Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnickie seminarium nie jest puste

Od października w seminaryjnych obiektach diecezji świdnickiej swoją formację do kapłaństwa rozpoczęło dziewięciu alumnów metropolii wrocławskiej.

[ TEMATY ]

klerycy

Świdnica

wsd świdnica

rok propedeutyczny

mwsd Wrocław

ks. Mirosław Benedyk

Klerycy roku propedeutycznego z uwagą słuchali historii katedry świdnickiej, którą przybliżył im przewodnik Mariusz Barcicki

Klerycy roku propedeutycznego z uwagą słuchali historii katedry świdnickiej, którą przybliżył im przewodnik Mariusz Barcicki

Zbyt mała liczba kandydatów, zgłaszających pragnienie służby jako kapłani w Metropolii Wrocławskiej spowodowała, że biskupi z metropolii podjęli decyzję o wspólnej formacji seminaryjnej dotychczasowych dolnośląskich alumnów, jednocześnie podjęto decyzję o utworzeniu międzydiecezjalnego ośrodka propedeutycznego z siedzibą w Świdnicy.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego do seminarium przyjechało dziewięciu alumnów. Pięciu z archidiecezji wrocławskiej, trzech z diecezji świdnickiej i jeden z diecezji legnickiej. Alumni pochodzą z dolnośląskich miejscowości: Oławy, Wrocławia, Legnicy, Pieszyc, Brzegu Dolnego, Ząbkowic Śląskich i Osieka. Klerycy przez najbliższy rok, jeszcze przed rozpoczęciem studiów teologicznych, przeżyją specyficzny rok formacji, który ma im pomóc w poznawaniu samych siebie oraz stopniowo wdrażać w rytm życia seminaryjnego.

Odpowiedzialnymi za alumnów roku zerowego, z ramienia rektora MWSD we Wrocławiu, są ks. mgr lic. Piotr Gołuch ze Świdnicy i ks. dr Tomasz Metelica z Legnicy.

Reklama

Po przyjeździe do Świdnicy klerycy odprawili dzień skupienia, poznawali miasto, zwiedzali katedrę świdnicką, a 3 października spotkali się z bp Markiem Mendykiem, który sprawował dla nich Mszę świętą i skierował słowo Boże.

Alumnów roku propedeutycznego będzie można spotkać w dolnośląskich parafiach, zwłaszcza w niedziele w katedrze świdnickiej, gdzie będą zapoznawać się z charyzmatem księdza diecezjalnego, który polega na relacji kapłan - wierny.


2022-10-03 11:37

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica: uroczystości ku czci patrona miasta

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Ignacy Dec

MARIAN SZTAJNER

Bp Ignacy Dec przewodniczył 22 października uroczystej Mszy św. w katedrze z okazji liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Warsztaty dla mam

2022-12-07 07:12

[ TEMATY ]

kobiecość

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

Fundacja Edueko

ks. Rafał Mocny

Warsztaty odbyły się w Katolickim Centrum Studenckim

Warsztaty odbyły się w Katolickim Centrum Studenckim

Fundacja Edueko zorganizowała kolejne spotkanie w ramach projektu „Łączymy to, co najważniejsze”.

Spotkanie odbyło się w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach. Były to kolejne warsztaty dla mam „Mama córce, kobieta kobietce”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję