Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 53-56.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 6 lutego 2023. Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, wsp. dow.

• Rdz 1, 1-19 • Ps 104, 1-2a.5-6.10 i 12.24 i 35c • Mk 6, 53-56

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jezus i Jego uczniowie się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go poznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych, tam gdzie, jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy do osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Ten fragment Ewangelii pokazuje nam, że Jezus, Syn Boży, jest końcem wszelkich ludzkich poszukiwań. Mówi nam, że Jego miłość nie ma limitów, ograniczeń, że moc Jego miłości jest niewyczerpana. Jezus ulitował się nad ponad pięcioma tysiącami ludzi, uspokoił swoich uczniów, którzy byli przerażeni podczas burzy, a po zakończeniu przeprawy przez jezioro przemierzał całe okolice, aby wszystkie narody mogły przyjść do Niego. Serce Jezusa wciąż bije miłością do każdego człowieka. On chce zapukać do drzwi każdego ludzkiego serca. On chce odwiedzić każde miejsce na ziemi i pragnie, abyśmy otworzyli się przed Nim i oddali Mu wszystko, czym jesteśmy, wszystko, co mamy. To wydarzenie, o którym mówi nam Ewangelia, ma przemówić do nas, do rzeczywistości naszego życia. Milczenie Jezusa chce przemówić do głębi naszego serca, chce nam objawić prawdę. Chce nam pokazać, dlaczego przyszedł, dlaczego stał się człowiekiem. Jezus chce skierować do nas wezwanie. Pragnie wezwać nas do spotkania z Nim, do pójścia za Nim i dotknięcia krawędzi Jego płaszcza. Chce powiedzieć nam o swojej miłosnej i intymnej obecności, abyśmy kontynuowali nasze życie z Nim, poddali się Jego prowadzeniu, abyśmy pozwolili uzdrowić się przez Jego miłość. On jest przecież Drogą, Prawdą i Życiem. On pragnie, by nasze życie było podtrzymywane Jego miłością.

Reklama

W.Cz.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-07 15:27

Ocena: +27 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek u św. Marty modlił się o przezwyciężenie strachu

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

O modlitwę w intencji przezwyciężenia strachu w trudnym okresie kryzysu zdrowia publicznego zaapelował papież podczas porannej Eucharystii transmitowanej przez media watykańskie z Domu Świętej Marty.

W homilii Ojciec Święty zachęcił do odkrycia często ukrywanych bożków, które nosimy w swoich sercach. "Bałwochwalstwo sprawia, że tracimy wszystkie dary Pana" – przestrzegł Franciszek.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Panie, uczyń mnie gorliwym uczniem w Twojej szkole miłości!

2024-07-12 07:17

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Grażyna Kołek

Ważną misją tych, którzy wierzą w Chrystusa jest, by inni, którzy Go jeszcze nie znają lub odeszli od Niego, poznawali Boga poprzez przykład ich życia, przez czystość głoszonej przez nich nauki. Mają żyć i przepowiadać Boga w taki sposób, by był On poznany i pokochany przez tych, którzy Go dotąd nie poznali lub znając, odeszli od Niego.

Ewangelia (Mk 6, 7-13)

CZYTAJ DALEJ

KUL. Pierwsze czepkowanie

2024-07-12 18:42

Tomasz Koryszko/KUL

Po raz pierwszy w dziejach KUL odbyło się czepkowanie czyli nadanie czepka pielęgniarskiego absolwentkom pielęgniarstwa i położnictwa. To symboliczne potwierdzenie zdobytych kwalifikacji otwierające drogę do wykonywania zawodu. Dyplomy ukończenia studiów licencjackich odebrało 33 absolwentek pielęgniarstwa i 18 położnictwa, w tym 7 otrzymało świadectwo ukończenia studiów z wyróżnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję