, ból, bezsenność. Objawy choroby Parkinsona u francuskiej zakonnicy - s. Marie Simon pogłębiały się. Nie mogła już pisać ani prowadzić samochodu. Cierpiąc, podziwiała siłę i odwagę Jana Pawła II, który też mężnie walczył z chorobą. Kiedy Papież zmarł, zawalił jej się świat. - Straciłam przyjaciela, który mnie rozumiał i dodawał mi sił, by iść naprzód. W kolejnych dniach czułam wielką pustkę, ale jednocześnie miałam pewność, że był on nieustannie obecny - mówi s. Simon.
Jej współsiostry zaczęły intensywnie modlić się do Jana Pawła II o uzdrowienie s. Simon. I dokładnie dwa miesiące po śmierci Ojca Świętego rzeczywiście została uzdrowiona. Przypadek s. Simon jest pierwszym uznanym oficjalnie przez Kościół cudem za wstawiennictwem Jana Pawła II. Został dokładnie opisany w wydanej właśnie książce „Cuda” (Wydawnictwo św. Stanisława BM), a także sfilmowany przez hiszpańskiego twórcę Javiera Figuera (ten krótkometrażowy film również dołączono do wspomnianej książki).
„Cuda” zawierają 150 świadectw łask otrzymanych za wstawiennictwem Jana Pawła II. Wszystkie należą do dokumentacji procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Papieża Polaka. Były spontanicznie nadsyłane z wielu krajów przez ludzi różnych narodowości, najczęściej w formie przejmujących listów pełnych wdzięczności. Niektóre świadectwa były pozostawiane na grobie Jana Pawła II. - Pogrupowaliśmy je w kilku rozdziałach, m.in. opowiadających o niezwykłych uzdrowieniach i nawróceniach, o powołaniach do życia duchowego oraz o cudownym darze rodzicielstwa. W tej książce jak w lustrze odbija się cały pontyfikat Jana Pawła II. Jego życzliwe spojrzenie na osoby samotne, cierpiące, chore. W dodatku są to świadectwa osób z całego świata, a nawet niechrześcijan - mówi Maria Zboralska, redaktor książki.
- Jednak przypadki opisane w tej publikacji to zaledwie niecały jeden procent wszystkich zgłoszonych do postulatora - podkreśla ks. prał. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. W jego opinii, publikacja jest wypełnieniem sprawiedliwości wobec wielkiego dzieła Bożego i Bożej Opatrzności, która przez osobę Jana Pawła II dokonuje niezwykłych znaków w naszym życiu.
Ks. Oder poinformował na spotkaniu promocyjnym w Warszawie, że są już na ukończeniu prace związane z redagowaniem „Pozycji”, czyli dokumentu stanowiącego niejako syntezę całego procesu udokumentowania świętości Jana Pawła II. Jeszcze przed trzecią rocznicą jego śmierci zostaną przekazane do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Papież o parach jednej płci: nie przekraczać zaleceń Kościoła

2026-04-23 20:17

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican News

Stolica Apostolska nie zgadza się na sformalizowane błogosławienie par jednopłciowych, ani par znajdujących się w sytuacjach nieregularnych, ale wszyscy ludzie mogą otrzymać błogosławieństwo tak, jak to się dzieje, gdy kapłan błogosławi wszystkich na zakończenie Mszy świętej – powiedział Leon XIV podczas lotu z Afryki do Rzymu, o czym informuje Vatican News.

Dziennikarka niemieckojęzyczna zapytała Leona XIV o ocenę decyzji kard. Reinharda Marxa, arcybiskupa Monachium i Fryzyngi, dotyczącą udzielenia zgody na błogosławienie par jednopłciowych w jego diecezji. Pytała o to szczególnie w kontekście zachowania jedności Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Uważaj. Na YouTube kradną "głos" znanych księży

2026-04-24 15:04

[ TEMATY ]

YouTube

rozważania na niedzielę

kradną

głos

znani księża

Mat.prasowy

W tym nagraniu poruszam też temat bardzo aktualny: podrabianie głosu w internecie, fałszywe treści generowane przez sztuczną inteligencję i zamęt, w którym coraz trudniej odróżnić prawdę od imitacji.

Tym bardziej trzeba dziś wrócić do pytania: czy znam głos Tego, za którym idę? To nie jest tylko komentarz do Ewangelii. To jest wezwanie do czujności, odwagi i zaufania. Bo w świecie pełnym podróbek nie wystarczy słyszeć. Trzeba jeszcze umieć rozpoznać. Nie każde światło ogrzewa. Nie każdy głos prowadzi. Dobry Pasterz nie ogłusza — On woła po imieniu. Posłuchaj. Być może ten odcinek pomoże Ci usłyszeć najważniejszy głos w swoim życiu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję