Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Ode mnie i od Ciebie zależy, czy nowe pokolenie uwierzy w Jezusa

Rozważania do Ewangelii Mk 16, 15-18.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Środa, 25 stycznia 2023. Nawrócenia św. Pawła Apostoła, święto.

• Dz 22, 3-16 (lub Dz 9, 1-22 ) • Ps 117, 1-2 • Mk 16, 15-18

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».

Reklama

Jezus Zmartwychwstały spotyka się z uczniami, których zna – zna ich ograniczenia, ich lęki, brak wiary. I to właśnie im wyrzuca i wypomina, jednocześnie to ich posyła z misją głoszenia Ewangelii. Wraz z rozgłaszaniem Dobrej Nowiny, uczniom będą towarzyszyły znaki, które potwierdzą tę naukę. Ten wybór i rozesłanie trwa od czasów Chrystusa nieprzerwanie. Dzisiejsze święto nawrócenia św. Pawła jest też tego przykładem. Z człowieka, który prześladuje uczniów Jezusa i skazuje ich na śmierć, staje się najgorliwszym apostołem tej Ewangelii. Dzięki niemu Ewangelia rozprzestrzenia się po całym ówczesnym świecie, a przez wieki zakorzenia się pośród narodów na całej ziemi. Dziś, słuchając tej perykopy, nie możemy myśleć, że to nie do nas Jezus kieruje te słowa. To od nas – ode mnie i od Ciebie – zależy, czy nowe pokolenie uwierzy w Jezusa, czy pójdzie na spotkanie z Nim.

H.C.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-04 09:57

Ocena: +16 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy moje doświadczenia uczęszczania na Msze św. przyciągają innych do Boga?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 1, 35-42.

Środa, 4 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Ks. Trzaska: wiara jest czynnikiem wsparcia, ale „depresji nie da się zamodlić”

2023-02-09 10:51

[ TEMATY ]

depresja

Adobe.Stock

Wiara jest czynnikiem wsparcia, ale „depresji nie da się zamodlić” - podkreślił ks. Tomasz Trzaska suicydolog, współorganizator kampanii dla osób w kryzysie „Życie jest warte rozmowy”. W rozmowie z KAI duchowny opowiedział m. in. o pomocy osobom z myślami samobójczymi oraz o wpływie social mediów na zdrowie psychiczne ich użytkowników. W najbliższą sobotę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, jego hasłem w tym roku są słowa „Miej o nim staranie. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia”.

Anna Rasińska (KAI): W ramach kampanii „Życie jest warte rozmowy” prowadzi Ksiądz szkolenia dla rodziców i księży dotyczące pomocy osobom w kryzysie samobójczym. Dlaczego ważne jest, żeby również księża uczyli się jak docierać do osób z takimi problemami i skutecznie im pomagać?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję