Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Świętowanie z jubileuszem u św. Klemensa

Tegoroczne 21. Dni Klemensowe obfitowały w różne wydarzenia.

[ TEMATY ]

jubileusz

Dni Klemensowe

Monika Jaworska

Chór Ave podczas występu na Dniach Klemensowych.

Chór Ave podczas występu na Dniach Klemensowych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Proboszcz parafii św. Klemensa ks. Wiesław Bajger zauważa, że Dni Klemensowe mają na celu przygotowywać do uroczystości odpustowej ku czci patrona parafii.

Na te dni składają się wystawy, wykłady i koncerty. Cieszymy się, że te propozycje mogą wnieść wiele dobra i wzruszeń dla odbiorców – mówi kapłan.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dni Klemensowe zainaugurowano w Czytelni Katolickiej otwarciem wystawy malarstwa Renaty Kubok i występem młodzieży Kacpra Śliża – akordeon i Elizy Gaś – skrzypce.

Reklama

W następnych dniach zainteresowani wysłuchali wykłady dr n. med. Piotra Wojcieszka o raku prostaty i Mateusza Bielesza o przeszłości i przyszłości dzielnicy Zawodzie. Odbyła się też projekcja filmu „Nędzarz i madame”, w którym jedną z głównych ról gra Magdalena Michalik z Ustronia.

W kościele odbył się koncert chóru parafialnego „Ave” pod dyrekcją Alicji Adamczyk oraz chóru dziecięcego „Trallala” z Czeskiego Cieszyna pod dyrekcją Beaty Brzóski. Na saksofonie zagrał Jan Siwy. Wówczas dziękowano za 30-lecie pracy A. Adamczyk z chórem „Ave”. Przy tej okazji ks Wiesław Bajger odczytał list gratulacyjny od biskupa Romana Pindla.

Śpiewamy i działamy przy parafii od 42 lat, a z panią dyrygent współpracujemy od 30 lat. Mamy w swoim repertuarze utwory sakralne obejmujące tematyką cały rok liturgiczny i to jest główna nasza działalność – towarzyszenie w przeżywaniu liturgii w czasie świąt i uroczystości w parafii oraz spotkaniom na terenie dekanatu wiślańskiego. Próby mamy dwa razy w tygodniu, a oprócz tego pielgrzymujemy i śpiewamy w różnych miejscach, także Europie – mówi chórzystka Anna Puzoń.

W dniu odpustu kazania głosił i Sumie przewodniczył ks. dr Sławomir Kołata. – Czasami budujemy, także wiarę, na tylko swoich przemyśleniach i swojej woli, a nie do końca jest to zbudowane na fundamencie, jakim jest Jezus Chrystus. A On chce nam powiedzieć, żeby rozwalić to, co jest zewnętrzne w naszej wierze, a dotrzeć do sedna, do prawdziwej relacji z Nim – zauważył rektor Seminarium Duchownego w Krakowie.

Sumę zwieńczyła procesja wokół kościoła i uczczenie relikwii patrona. Tegorocznym hasłem przewodnim Dni Klemensowych był cytat z Listu św. Klemensa – „Chrystus należy do dusz pokornych, a nie do tych, co wynoszą się ponad Jego owczarnię”.

2022-12-12 21:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pięćdziesiątka w dobrym towarzystwie

Niedziela wrocławska 27/2018, str. IV-V

[ TEMATY ]

jubileusz

PWT

50 lat PWT

Agnieszka Bugała

Rektor PWT ks. prof. Włodzimierz Wołyniec i prorektor Wydziału ks. prof. Rajmund Pietkiewicz w czasie otwarcia konferencji

Rektor PWT ks. prof. Włodzimierz Wołyniec i prorektor Wydziału ks. prof. Rajmund Pietkiewicz
w czasie otwarcia konferencji

Wykłady, modlitwa, Eucharystia i zjazd absolwentów – tak obchodzono złoty jubileusz istnienia Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu w dniach 22-23 czerwca

Dzień pierwszy – wykładowcy

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu apeluje o ochronę życia nienarodzonych i wspieranie ich rodziców

2024-03-02 11:55

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Episkopat Flickr

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

O budowanie społeczeństwa solidarnego, które nie wyklucza dzieci żyjących pod sercem matki oraz o profesjonalne i kompleksowe wspieranie ich rodziców zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Apel został opublikowany w związku ze złożonymi w Sejmie RP projektami prawnymi, dotyczącymi zmiany warunków ochrony życia dzieci nienarodzonych oraz zdrowia ich matek.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli - tak wierzących, jak i niewierzących - „o głęboką refleksję i ochronę wartości jaką jest życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci”. Wyraził też swój niepokój w związku z tym, że „niektóre środowiska - postulując tzw. prawa kobiet do swobody przeprowadzania aborcji - nie uwzględniają prawa do życia człowieka w jego pierwszej, prenatalnej fazie życia”.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT

2024-03-02 14:57

[ TEMATY ]

Dobre Miejsce

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach przygotowało wyjątkową propozycję dla wszystkich miłośników kina – to trzydniowe rekolekcje filmowe z udziałem Teatru EXIT i bp. Michała Janochy, które rozpoczną się już jutro.

Początkiem każdego rekolekcyjnego dnia będzie Eucharystii w kościele pokamedulskim (ul. Dewajtis 3) o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczył będzie bp Michał Janocha.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję