Reklama

Kościół

USA: organizacja katolicka broni przedszkolanki, która nie chciała mówić dzieciom o LGBT

Amerykańskie katolickie Stowarzyszenie im. Tomasza Morusa podjęło się obrony Nelli Parisenkovej, przedszkolanki z Kalifornii, która kierując się wiarą chrześcijańską nie chciała czytać 5-letnim dzieciom książek o LGBT.

[ TEMATY ]

USA

homoseksualizm

gender

LGBT

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dyrekcja zarządzanego przez firmę „Bright Horizons” przedszkola w mieście Studio City na przedmieściach Los Angeles zwolniła ją za to z pracy.

Kobiecie, która pracowała tam od 4 lat, nakazano niespodziewanie odczytanie dzieciom 12 książek, z których 5 propagowało ideologię gender.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy ta sprzeciwiła się temu, usłyszała ostrą odpowiedź, że „ponieważ nie chce uszanować różnorodności [ludzi], nie ma tu już dla niej miejsca”, po czym dano jej 15 minut na zebranie swoich rzeczy i wyprowadzono ją siłą na ulicę.

Podziel się cytatem

Reklama

Całe zdarzenie nagłośniły media amerykańskie, m.in. telewizja CBN News, Fox-News i „The Washington Post”, a także strony katolickie poświęcone oświacie i wychowaniu. W efekcie sprawą zajęło się katolickie Stowarzyszenie im. Tomasza Morusa. Jej przedstawiciel, prawnik Paul Jonna zauważył w tym „wyjątkowy przejaw dyskryminacji religijnej”. Wskazał, że gdy zarząd przedszkola „dowiedział się o religijnych przekonaniach przedszkolanki, użył wszystkich swych sił, aby ją zastraszyć i ostatecznie wyrzucił ją z pracy”.

Reklama

Jonna zauważył, że „pani Parisenkova nie okazywała żadnych negatywnych zachowań dotyczących kontaktów homoseksualnych. Nie chciała tylko uczestniczyć w tego rodzaju propagandzie, która jest sprzeczna z jej przekonaniami religijnymi, dlatego ją zwolniono, a my postanowiliśmy podjąć ten temat w sądzie”.

Istniejąca od 1976 firma „Bright Horizons” ma charakter międzynarodowy i zatrudnia ok. 26 tys. osób. Od 2018 otwarcie popiera ona ideologię LGBT a jej pracownicy biorą udział w różnych „marszach równości” i podobnych wydarzeniach.

Z kolei założone w 1997 Stowarzyszenia Tomasza Morusa (Thomas More Society) z siedzibą w Chicago jest zatwierdzone przez Konferencje Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych jako „społeczne stowarzyszeni katolików”. Jest to w istocie firma prawnicza, która angażuje się w spory sądowe, tzw. amerykańskie „wojny kulturowe”, dotyczące głównie spraw aborcji i ideologii gender.

Podziel się cytatem

2022-11-07 16:39

Ocena: +7 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie rozpalajcie stosów

Niedziela Ogólnopolska 29/2019, str. 14-15

[ TEMATY ]

episkopat

LGBT

©I rob z – stock.adobe.com

Oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich w sprawie narzucania ideologii LGBT

Kościół naucza, że każdy człowiek ma bezwzględny obowiązek szanować każdego człowieka. To odnosi się również do osób LGBT, ale musi działać w obydwie strony. Ogromnym niesmakiem, smutkiem, troską o przyszłość, a nawet poczuciem zagrożenia napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów tego środowiska i wspierających je dziennikarzy. Niby walczą o wolność, tolerancję i szacunek, ale właśnie bez tolerancji, z pogardą wobec myślących inaczej i z agresją.

CZYTAJ DALEJ

Katecheci pielgrzymowali do grobu św. Jadwigi

2024-04-18 16:30

Archiwum prywatne

Pierwsza pielgrzymka katechetów do Trzebnicy

Pierwsza pielgrzymka katechetów do Trzebnicy

Organizatorem pielgrzymki był Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. To nowa inicjatywa w diecezji.

Do Trzebnicy dotarło ok. 30 osób. Pielgrzymowanie rozpoczęło się Eucharystią, której przy Grobie św. Jadwigi w Bazylice w Trzebnicy przewodniczył ks. Paweł Misiołek, wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Jelczu-Laskowicach, nauczyciel religii w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach, koncelebrował ks. Mariusz Szypa – dyrektor Wydziału Katechetycznego.

CZYTAJ DALEJ

Już za dziewięć dni papież Franciszek odwiedzi Wenecję

2024-04-19 12:43

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Już za dziewięć dni papież Franciszek odwiedzi Wenecję. Okazją jest trwająca tam wystawa sztuki Biennale. Ojciec Święty odwiedzi pawilon watykański, który w tym roku znajduje się w więzieniu dla kobiet. Oczekuje się, że krótka wizyta papieża w Wenecji potrwa około pięciu godzin, obejmując między innymi Mszę św. na słynnym na całym świecie Placu św. Marka. Planowana jest również prywatna wizyta w bazylice św. Marka.

Opublikowany w Watykanie program jest następujący:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję