Reklama

Zaproszenia

Warszawa: Wystawa "Katyń 1940/Smoleńsk 2010"

Wystawa "Katyń 1940/Smoleńsk 2010" w 74. i 4. rocznicę tragedii narodowej Wernisaż odbędzie się 6 kwietnia (niedziela) o godz. 14.00 po Mszy św. w pobliskim kościele pokamedulskim.

O wystawie opowie autor kolekcjoner, historyk Jacek Piętka-Rakoczy.

DOBRE MIEJSCE, ul. Dewajtis 3, wejście A Galeria Krużganek WSTĘP WOLNY!

Reklama

Na wystawie znajdować się będą m.in. co nie często się zdarza w jednym miejscu wszystkie z trzech pierwszych wydań na temat zbrodni katyńskiej wydane przez Niemcy nazistowskie w 1943 roku, spory zbiór oryginalnych czasopism z lat 1943/44 ogłaszających światu odkrycie popełnionej zbrodni przez Rosję Sowiecką, zdjęcia, medal pamiątkowy z urną z ziemią z grobów katyńskich, osobiste, oryginalne wizytówki i zapiski pomordowanych polskich oficerów, w gablotach pojawią się eksponaty z epoki identyczne, jakie zostały wydobyte z grobów katyńskich w czasie ekshumacji w latach 1943/44/89/95...

Jacek Piętka-Rakoczy urodzony 11.02.1976 r, pochodzi z Oleśnicy (Dolny Śląsk) kolekcjoner, pasjonat historii Polski i Europy, publikował na łamach "Odkrywcy", miesięcznika poszukiwaczy, prawnuk podoficera Błękitnej Armii gen. Hallera - Ludwika Rakoczego, herbu Ślepowron, uczestnika wielkiej wojny i wojny bolszewickiej 1920 zesłany na Sybir, tam został rozstrzelany. Jest członkiem koła rodzin sybirackich oraz członkiem klubu historycznego IPN imienia Grota Roweckiego.

Wystawa będzie otwarta codziennie do 1 czerwca włącznie (niedziela) 2014 w godz. 8-20
WSTĘP WOLNY !

2014-03-26 07:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystawa fotograficzna o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Niedziela podlaska 46/2015, str. 7

[ TEMATY ]

wystawa

Ks. Piotr Jarosiewicz

Ks. Czesław Banaszkiewicz - świadek życia błogosławionego kapłana

Ks. Czesław Banaszkiewicz - świadek życia błogosławionego kapłana

W poniedziałek 19 października, w 31. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w łochowskiej parafii miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przybyli wierni mogli uczestniczyć w Mszy św., podczas której słowo Boże wygłosił ks. Czesław Banaszkiewicz – świadek życia błogosławionego kapłana. Zachęcał on nie tylko do modlitwy o rychłą kanonizację ks. Jerzego, ale przede wszystkim do tego, co całym życiem głosił sługa Boży: „By zło dobrem zwyciężać”, by umieć przeciwstawić się wszystkiemu, co nie prowadzi do Boga. Kustosz i świadek dzielił się też tym, jak wyglądało codzienne życie błogosławionego, jego kapłaństwo i rozmiłowanie w Bogu.

CZYTAJ DALEJ

Papageno Team – pierwsze w Polsce duszpasterstwo dla osób w kryzysie samobójczym

2022-09-26 11:43

[ TEMATY ]

cierpienie

Adobe Stock

Papageno Team to pierwsze w Kościele w Polsce duszpasterstwo i strefa wsparcia dla osób w kryzysie samobójczym. Działa już od miesiąca. Choć formalnie powstało na terenie archidiecezji łódzkiej, kontaktują się z nim dziesiątki osób z całej Polski. – Potrzeby są ogromne. Chciałbym, byśmy również my jako Kościół mogli na tym polu jak najwięcej pomagać – podkreśla ks. Jarosław Magierski, inicjator i koordynator Papageno Team. Marzeniem ks. Magierskiego jest, by w każdej diecezji działało środowisko wsparcia dla osób w kryzysie samobójczym.

Efekt Papageno

CZYTAJ DALEJ

Abp Szewczuk: Rosja krzywdzi Ukrainę i swój własny naród

2022-09-26 15:03

[ TEMATY ]

wojna

Adobobe.Stock/PAP

Tylko ostatniej doby ponad 40 miast i wiosek ucierpiało na Ukrainie z powodu rosyjskich bombardowań i ostrzałów. Na całej linii frontu toczą się ciężkie boje, a na terytoriach okupowanych agresor próbuje przeprowadzać nielegalne z punktu widzenia prawa międzynarodowego referenda. Wróg próbuje przywłaszczyć sobie nowe ziemie, „a równocześnie na różne sposoby dokonuje niesłychanych krzywd względem własnego narodu” – wskazał abp Światosław Szewczuk.

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików dziękował w swoim codziennym orędziu za życie – swoje oraz tak wielu rodaków, których Bóg do tej pory ustrzegł, a armia obroniła przed atakami agresora. Wezwał przy tym do zachowania chrześcijańskiej tożsamości, także w trudnych warunkach, w jakich znalazł się kraj i zachęcał do praktykowania rachunku sumienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję