Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Trwa zbiórka różańców dla Ukrainy. Możesz dołączyć do akcji

Trwa akcja zbiórki różańców dla Ukrainy zainicjowana przez Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie.

[ TEMATY ]

Ukraina

różańce

akcja różańcowa

Monika Jaworska

Jakub Staroń prezentuje już dostarczone różańce.

Jakub Staroń prezentuje już dostarczone różańce.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przez cały październik do muzeum można przynosić różańce, zwłaszcza drewniane na sznurku. Jak podkreśla kierownik skoczowskiej placówki, Jakub Staroń, zostaną one przekazane zakonnikowi o. Alanowi Ruskowi OFM, który niedawno wyjechał na Ukrainę, gdzie organizuje pomoc dla tamtejszych mieszkańców. Franciszkanin dostarczy je do tamtejszych parafii.

Da je też ukraińskim żołnierzom, którzy – idąc na front – zakładają poświęcone różańce na szyję niczym Maryjny szkaplerz – precyzuje Jakub Staroń.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Inspiracją do zorganizowania akcji stało się niedawne spotkanie p. Jakuba z kard. Konradem Krajewskim.

Reklama

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, stąd pomysł, by teraz zbierać różańce. W ten sposób chcemy zrealizować testament wybitnej postaci, jaką jest prymas Kościoła katolickiego w Polsce i założyciel Towarzystwa Chrystusowego dla Wychodźców kard. August Hlond. Nie mniej ważna jest zespolona z życiem i działaniem prymasa przepowiednia zwycięstwa Kościoła, wyproszonego przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. To proroctwo prymas Hlond wypowiedział na łożu śmierci w dniu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci 22 października 1948 r., w epoce wielkiego zamętu politycznego, społecznego i kulturalnego w sercu Europy. To przesłanie jest aktualne obecnie, kiedy u naszych bram toczy się wojna, która ma jednak o wiele szerszy zasięg – dopowiada Jakub Staroń.

Różańce można przynosić do Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie na rynku od wtorku do piątku w godz. 9.30-16 i w soboty od 9.30-12.

Można je też przesłać na adres placówki:

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra, Rynek 2, 43-430 Skoczów

2022-10-17 20:23

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie jest najważniejsze [Felieton]

2024-04-15 14:00

Karol Porwich/Niedziela

Temat życia i śmierci od zawsze budzi dużo emocji. I nie chodzi tylko o moment odejścia z tego świata. Każdego dnia toczy się walka o ludzkie życie, to najbardziej niewinne, a coraz bardziej rozochocona lewicowa machina próbuje udawać, że to wszystko dla dobra Polek.

Bardzo często, kiedy pojawia się temat aborcji, mam przed oczami panią w podeszłym wieku, która zapłakana chodziła po ulicach wrocławskiego Ostrowa Tumskiego. Byłem wtedy diakonem, a ona zapytała się, czy w katedrze może się wyspowiadać z zabicia swojej dwójki dzieci. I zaczęła opowiadać, że gdy w latach 60-tych dokonywała aborcji mówiono jej, że to nic takiego. “Wiedzy nie mieliśmy wtedy żadnej. Mówili, że to dla mojego dobra. A dziś po latach, gdy widzę, jaka to straszna rzecz, cały czas to do mnie wraca. Zabiłam swoje dzieci”.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była dniem modlitwy w obronie życia poczętego

2024-04-12 12:12

[ TEMATY ]

aborcja

abp Tadeusz Wojda SAC

BP KEP

Abp Tadeusz Wojda SAC

Abp Tadeusz Wojda SAC

Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.

„W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym”, Przewodniczący Episkopatu zachęcił, „aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji”.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jagodziński nuncjuszem w RPA i Lesotho

2024-04-16 12:44

diecezja.kielce.pl

Ojciec Święty mianował polskiego dyplomatę, abp. Henryka Jagodzińskiego, nuncjuszem apostolskim w RPA i Lesotho. Dotychczas był on papieskim przedstawicielem w Ghanie.

Abp Jagodziński ma 55 lat, urodził się w Małogoszczy na Kielecczyźnie. Świecenia kapłańskie przyjął w 1995 roku i 6 lat później rozpoczął służbę w dyplomacji watykańskiej. Pracował m.in. na Białorusi, w Chorwacji, Indiach oraz w Bośni i Hercegowinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję