Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 53-56.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Poniedziałek, 6 lutego 2023. Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, wsp. dow.

• Rdz 1, 1-19 • Ps 104, 1-2a.5-6.10 i 12.24 i 35c • Mk 6, 53-56

Gdy Jezus i Jego uczniowie się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go poznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych, tam gdzie, jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy do osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Ten fragment Ewangelii pokazuje nam, że Jezus, Syn Boży, jest końcem wszelkich ludzkich poszukiwań. Mówi nam, że Jego miłość nie ma limitów, ograniczeń, że moc Jego miłości jest niewyczerpana. Jezus ulitował się nad ponad pięcioma tysiącami ludzi, uspokoił swoich uczniów, którzy byli przerażeni podczas burzy, a po zakończeniu przeprawy przez jezioro przemierzał całe okolice, aby wszystkie narody mogły przyjść do Niego. Serce Jezusa wciąż bije miłością do każdego człowieka. On chce zapukać do drzwi każdego ludzkiego serca. On chce odwiedzić każde miejsce na ziemi i pragnie, abyśmy otworzyli się przed Nim i oddali Mu wszystko, czym jesteśmy, wszystko, co mamy. To wydarzenie, o którym mówi nam Ewangelia, ma przemówić do nas, do rzeczywistości naszego życia. Milczenie Jezusa chce przemówić do głębi naszego serca, chce nam objawić prawdę. Chce nam pokazać, dlaczego przyszedł, dlaczego stał się człowiekiem. Jezus chce skierować do nas wezwanie. Pragnie wezwać nas do spotkania z Nim, do pójścia za Nim i dotknięcia krawędzi Jego płaszcza. Chce powiedzieć nam o swojej miłosnej i intymnej obecności, abyśmy kontynuowali nasze życie z Nim, poddali się Jego prowadzeniu, abyśmy pozwolili uzdrowić się przez Jego miłość. On jest przecież Drogą, Prawdą i Życiem. On pragnie, by nasze życie było podtrzymywane Jego miłością.

Reklama

W.Cz.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-07 15:27

Ocena: +26 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Każdy człowiek w oczach Boga ma wielką wartość!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 9, 30-37.

Wtorek, 21 lutego 2023. Św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem

2023-03-24 12:08

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe.Stock

Miłość uwalnia z różnych więzów, zniewoleń. Wiąże ludzi z sobą. Buduje pokój i zgodę.

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

CZYTAJ DALEJ

Kaziuki w zielonogórskiej Ochli

2023-03-27 17:03

[ TEMATY ]

kaziuki

skansen

Zielona Góra‑Ochla

Krystyna Dolczewska

Na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Folklorystyczny "Sasanka" z gm. Rudna

Na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Folklorystyczny

W skansenie w zielonogórskiej Ochli 26 marca odbyły się Kaziuki. Skąd wzięła się tradycja jarmarku?

Święty Kazimierz (1458-1484) to jeden z najbardziej znanych polskich świętych. Pochowany został w katedrze wileńskiej. Bardzo zdolny, pełnił wiele funkcji w państwie. Wszędzie jednał sobie ludzi , którzy go spotykali. Dlatego jego przedwczesna śmierć na gruźlicę wzbudziła powszechny smutek, a katedra w Wilnie stała się ośrodkiem jego kultu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję