Reklama

Z życia diecezji

Kronikę oprac. Lena Maryks
Edycja toruńska 42/2002

Dekanat Chełmno

"Kto ziemię uprawia, nasyci się chlebem..."
Kończące się żniwa to dla rolników stosowny czas, aby Panu Bogu podziękować za otrzymane dary ziemi oraz prosić o siły i błogosławieństwo na następny rok pracy. Dekanalne Święto Dziękczynienia za plony obchodzono w Chełmnie. Ks. kan. Wojciech Raszkowski, dziekan chełmiński, powitał uczestników uroczystości i wygłosił słowo wstępne. Diecezjalny duszpasterz rolników, ks. Zbigniew Gański, podkreślił w homilii wartość pracy polskiego rolnika w kształtowaniu społeczeństwa oraz wychowywaniu młodego pokolenia dla dobra Kościoła i Ojczyzny. Następnie poświęcono wieńce dożynkowe, wiązanki kwiatów i ziół oraz warzywa i owoce. W uroczystości brały udział delegacje parafii z dekanatu chełmińskiego, duchowieństwo i przedstawiciele władz lokalnych. Na zakończenie przeprowadzono konkurs wieńców dożynkowych, spośród których najwięcej głosów otrzymały wieńce z parafii w Górnych Wymiarach oraz w Lisewie, które reprezentowały nasz dekanat na dożynkach diecezjalnych w Wąbrzeźnie.

gw

Dekanaty grudziądzkie

25. rocznica nominacji na Proboszcza
4 sierpnia ks. inf. Tadeusz Nowicki w obecności bp. Andrzeja Suskiego i licznie zgromadzonych kapłanów z dekanatów grudziądzkich i z innych miejscowości, którzy wywodzili się z parafii kolegiackiej, odprawił Mszę św. dziękczynną z okazji swego jubileuszu. Ksiądz Infułat ze wzruszeniem przedstawił swój kapłański rodowód, poczynając od przyjęcia święceń kapłańskich. "Wszystkie swoje zasługi zawdzięczam Bogu, moim przełożonym, braciom w kapłaństwie oraz wszystkim wiernym, którzy zawsze służyli mi pomocą, a często doświadczeniem. Dziękuję też szczególnie ludziom chorym, cierpiącym, którzy swoją modlitwą w cichości udzielali mi i wciąż udzielają duchowego wsparcia" - powiedział ks. Tadeusz Nowicki.
Bp Andrzej Suski w homilii podkreślił rolę, jaką spełnia kapłan, głosząc Słowo Boże i odprawiając Eucharystię. Biskup Andrzej dużo miejsca poświęcił osobie ks. inf. Tadeusza Nowickiego, który jest powszechnie szanowanym kapłanem i proboszczem w swoim środowisku parafialnym i w całej diecezji toruńskiej. Na zakończenie Eucharystii Księdzu Jubilatowi składali życzenia przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych oraz władz lokalnych. Wszyscy obecni na uroczystości jubileuszowej otrzymali pamiątkowe obrazki.
Ks. inf. Tadeusz Nowicki jest od kilku lat protonotariuszem apostolskim, prepozytem Kapituły Kolegiackiej Grudziądzkiej, dziekanem dekanatu Grudziądz I. Pełni też funkcję diecezjalnego ojca duchownego kapłanów, członka Diecezjalnej Rady Kapłańskiej i Diecezjalnej Rady Ekonomicznej. Jest prałatem Jego Świątobliwości. W ciągu 25 lat pracy, pełniąc urząd proboszcza, dał się poznać jako kapłan, który przykładem swojego postępowania, opartym na mocy Bożej łaski, pociąga i przekonuje.

Zenon Zaremba

Parafialna biesiada

W ostatnią sobotę sierpnia z inicjatywy wikariusza ks. Bogdana Tułodzieckiego i ks. Józefa Lipskiego, proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli w Grudziądzu, na przystani żeglarskiej nad Jeziorem Rudnickim odbył się parafialny festyn rodzinny. Spotkanie rozpoczęło się od żeglowania po jeziorze. Następnie przy ognisku odbywały się konkursy, a potem wspólna zabawa przy muzyce; szczególnie ładnie bawiły się licznie zgromadzone dzieci. Bóg zapłać osobom ze Stowarzyszenia Rodzin za pomoc w przeprowadzeniu festynu.

Reklama

gg

Odpust maryjny w kolegiacie

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w kolegiacie grudziądzkiej przeżywano odpust parafialny. Było to przedłużenie uroczystości związanych z koronacją wizerunku Matki Bożej Łaskawej - opiekunki Grudziądza, które odbywały się 7 września. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Marcin Staniszewski w asyście rekolekcjonisty - ks. Józefa Milewskiego z Towarzystwa Jezusowego z Poznania, ks. Tadeusza Kozłowskiego i proboszcza - ks. inf. Tadeusza Nowickiego. Homilię wygłosił ks. Józef Milewski, który przypomniał rodowód Matki Bożej i Jej wielkie posłannictwo. Matka Boża, czczona w grudziądzkiej kolegiacie przez trzy stulecia, dodaje sił i otuchy wiernym. Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna, którą prowadził ks. Marcin Staniszewski.

zz

Dekanat Nowe Miasto

"Te, Deum, laudamus" w parafii Tylice

11 sierpnia w kościele św. Michała Archanioła w Tylicach w czasie uroczystości odpustowych dziękowano Bogu za trzy wieki istnienia kościoła. Parafię założyli biskupi chełmińscy na przełomie XIII i XIV w. Pierwsza średniowieczna świątynia nie zachowała się. Wybudowany w latach 1700 - 1702 r. kościół został konsekrowany przez biskupa Teodora hrabiego Potockiego, Prymasa Polski. O wydarzeniu tym świadczy zachowana drewniana tablica pamiątkowa z inskrypcją w języku łacińskim.
Pożar w nocy z 7/8 grudnia 1990 r. zniszczył znaczną część kościoła. Odbudowaną świątynię poświęcił 28 września 1991 r. biskup chełmiński Marian Przykucki. W 1993 r. biskup toruński Andrzej Suski konsekrował dwa nowe dzwony: "Przemienienia Pańskiego" i "Św. Michała Archanioła". Odtworzone zostały także obrazy w ołtarzu głównym oraz wizerunki św. Antoniego i św. Ignacego Loyoli. Podkreślić należy wielkie poświęcenie proboszcza ks. Gerarda Rutkowskiego w dziele odbudowy kościoła. We wnętrzu drewnianej świątyni panuje niepowtarzalny klimat sprzyjający zadumie i przeżywaniu obecności Boga.
Do uroczystości jubileuszowych wspólnota parafialna wraz ze swoim proboszczem ks. kan. Gerardem Rutkowskim przygotowywała się od wielu lat. W 1998 r. parafia przeżywała misje ewangelizacyjne. W następnych latach odbyła się peregrynacja obrazów Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rodziny pod hasłem "Rodzina Bogiem silna". Było to przygotowanie do obchodów uroczystości 300-lecia kościoła. Bezpośrednio przed uroczystością odbyły się rekolekcje. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył bp Andrzej Suski, który modlił się w intencji budowniczych kościoła i tych, którzy otaczali ją opieką.

S. Liberacki

Dekanat Unisław

Chwała niepokonanym
1 września w kościele filialnym w Dąbrowie Chełmińskiej, w 63. rocznicę wybuchu II wojny światowej odprawiono Mszę św., którą celebrował ks. Tadeusz Myszk z parafii Boluminek, w asyście ks. Daniela Milewskiego. Wśród licznie zgromadzonych parafian obecni byli kombatanci zrzeszeni w Kole Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. W skład pocztu sztandarowego weszli przedstawiciele Związku i Ochotniczej Straży Pożarnej. W szyku stanęli: prezes Koła - Jan Wielgosz, wójt gminy - Zbigniew Łuczak, przewodniczący Rady Gminnej - Józef Hentrich. Udział w uroczystości wzięła też młodzież i przedstawiciele Urzędu Gminy Dąbrowa Chełmińska. Po Mszy św. zebrani podążyli pod obelisk poświęcony pamięci pomordowanych, gdzie wysłuchali przemówienia prezesa Koła - Jana Wielgosza. Po złożeniu kwiatów pod tablicą epitafijną udano się do sali konferencyjnej Urzędu Gminy na poczęstunek, któremu towarzyszyły wspomnienia osób pamiętających tamte czasy.

Aleksander Fałczyk,, Jodła" - Były żołnierz AK okręgu radomsko-kieleckiego

Dekanaty toruńskie

Dzieciom Starówki
W miłym nastroju odbyło się zakończenie lata przy parafii Świętych Janów w Toruniu. Sześćdziesięcioro dzieci nie miało szans na wyjazd na wakacje, zorganizowano im więc odpoczynek w mieście. W czasie spotkania serdecznie dziękowano bp. Andrzejowi Suskiemu i proboszczowi ks. Markowi Rumińskiemu, wręczając im kwiaty. Podziękowania otrzymały też wolontariuszki - panie opiekunki. Po wspólnym grupowym zdjęciu na tle pomnika Ojca Świętego Ksiądz Biskup zaprosił wszystkich na lody.

cj

Wkrótce

Pamięć o ks. Jerzym Popiełuszce
Z okazji 18. rocznicy męczeńskiej śmierci sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki, w niedzielę 20 października w kościele akademickim Ojców Jezuitów, o godz. 14.30, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny oraz rychłej beatyfikacji Męczennika.

Zaproszenie na koncert
25 października (piątek), o godz. 19.00, w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbędzie się koncert "Muzyka dawna - persona grata. Festiwal bez końca". Matthew White (kontratenor) wraz z orkiestrą "Arte Dei Suonatori" zaprezentują utwory G. F. Haendla i A. Vivaldiego.

mw

Reklama

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

2016-12-26 23:12

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

Wiesław Podgórski
Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

1. Znak krzyża

2. Akt skruchy – Ojcze nasz – Zdrowaś Maryjo

3. Trzy pierwsze dziesiątki różańca

4. Rozważanie na dany dzień nowenny

5. Dwie następne dziesiątki różańca

6. Modlitwa do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

7. Znak krzyża

Akt skruchy

Boże mój, bardzo żałuję, że Cię obraziłem, ponieważ Ty jesteś nieskończenie dobry i nie masz upodobania w grzechu. Zdecydowanie postanawiam, z pomocą Twojej świętej łaski, już więcej Cię nie obrażać i winy odpokutować.

Rozważanie na dany dzień nowenny

Pierwszy dzień

Święta Matko Ukochana, Przenajświętsza Maryjo, Ty, która rozwiązujesz węzły

pozbawiające oddechu Twoje dzieci, wyciągnij do mnie swoje ręce.

Oddaję Ci dzisiaj ten „węzeł” ...... (nazwać go, w miarę możności) i wszystkie jego negatywne konsekwencje w moim życiu.

Powierzam Ci ten dręczący mnie „węzeł”, który czyni mnie nieszczęśliwym i tak bardzo mi przeszkadza w zjednoczeniu się z Tobą i z Twoim Synem Jezusem, moim Zbawcą.

Uciekam się do Ciebie, Maryjo, która rozwiązujesz węzły, bo w Tobie pokładam nadzieję i wiem, że nigdy nie wzgardziłaś błaganiem grzesznego dziecka, proszącego Cię o pomoc.

Wierzę, że możesz rozwiązać ten „węzeł”, gdyż Jezus daje Ci wszelką moc.

Ufam, że zgodzisz się rozwiązać ten węzeł, gdyż jesteś moją Matką. Wiem, że to zrobisz. Dziękuję Ci, moja ukochana Matko.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mną.

Kto szuka łaski, znajdzie ją w rękach Maryi.

Drugi dzień

Maryjo, Matko bardzo kochana, źródło wszystkich łask, moje serce zwraca się dzisiaj do Ciebie. Wyznaję, że jestem grzeszny, i że potrzebuję Twojej pomocy. Przez mój egoizm, urazy, brak wielkoduszności i brak pokory, bardzo często lekceważyłem łaski, jakie dla mnie wypraszasz.

Zwracam się do Ciebie dzisiaj, Maryjo, która rozwiązujesz węzły, abyś mi uprosiła u swego Syna czystość serca, oderwanie się od siebie, pokorę i ufność. Przeżyję dzisiejszy dzień, praktykując te cnoty. Ofiaruję je Tobie w dowód mojej miłości do Ciebie. Powierzam w Twoje ręce ten „węzeł”...... (nazwać go, w miarę możności), który mi przeszkadza być odbiciem chwały Boga.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mną.

Maryja ofiarowała Bogu każdą chwilę swojego dnia.

Trzeci dzień

Matko Pośredniczko, Królowo Nieba, Której ręce otrzymują i przekazują wszystkie bogactwa Króla, zwróć ku mnie swoje miłosierne spojrzenie. Składam w Twoje święte ręce ten „węzeł” mojego życia.....,wszelką urazę, wszelki żal, którego on jest źródłem.

Boże Ojcze, wybacz mi moje winy. Pomóż mi teraz wybaczyć wszystkim, którzy świadomie lub nieświadomie, stali się sprawcami tego „węzła”. W takim stopniu, w jakim Tobie zawierzę, będziesz mógł go rozwiązać. Wobec Ciebie, Matko ukochana, i w imieniu Twojego Syna Jezusa, mojego Zbawiciela, który został tak zelżony, i który potrafił wybaczyć, wybaczam teraz tym wszystkim osobom......, i sobie samemu także wybaczam, na zawsze. Dziękuję Ci Matko, która rozwiązujesz węzły, za rozwiązanie w moim sercu węzła urazy, i tego oto węzła, który Ci powierzam. Amen.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mną.

Ten, kto chce łask, zwraca się do Maryi.

Czwarty dzień

Święta Matko Ukochana, przyjmująca wszystkich, którzy Cię szukają, miej litość nade mną.

Składam w Twoje ręce ten „węzeł”..... Przeszkadza mi być w pokoju, paraliżuje moją duszę, przeszkadza mi iść na spotkanie mojego Pana i oddać w służbie dla Niego moje życie.

Rozwiąż Matko ten „węzeł” mojego życia. Poproś Jezusa, by uleczył z paraliżu moją wiarę, potykającą się i upadającą na kamieniach drogi. Idź ze mną, Matko ukochana, abym pojął, że te kamienie są w istocie moimi przyjaciółmi, abym przestał szemrać i bym nauczył się w każdym momencie składać dziękczynienie, uśmiechać się ufny w Twoją moc.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mną.

Maryja jest słońcem i cały świat korzysta z Jej ciepła.

Piąty dzień

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, wielkoduszna i pełna współczucia, zwracam się do Ciebie, by oddać w Twoje ręce, po raz kolejny, ten „węzeł”..... Proszę Cię o Bożą mądrość, abym działał w świetle Ducha Świętego, by rozwiązać wszystkie te trudności.

Nikt nigdy nie widział Cię zagniewaną, przeciwnie, Twoje słowa zawsze były tak pełne łagodności, że widziano w Tobie serce Boga.

Uwolnij mnie od goryczy, gniewu i nienawiści, jakie ten „węzeł” we mnie zrodził.

Matko Ukochana, daj mi Twoją łagodność i Twoją mądrość, abym nauczył się wszystko rozważać w ciszy mojego serca. I tak jak Ty to uczyniłaś w Dniu Pięćdziesiątnicy, wstaw się za mnie u Jezusa, bym otrzymał w moim życiu nowe wylanie Ducha Świętego. Duchu Boży, zstąp na mnie!

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mną.

Maryja jest bogata w moc u Boga

Szósty dzień

Królowo Miłosierdzia, oddaję Ci ten „węzeł” mojego życia.... i proszę byś mi dała serce,

które umie być cierpliwe, gdy Ty rozwiązujesz ten „węzeł”.

Naucz mnie zasłuchania w Słowo Twojego Syna, spowiadania się, Komunii św., na koniec zostań ze mną i przygotuj moje serce, by z aniołami świętowało łaskę jaką nieprzerwanie mi wypraszasz.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mnie.

Cała jesteś piękna Maryjo i nie pokalała Cię żadna zmaza.

Siódmy dzień

Matko Przeczysta, zwracam się dzisiaj do Ciebie, błagam Cię byś rozwiązała ten „węzeł” w moim życiu... i uwolniła mnie spod panowania Złego. Bóg powierzył Ci wielką moc nad wszystkimi demonami. Wyrzekam się dzisiaj złych duchów i wszelkich związków, jakie mnie z nimi łączyły. Oświadczam, że Jezus jest moim jedynym Zbawicielem, moim jedynym Panem.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, zetrzyj głowę Kusiciela. Zniszcz pułapki, w których uwięzło moje życie. Dziękuję Ci Matko Ukochana. Przez Twą drogocenną Krew uwolnij mnie Panie!

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mnie.

Ty jesteś chwałą Jeruzalem, Ty jesteś dumą naszego narodu.

Ósmy dzień

Dziewicza Matko Boga, bogata w miłosierdzie, miej litość nad Twoim dzieckiem i rozwiąż ten „węzeł”... w moim życiu.

Potrzebuję, byś mnie nawiedziła, tak jak nawiedzałaś Elżbietę. Przynieś mi Jezusa, aby On przyniósł mi Ducha Świętego. Naucz mnie korzystać z cnoty odwagi, radości, pokory, wiary i spraw bym jak Elżbieta został napełniony Duchem Świętym. Chcę żebyś była moją Matką, moją Królową i moją przyjaciółką. Oddaję Ci moje serce i wszystko, co do mnie należy: mój dom, moją rodzinę, moje dobra materialne i duchowe. Należę do Ciebie na zawsze. Złóż we mnie Twoje serce, abym mógł czynić wszystko, co Jezus chce, bym czynił.

Idźmy więc, pełni ufności, do tronu łaski.

Dziewiąty dzień

Matko Przenajświętsza, nasza Orędowniczko, Ty, która rozwiązujesz „węzły”, przychodzę dziś, by Ci podziękować, że zechciałaś rozwiązać ten „węzeł” w moim życiu. Znasz ból, jaki mi sprawia. Dziękuję Matko, że osuszasz w swoim miłosierdziu łzy w moich oczach.

Dziękuję, że mnie przygarniasz w swoje ramiona i pozwalasz, bym otrzymał kolejną łaskę od Boga.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, moja Matko Ukochana, dziękuję Ci za rozwiązanie „węzłów” mojego życia. Otul mnie płaszczem Twej miłości, strzeż mnie, otaczaj swą opieką, napełnij światłem Twego pokoju.

Maryjo, która rozwiązujesz węzły, módl się za mną.

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY

Dziewico Maryjo, Matko pięknej Miłości, Matko, która nigdy nie opuściłaś dziecka,

wołającego o pomoc, Matko, której ręce nieustannie pracują dla Twoich ukochanych dzieci, gdyż przynagla je Miłość Boża i nieskończone Miłosierdzie, które wylewa się z Twojego serca, zwróć ku mnie Twoje współczujące spojrzenie. Wejrzyj na kłębowisko węzłów, w których dusi się moje życie.

Ty znasz moją rozpacz i mój ból. Wiesz jak bardzo te węzły mnie paraliżują.

Maryjo, Matko, której Bóg powierzył rozwiązanie „węzłów” życia Twoich dzieci, składam w Twoje ręce wstęgę mego życia.

Nikt, nawet Zły Duch, nie może jej pozbawić Twojej miłosiernej pomocy.

W Twoich rękach, nie ma ani jednego węzła, który nie mógłby zostać rozwiązany.

Matko Wszechmogąca, w swej łasce i mocy, z jaką się wstawiasz u Swojego Syna Jezusa, mojego Zbawcy, przyjmij dzisiaj ten „węzeł” ... (nazwać go w miarę możności).

Na chwałę Boga, proszę Cię, byś go rozwiązała, rozwiązała na zawsze. Pokładam w Tobie nadzieję

Jesteś jedyną Pocieszycielką, jaką dał mi Bóg, jesteś fortecą w mojej słabości, bogactwem w mojej nędzy, wyswobodzeniem ze wszystkiego, co mi przeszkadza być z Chrystusem.

Przyjmij moje wołanie.

Strzeż mnie, prowadź mnie, chroń mnie. Ty jesteś moim bezpiecznym schronieniem.

Maryjo, Ty, która rozwiązujesz węzły, módl się za mną.

EGZORCYZM

Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów

Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów,

Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie rozkaż Hufcom Anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Święci Aniołowie i Archaniołowie - brońcie nas i strzeżcie nas. Amen.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Mateusz Morawiecki i Jakub Błaszczykowski w Truskolasach

2019-07-22 18:17

PAP

– Moim marzeniem jest, żeby młodzież mogła trenować, żeby odciągnąć ją od głupstw – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w Truskolasach, który w poniedziałek odwiedził Szkołę Podstawową im. Stanisława Ligonia, gdzie zainicjował budowę boiska sportowego.

Twitter.com

Morawiecki w Truskolasach spotkał się z piłkarzem, reprezentantem Polski, byłym zawodnikiem m.in. Borussi Dortmund, a obecnie Wisły Kraków, pochodzącym z Truskolasów Jakubem Błaszczykowskim.

Według premiera trzeba się zastanowić nad systemem szkolenia młodych piłkarzy i nowatorskim podejściem do piłki nożnej.

– Wielkim naszym pragnieniem, a moim marzeniem jest to, żeby dzieciaki, młodzież również z Truskolasów, z takiej ziemi jak ta, północna część woj. śląskiego, żeby mogły trenować, żeby chciało im się chcieć, żeby odciągnąć ich od tych głupstw, głupotek i większych jakiś chuligańskich wybryków, albo siedzenia z nosem w smartfonach – powiedział Morawiecki.

Premier oznajmił, że „droga do sukcesu jest usiana ciężką pracą”. – Nie wolno się załamywać. Trzeba podnosić głowę po drobnych i większych porażkach – oznajmił.

Jestem przekonany, że za 5-10 lat będziemy w stanie osiągać sukcesy w Lidze Mistrzów, w piłkarskich mistrzostwach świata i Europy – ocenił premier...

– Trzeba iść do przodu w ramach pewnej dyscypliny. Taką drogę przebył nasz piłkarz. Chciałem podziękować Kubie Błaszczykowskiemu za wspaniałą postawę, postawę patriotyczną i naukę patriotyzmu w praktyce – dodał.

Jakub Błaszczykowski stwierdził, że jest to dla niego „bardzo ważny dzień”. – Jak wspomniałem panu premierowi, od 2010 r. starałem się, żeby takie wydarzenie miało miejsce, żeby powstało boisko, akurat tu, bo tutaj wykonywałem pierwsze kroki – powiedział.

Budowa boiska w Truskolasach jest częścią finansowanego przez rząd Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem