Reklama

Aspekty

Stypendyści i Dzień Papieski

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia modlili się 15 października podczas Mszy świętej w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze.

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

stypendyści

Zielona Góra

młodzież

FDNT

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Katarzyna Krawcewicz

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia spotkali się w Zielonej Górze

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia spotkali się w Zielonej Górze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Eucharystii przewodniczył ks. Damian Drop, diecezjalny duszpasterz powołań. Dziś na terenie Zielonej Góry młodzież przeprowadzi zbiórkę publiczną. Natomiast jutro – w Dzień Papieski - stypendyści będą posługiwać w czasie liturgii i mówić świadectwa w zielonogórskiej konkatedrze oraz prowadzić zabawy dla dzieci w ramach festynu parafialnego.

- Przeżywany w Kościele XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy” jest okazją do ciągłego zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II i budowania jego „żywego pomnika”, jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdego roku wspiera ona finansowo około 2000 uczniów i studentów w całej Polsce, a także daje im możliwość wzrostu duchowego poprzez organizowane spotkania formacyjne, rekolekcje weekendowe oraz obozy wakacyjne. W naszej diecezji pod opieką fundacji znajduje się 50 osób. Nowi kandydaci będą mogli ubiegać się o stypendium od grudnia. Ponadto w tym roku fundacja zorganizowała 3 duże obozy dla dzieci z Ukrainy, w których uczestniczyło kilkaset osób – mówi ks. Łukasz Malec, koordynator diecezjalny Fundacji Nowego Tysiąclecia, zachęcając jednocześnie do wsparcia młodych zdolnych ludzi.

O tym, co daje młodzieży bycie w programie stypendialnym FDNT, przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Niedzieli.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-15 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Dziwisz w przesłaniu na Dzień Papieski: Kościół jest otwarty dla wszystkich

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Małgorzata Cichoń

Kościół jest otwarty dla wszystkich; nie chce panować, ale służyć Narodowi - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w telewizyjnym przesłaniu na tegoroczny Dzień Papieski. Metropolita krakowski podkreślił, że otwarcie drzwi Chrystusowi, do czego wzywał św. Jan Paweł II, oznacza także otwarcie Chrystusowi przestrzeni życia rodzinnego, zawodowego, społecznego i politycznego. Zaapelował także, by oczyścić życie polityczne z wszelkich form agresji, chronicznej nieufności i uprzedzeń.

Przesłanie kard. Dziwisza na Dzień Papieski w sobotni wieczór wyemitowała Telewizja Polska. Metropolita krakowski wyraził w nim wdzięczność papieżowi Franciszkowi za kanonizację Jana Pawła II, zauważając iż przez ten akt urzeczywistniło się przekonanie wyrażone przez wiernych w dniu pogrzebu Karola Wojtyły: Subito santo! Natychmiast Święty!
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Czy wiarę da się zobaczyć?

2026-08-28 15:44

[ TEMATY ]

wiara

rozważania

ks. Marek Studenski

da się zobaczyć

Materiał prasowy

Opowiadam o moim tacie i o tym, jak przeżywał śmierć mamy. Było mu bardzo ciężko, a jednak z niezwykłą pewnością mówił: „Ja wiem, że ona żyje”. Wiara nie odebrała mu bólu, ale sprawiła, że śmierć nie była dla niego ostatnim słowem.

Whittaker Chambers przez trzynaście lat współpracował z sowieckim wywiadem. Jego droga do wiary nie rozpoczęła się jednak od uczonej dyskusji, lecz od chwili, gdy przyglądał się małemu uchu swojej córki. To niepozorne doświadczenie podważyło światopogląd, na którym zbudował swoje dotychczasowe życie, i doprowadziło go do decyzji, za którą mógł zapłacić bardzo wysoką cenę.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja łódzka ma dwóch nowych kapłanów

2026-08-29 13:33

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

WSD Łódź

Joanna Popławska

Bp Zbigniew Wołkowicz udzielił święceń kapłańskich dwóm diakonom Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Bp Zbigniew Wołkowicz udzielił święceń kapłańskich dwóm diakonom Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Dwaj diakoni Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń przyjęli dziś święcenia prezbiteratu w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Szafarzem święceń był bp Zbigniew Wołkowicz, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej.

Kapłanami zostali ks. Grzegorz Panuś, pochodzący z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Stawigudzie w archidiecezji warmińskiej, oraz ks. Dawid Drzażdżewski z parafii pw. NMP Różańcowej w Nowych Chrustach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję