Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Panie Jezu, naucz nas zanurzać się w obecności Boga!

Rozważania do Ewangelii Mt 4, 12-17.23-25.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 7 stycznia 2023. Św. Rajmunda z Penyafort, prezbitera, wsp. dow.

• 1 J 3, 22 – 4, 6 • Ps 2, 7-8.10-12a • Mt 4, 12-17.23-25

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jezus usłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: «Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego. Droga morska Zajordanie, Galilea pogan. Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło». Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie». I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrawiał. I szły za Nim liczne tłumy z Galilei i z Dekapolu, z Jerozolimy, z Judei i z Zajordania.

Jezus miał ogromną popularność. Chociaż czasy, w których żył, nie dawały możliwości wystąpienia w telewizji czy rozgłośni radiowej. Nikt nie miał też komputerów i nie słyszał nawet o mediach społecznościowych, a jedynym nośnikiem głosu Jezusa były wody Jeziora Galilejskiego, gdzie często przemawiał do tłumów. Więc co sprawiało, że do Jezusa ciągnęły tłumy? Autentyczność. Jezus szedł w imieniu Boga. On miał Boga w sercu i dawał Boga wszystkim tym, którzy Go pragnęli poznać. Słyszymy dziś, że przychodzili do Niego różni ludzie, jedni po uzdrowienie, inni po słowo nadziei. Otrzymywali to wszystko, czego pragnęły ich serca, bo w Jezusie była wielka moc płynąca z bliskiej relacji z Bogiem Ojcem. Czynienie cudów, głoszenie nauki z mocą bierze się z bliskiej relacji z Bogiem Ojcem. Jezus bardzo o tę relację zabiegał. Bardzo o nią dbał. Poprośmy i my dziś o ten dar. Panie Jezu, naucz nas zanurzać się w obecności Boga. Niech krew Chrystusa oczyszcza i umacnia nasze myśli i modlitwy, które rodzą się w sercu, by były czystym pragnieniem spotkania Boga Ojca. Amen.

Reklama

F.P.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-04 11:11

Ocena: +19 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy jestem gotowy, tak jak Piotr, oddać za Jezusa swoje życie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pl.wikipedia.org

"Zaparcie się Piotra", autorstwa Caravaggio

Rozważania do Ewangelii J 13, 21-33.36-38.

Wtorek, 26 marca. Wielki Tydzień

CZYTAJ DALEJ

Matko z Latyczowa dalekiego Podola, módl się za nami...

2024-05-26 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

pl.wikipedia.org

Obraz przedstawia Matkę Bożą trzymającą w lewej ręce Dzieciątko, w prawej zaś berło. Święte postacie przyozdobiono sukienkami o precyzyjnie kutych motywach roślinnych. W tle obrazu zwisają kiście winogron, a głowę Maryi otacza 12 gwiazd.

Rozważanie 27

CZYTAJ DALEJ

Dzień Ponarski na Powązkach

2024-05-26 23:57

[ TEMATY ]

Dzień Ponarski

materiały prasowe

Polska kwatera w Ponarach

Polska kwatera w Ponarach

Dzisiaj - 27 maja - pod Pomnikiem Ponarskim na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędą się obchody Dnia Ponarskiego.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. zastępca prezesa IPN, dr hab. Karol Polejowski, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Lech Parell, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, organizacji kombatanckich i harcerskich. Modlitwę poprowadzi ks. Tomasz Trzaska, kapelan posługujący w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL-u.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję